Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szlovéniában tényleg olyan...

Szlovéniában tényleg olyan nagy a munkanélküliség ahogy azt hallani olvasni lehet?

Figyelt kérdés
Állítólag nagyobbak a fizetések mint Magyarországon ,de nagyobb a munkanélküliség is

2015. dec. 1. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Keveset tudok a szlovák belpolitikai helyzetről,annyit igen,hogy más világ Szlovákia nyugat és keleti része is.

Keleti részén nagy a szegénység,mint nálunk.

nyugati felében úgy tudom,szinte Nyugat-Európai szinten lehet élni.

Ebben lehet valami,hiszen évek óta bevezették az eurót,ezt csak olyan országokban lehet,ahol stabil gazdaság van,mi ettől fényévekre vagyunk sajnos...

Nálunk is hasonló a helyzet,az ország nyugati felében jobb a helyzet,Budapesten pedig egészen jó színvonalon lehet élni.

2015. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat első kommentelő én nem Szlovákiát kérdeztem hanem Szlovéniát tudtommal SZLOVÉNIA egy ORSZÁG ! Ahol 2 millió a népesség ! Szomszédunk is ! Javítsatok ki ,de szerintem Szlovákia és Szlovénia nem ugyanaz !
2015. dec. 1. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen rájöttem,akkor elnézést kérek!
2015. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem történt baj látom mások se nagyon tudnak Szlovéniáról semmit sem :D
2015. dec. 1. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:

A szlovén határ mellett lakom és át szoktam járni. Nem tapasztalom, hogy nagy lenne a szegénység és a munkanélküliségről sem hallottam. Sokan járnak innen oda dolgozni, mert többet lehet jóval keresni, mint itthon. Ha jól emlékszem, a minimálbér ott 700 euró körül van.


Szakmunkával pedig még ennél is többet lehet keresni.

2015. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2015. dec. 1. 20:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Részben innen szedtem ezt ,de olvastam és hallottam ilyen dolgokról ,de ki tudja most komolyan ott kéne élnie az embernek,hogy biztosra meg tudja mondani ezt !
2015. dec. 1. 20:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Tőlünk tényleg oda járnak. Faternak is mondták, hogy mehetne és 1000 euró alatt nem keresne CNC-s szakemberként.


Az, hogy onnan mennek Ausztriába... hát, az osztrákoknál az átlagbér mégis 2000 euró körül van és még közel is van hozzájuk.

2015. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!