Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban élők! Másnál is...

Társasházban élők! Másnál is van ilyen probléma a szomszéddal, vagy ez nem normális eset?

Figyelt kérdés

Az alsó szomszédom éjszaka dolgozik, így a szabadnapjain is éjszaka éli az életét otthon. A TV ezért rendszeresen áthallatszik, de nem durván, csak duruzsolás szinten. Hallani, hogy féri, vagy nő beszél, ha pedig zene jön a TV-ben, az jobban kihallatszik. De csak akkor zavaró, ha már csönd van és már aludna az ember. De ez ilyen éjjel 12-től reggel 5-ig akár.


Ilyen probléma más társasházi lakásoknál is van? Vagy csak én fújom fel nagyon? Vagy ezért már lehet szólni a közösképviselőnek? Mert ha megy a TV duruzsolása, felébredek rá, és nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudok elaludni tőle.



2015. nov. 20. 09:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Talán előbb a szomszéddal próbálj beszélni, mielőtt ráhívod a TEK-et...
2015. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez sajnos így van minden min. 100 éve lakóháznál. Nálunk is hallatszik, amikor az alsó szomszéd haverokat hív magához és buliznak, érződik, amikor cigiznek, hagymásat-fokhagymásat főznek. Mondjuk eléggé jól alszok, így nem zavar.

Egy másik helyen volt olyan, hogy az elsó szomszéd rendszeresen burrogtatta sokáig az 500 cm3-s motorját az orrunk előtt, ekkor rendszeresen hangosan hallgattam a Nóta TV-t, de csak pont akkor, amikor burrogott, azután lennébb húztam a hangot :)

Amúgy Németo.ban is ugyanígy van a min. 100 éves házaknál, egyik ismerősöm mondta, hogy még azt is hallja, amikor az alsó szomszéd fordul a recsegő ágyban :)

2015. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

és ara nem gondolsz, hogy mikor ő aludna nappal, te az edényekkel csörömpölsz, mosógéped centrifugáz... stb.

én 3 műszakban dolgozok, megtanultam alkalmazkodni... aki nem tud, neki nem való a társasházi élet... nem téged akarlak bántani, de több szemszögből is kell nézni a dolgokat

2015. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ilyen a panel, de a szomszéddal kellene beszélni, nem a közös képviselővel. Lehet éjszaka is élni, viszont elképzelhető hogy kifejezetten hangosan TV-zik, nem figyel oda arra hogy éjszaka van. Én ha éjjel fent is vagyok, kussolok, mert tekintettel vagyok másokra. Nyilván ha a szomszéd elmosogatna éjjel vagy ilyesmi az nem érdekelne, de hogy este 11-től hajnal 5-ig csapja a hangzavart, az rohadtul irritálna, a műszaktól függetlenül. Más is éjszakás, 3 műszakos, mégis tud csendben maradni.

Beszélj a szomszéddal, nyugodtan, ne bunkón, emberek vagyunk mindannyian, biztos megértené szerintem (ha nem egy paraszt)

2015. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3-as, aki az éjszakázást választotta, annak kell alkalmazkodni a nappalosokhoz és nem fordítva. Jó lenne ezt nem elfelejteni.
2015. nov. 20. 10:52
 6/24 A kérdező kommentje:

4-es, sajnos parasztnak tűnik, mert éjjelre állította be a mosást, és a centrifuga üti veri a falat, így erre keltem éjjel 1-kor párszor. Amióta szóltam a közösképviselőnek, ez abbamaradt és "csak" este 8-ig tart a centrifuga dum-dum.


Viszont én is arra gondoltam, hogy személyesen neki szólok majd, nem a közösképviselőnek. De hogy bonyolítsuk, még albérlők is.

2015. nov. 20. 10:55
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen figura vagy, úgy döntöttél, hogy paraszt és a közös képviselőn keresztül szólsz rá, ne csodálkozz ha nem lesztek jóban.
2015. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mivel nappal alszik, bonyolultabb. De most mindenképp személyesen akarok beszélni vele, normális hangnemben. Kerülöm a konfliktust a szomszédokkal, ha lehet.
2015. nov. 20. 12:11
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A konfliktust előállítottad azzal hogy megmondtad "apucinak". Mindenki utálja a spicliket, ha először szóltál volna neki több alkalommal, akkor nem szólhatna semmit.

Én minden esetre eltenném a kinti lábtörlőt, nehogy "véletlenül" rászarjon egy kutya.

2015. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Te fújod fel nagyon, a társasházi lét ilyen.

Fölöttünk is van egy szomszéd, aki hajnali 5-kor már alkalmasnak tartja az időt a mosásra, rendesen áthallatszik a centrifuga, de senkit nem zavar különösebben...

Én is "éjszakai életet" élek, bár igyekszem nem hangoskodni, biztos, hogy néha egy-egy tányércsörömpölés vagy hasonló áthallatszik... a macskáim gyakran megkergülnek hajnalban, fel-alá rohangálnak, ugrálnak, hangos.

A szemközti szomszédunk hajnali 3-ig üvölteti a tévét, szabályosan tudjuk, melyik csatornát nézi, de rengetegen járnak haza, pláne hétvégén a legkülönbözőbb éjszakai, hajnali időpontokban, na ha nyitják a kaput, azt a legfelső emeleten is észrevenni...

Eddig még senki nem panaszolt be senkit, valamilyen szinten ez a normális, mindenkinek megvan a maga életritmusa, társasházban alkalmazkodni kell.

Felnőtt ember vagy, nem az a megoldás a problémára, hogy szaladsz az első illetékeshez beköpni a szomszédot...

Ha ennyire érzékeny vagy, költözz kertesbe, mindenki tudja, hogy a közös élet ezzel jár.

2015. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!