Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A hajléktalanok miért élnek...

A hajléktalanok miért élnek hajléktalanként?

Figyelt kérdés

Számos munkahelyet ismerek, ahol minimális elvárás (értsd: 8 osztály) mellett 120-150 ezer forint nettó jövedelem társul. Sőt, ennél nagyobb összegekre is szert lehet tenni alacsony képesítések mellett. Van egy ismerősöm, aki alacsony végzettségével elvállalt egy olyan munkakört, ahol nagyon drága, veszélyes gépekkel dolgozik, mindezt teszi havi nettó(!) 250 ezer forintért. Egy másik elment gyárba dolgozni, ahol felajánlották, hogy targoncavezetői jogosítványt szerezhet, amit természetesen a cég térít. Az illető rövid időn belül elvégezte, most targoncás munkakörben keres nettó 200 ezer forintot. A fentieket csak azért írtam, hogy igenis van lehetősége jól fizető állásra alul képzett embereknek is.


Maradjunk a 120 ezer forintnál. Manapság, egy egyszobás albérletet kb. 40-50 ezer forintra taksálok. A rezsi (víz, fűtés, villany, közös költség) 30-, de legfeljebb 40 ezer forintból megoldható. Az étkezésre, higiéniás felszerelésre (értsd: szappan, tisztítószerek, wc papír stb.) marad körülbelül 40 ezer forint. Bora bora álomnyaralásra nem fog belőle telni, de egy minimális egzisztenciát biztosít.


Ennek ellenére mégis a hajléktalan életmódot választják. Büdösek, padon alszanak, az ételt a kukából szerzik. Nem volna jobb megoldás a fent vázolt lehetőség? Igaz, ahhoz dolgozni kell, ők pedig szemmel láthatóan a henyélést preferálják.


2015. szept. 22. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg nem ismerik ezt a lehetőséget, meg sokan vannak akik szellemileg már nagyon leépültek...


meg azért nem olyan egyszerű mint ahogy leírod...


22F

2015. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
9%
Ezek nem akarnak dolgozni, életképtelenek, be se tudnának illeszkedni munkahelyre, egyszerüen nem valók emberek közé, én a helyükbe tuti öngyilkos lennék!
2015. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyjál már ezzel a számos munkahellyel. Én 2 évig kerestem folyamatosan munkát egyetemi végzettséggel, úgy hogy a végén már tényleg válogatás nélkül mindenhova jelentkeztem, de az esetek 90%-ában soha nem is hívtak vissza. Ahonnan visszahívtak arról meg általában kiderült, hogy ilyen kamu meló, házalós, nagymamira tukmálós hazudós ügynökösösdi, semmi tisztességes. 2 éves folyamatos keresgélés után sikerült végre munkát találnom, irodai adminisztrációs munka és itt is csak 70.000-et keresek, nem 120-at meg afölött... Nem olyan könnyű munkát találni, mint ahogy te azt képzeled!
2015. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

kérlek, oszd meg velem ezeket a munkalehetőségeket!

Ugyan nem vagyok hajléktalan, csak technikus/mérnök, és 2 végzetséggel, 2 munkakört betöltve sem keresek ennyit...

2015. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azokat sajnálom, akik önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe. Tegyük fel, hogy hajléktalan vagy, jelentkezel állásinterjúra. 1. 3hete nem fürodtél, koszos büdös vagy. Hát nem jok az esélyeid a felvételre. 2. Ha mégis felvesznek, mi az állandó lakcímed? Kétfaköz 22? Az a baj, hogy nagyon nehéz onnan felkapaszkodni. (most csak azokra gondoltam akik tényleg nem alkeszok stb)Balatonfüreden volt egy vándor nevű hajléktalan. Nagyon okos volt, választékosan beszélt, intelligens volt. Beszélgettünk vele. Full rendezett. Ilyen papirt adott a verseiről amit írt, a hátulján az volt, hogy fizika és matek korrepetálást vállalok. De valamiért mégis földönfutó..
2015. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A számokat nem találomra írtam, hanem hiteles adatokat. Komárom - Esztergom megyében élek, a környező ipari parkokban ténylegesen 120 ezer a legalja. Ami ennél kevesebb, az 4-6 órás munkarend.


A cég, ahol jelenleg dolgozom az ország különböző területeiről toboroz embereket, legfőképp a keleti régióból. Munkalehetőség mindig van, csak az igények óriásiak. Mert ami kétkezi munka az inkább nem, a több műszakos beosztás sem, azért legyen légkondi is, na meg korlátlan internet hozzáférés! Rengetegen vannak az ismerőseim között munkanélküliek, akik képesek évekig anyu meg apu biztonságában élni, várva a tökéletes munkalehetőségre.. No, de nincs több off!


Én csupán a tapasztalati megfigyeléseimre támaszkodtam. Naponta látom, mit művelnek ezek a szerencsétlenek, kéregetnek, züllenek, miközben pár km-rel arrább kvázi söprik be az embereket a gyárba, mert nincs munkaerő.

2015. szept. 22. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában a lakcím is feltétel, szóval nem biztos, hogy nem akarnak dolgozni. De meg honnan kéne tudniuk a felvételről? Nem jut el hozzájuk az információ: se telefonjuk, se internet, mégis, honnan kéne tudniuk, hogy Jakab és Tsa Gittegylet éppen gyapotszedésre keres munkavállalót?
2015. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerinted?

MIkor pesten összekoldulnak 200- 300 ezreket!

2015. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!