Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van más is aki szereti a...

Van más is aki szereti a falusi életet?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért de én nagyon szeretem a falvakat és a saját korosztályomból még nem nagyon találkoztam olyannal aki szereti. Nekem tetszik az, hogy általában kicsi, az emberek ismerik egymást, köszönnek egymásnak, ezáltal talán kicsit családiasabb a légkör annak ellenére is, hogy nem mindenhol kedvelik egymást az emberek, tetszenek a szűk mellékutcák és az is, hogy az embernek nem kell estélyit felvenni ahhoz, hogy elmenjen a boltba vagy bárhová mert nem nézik le. Akkor tetszik az is, hogy nem olyan modern mint a városok így majdnem visszajönnek a régi idők, tehát akiket én már rég nem tapasztalhattam sajnos. Van egy sajátos stílusa a falvaknak. A barátom egy ~700 fős faluban lakik én pedig egy kisebb városban és nála már csak azért is szeretek jobban lenni mert falu. Anyukám nem örül ennek... Mindig mondja, hogy nem hiszi el, hogy egy "tanyán" jobban szeretek lenni mint itthon.


Ezek mellett vannak dolgok persze amik nem tetszenek. Például az, hogy nagy általánosságban le vannak lakva, a lakosság többsége cigány és ezzel rombolják a falu képét a sok putris lakással és azzal, hogy tönkretesznek mindent és az se jó, hogy ha az ember unatkozik vagy mehetnéke van nem tud hova menni, nyilván kevesebb a munkalehetőség.. vagy közmunka, mezőgazdasági munka vagy valami más a hivatalban. Én mégis szeretnék majd falun lakni, ott nevelni gyerekeket még akkor is ha itthon elítélnek miatta.

Van még valaki aki szereti az ilyesmit? :)

19/L


2015. szept. 13. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A városba is bemegyek melegítőben.

Lehet növényt termeszteni falun, ha van hely, ez jó. Sok mindenből jobb a házi, paradicsomból főleg. Frissen szedve. A paprika sem csoffad össze másnapra megvágva, stb...

Nem minden falu van tele cigánnyal.

Távolásg? NEm kell várostól 20 km-re lévő faluba menni, 10 km belefér. Főleg jó buszjáratokkal. Bár az utolsó be általában 9, faluba meg 22-23 közt van, reggel meg túl későn, főleg hétvégén, buli után.


Munka? Sok falusi bejár ám a városba dolgozni, akár 30-km ről. Nekik is adnak városi üzletekben, gyárakban, bárhol munkát, ezt nem is értem...



De még az imádnivaló benne, hogy ismernek, tudják, kit beszéljenek ki és hozzáfűznek minden marhaságot. Van a mondás, a falu egyik végén fingasz, a másikon azt beszélik, hogy bexartál.

2015. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam nem rajongok annyira a falusi életért (persze elismerem az előnyeit és tudom, hogy megvan annak a maga varázsa), de az egyik barátom hozzád hasonlóan falusi életet képzel el magának, mezőgazdálkodással, állattartással, stb. Ő ilyen környezetben nőtt fel és ezt is szeretné folytatni a jövőben.

Kár, hogy nem ismeritek egymást :D Szegény mindig azon görcsöl, hogy találni fog -e olyan lányt, akinek hasonló elképzelései vannak a jövőre nézve.

21/F

2015. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én városban élek de a nagymamámnak van egy nyaralója falun. Nagyon szeretek ott lenni mert csönd van és nyugalom. Sokkal szívesebben laknék ott mint Budapesten.

13/l

2015. szept. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jobban tetszik a falusi élet.


A cigányok se biztos, hogy baj, csak, ha nem jófajták.

A falusiakban talán az a baj, hogy hosszú idő, amíg befogadnak. Még akkor is, ha látják,hogy rendes, szorgalmas az ember, oda házasodik, vagy pl. orvos-gazdász, szóval hasznos a falunak; azért fenntartással vannak.

2015. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!