Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tudatzavaros, deviáns szomszéd...

Tudatzavaros, deviáns szomszédnéni tapintatos közösségi életre nevelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolom sok hasonló kérdés van,mégis a segítségeteket kérem!

Társasházban élek,a földszinti lakás lakója egy kórosan lesoványodott dühös BKV ellenőr forma néni (reszelős hang,alpári stílus,kocka fej -tiszt. A kivételnek),aki túltesz minden időskori dili és rossz szomszédi iszony fogalmán.

Kb 60-65 között lehet,alkoholista,napi szinten mata részegre issza magát egy szintén zenész kolleginával a házból.Ha ez megtörténik,énekelnek,üvöltöznek a ház előtt. Nem egyszer hallottam,hogy egyedül,vagy a barátnőjével minősíthetetlen stílusban beszéltek a járókelőkkel,gyerekeket elküldtek a pcsába (szó szerint. A néni emellett rendszeresen megörvendeztet az ablak alatt elszívott teveszarból sodort cigivel,láncdohányos,ráadásként TBC-s hangos köhögés társul.

Sajnos ezekért a dolgokért nem vonható felelősségre,de fel nem fogom,miért hagyja neki a lakóközösség,hogy a menekülő útvonalat berendezze,eltorlaszolja. Ez egy hátsó ajtó,ott megy a dajdaj. Az értesítéseket,közösségi híreket letépkedi az üzenőfalról. Ha egy autó véletlenül a kiskertje elé parkol (nem bele a veteményesbe!) azonnal hívja a köztereseket,mert figyeli az embereket.

Ám mégsem ezekért írok, hanem azon kellemetlen szokásáért,hogy kukázik. Volt szerencsém látni,hogy az enyém különös szívügye,ugyanis egy az egyben beviszi a lakásba,csomagostól. Eddig csak betegesnek tartottam,de ma véletlenül kidobtam egy napi szinten szedendő gyógyszerem levelét,amiben volt még pár szem és erre akkor jöttem rá,mikor már levittem. Meg akartam menteni a szemetesből,de mire visszamentem,szőrén szálán eltűnt az egész csomag, csak az én csomagom,a tejes dobozaimmal együtt. Rákérdeztem, meglepődés (mint egy igazi úrinő),nemleges választ kaptam.

Kérdem én...mit ajánlatos ilyenkor tenni? Csak remélni merem,hogy a gyógyszerem a postaládámban landol,ez esetben nem fedem fel mocskos kis titkait.



2015. nov. 23. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Atyaég!Te rendesen meg vagy áldva ezzel a nénivel :D

Az a gond,hogy vele nem lehet semmit sem tenni,már öreg a szokásain nem fog változtatni.Elég beteges,hogy a szemeteidet elteszi magának...

2015. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!