Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol élnétek szívesebben, ha...

Hol élnétek szívesebben, ha csak a két véglet közül lehetne választani? Egy apró faluban vagy egy nagyvárosban, mint például Debrecen? Milyen habitusú emberek vagytok? Szeretitek-e a pörgést?

Figyelt kérdés
Jómagam egy nyugodt, visszahúzódó ember vagyok, nem igazán szeretem a nyüzsgést.. Szeretek bekuckózni, pláne ezeken a hideg, téli estéken. Persze ettől függetlenül néha kimozdulunk a barátnőimmel bulizni. Én egy kicsi faluban lakom, de ezt az életet nem cserélném el semmiért.. Tény és való, hogy egy nagyvárosban mindent megtalálhatunk, amire csak szükség van, habár a zajt nem szeretem. Igaz, hogy falun kevés a lehetőség (gondolok itt a munkára elsősorban), viszont remek a levegő. Az emberek barátságosak (talán túlságosan is, mivel egyesek hajlamosok belemászni a másik intim szférájába), viszont a városi emberek sokkal tartózkodóbbak..

2015. dec. 18. 16:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a falusi emberek kizárólag jók, a városiak pedig csak rosszak lehetnek.. Általában az a tapasztalat, hogy a vidékiek közvetlenebbek.
2015. dec. 18. 17:01
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Berlin kellős közepén élek egy olyan környéken, ahol nagyobb nyugalom van, mint a hatvanezres kis városkában, ahonnan jöttem. Csend, nyugalom, kb. arcról ismerjük egymást itt, a postás rámköszön, szokatlan zajra mindenki kinéz, a kölykök kicsapva, mert úgyis mindenki rajtuk tartja a fél szemét... miközben 4 utcával odébb ott a központi főpályaudvar (Hauptbahnhof). Szóval azt akarom mondani, hogy a legnagyobb városban is megtalálhatod a béke kis szigetét, ha arra vágysz.
2015. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Budaapesten élek, itt is belemásznak az intim szféránkba, lesnek, figyelnek, pletykáznak. Vannak barátságos emberek is, és mások is, ugyanúgy, mint kis faluban, de talán én is azt választanám szívesebben, főleg ha csend és nyugalom van, és jó levegő.
2015. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így van, a nagyobb városokban is akadnak azért csendesebb részek.. Hát igen, az emberek alapvetően mindenütt egyformák.. Jól meg kell válogatni, hogy kit fogadunk a bizalmunkba! Sajnos a rosszindulat nagy úr!! :(
2015. dec. 18. 17:12
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ambivertált vagyok, ha csak ezen múlna, hol laknék, sem tudnék dönteni az általad felvázolt (meglehetősen szűk) lehetőségek közül.

Jelenleg visszahúzódó korszakot élek, egy darabig ellennék falun. Bár a kíváncsi szomszédság pont ezért nagy kihívás is lenne.

2015. dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értelek.. Igazából, ha nem létezne két véglet, én egy olyan városban laknék, ahol kb. 20000-en laknak, mint például Berettyóújfalu.. Megvan minden, amire szükség lehet, de mégsem olyan nyüzsgő, mint Debrecen..
2015. dec. 18. 17:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy alig 1500 fős eldugott kis faluban lakom :D Magát a falusi létet szeretem, a városi élet sosem vonzott annyira. Mindenütt panelházak, szmog, szennyezett levegő, nagy forgalom, nagy nyüzsgés, általában bunkó ember is sokkal több mint falun (talán ez betudható annak hogy egy városban több ember él), sietősebbek az emberek, nem lehet olyan könnyen kiugrani a földutakra, vagy egy tisztásra ahol szórakozni lehetne egy jót. Kertváros van ugyan, de az se adja vissza teljesen azt a falusi feelinget :D

Falun ahogy mondtad közvetlenebbek az emberek és gyakorlatilag minden ellentétes azzal amit a városra leírtam. Ha kedvünk szottyan csak összeülünk a haverokkal, kimegyünk a "határba" (nem tudom máshol így mondják-e. Ahol a szántóföldek, erdők, mezők, hodályok stb. vannak) egy kis tisztásra és szalonnát sütünk, vagy bográcsozunk. Egy fárasztó hét után nincs is jobb mint kiülni a haverokkal egy mezőre, és szalonnasütés meg iszogatás közben megbeszélni és levezetni a hét fáradalmait :D. Vagy ha mozgós kedvünkben vagyunk biciklire pattanunk, vagy csak simán futóruhába, és a csendes, minden modern dologtól mentes földutakon átmenni a szomszéd községekbe, vagy csak természetet nézni :D

Egyetlen hátránya ugye a sokkal kevesebb lehetőség a városhoz képest, de hát van busz meg vonat :D

Amit most utálok az az emberek többsége akik a falumban laknak. Nagy részük alattomos, beképzelt, agresszív "nagymenő", és még ennél is vannak rosszabbak. Normálisnak mondhatóak az idősebbek (40-50+), és egy pár korombeli srác, de velük meg nincs semmi közös beszédtéma, vagy hasonlók. Csak köszönünk meg ilyen sablon dolgok, de nem tudnám elképzelni hogy bulizni megyek velük valahova.


De mivel ez csak ide vonatkozik ahol lakom, így alapvetően a falusi életet választanám :D

2015. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a két véglet... Én két pici falu között lakom félúton, kb. 4 km-re mindkettőtől ;)


Debrecennek nem mindegy, melyik részéről van ám szó, belváros vagy a Nagyerdő szélén egy viszonylag csendesebb, de a busztól 2 percre levő utcája... Budapesten lakva is volt belvárostól budai zöldövezetig minden, nem kicsit tértek el egymástól.


Én a falut választanám, nem bírom a nyüzsgést. Budapesten sosem éreztem jól magam, bár a zöldövezet már nem volt rossz (munkából hazafelé felültem egy sziklára, átmentem egy gyönyörű fás temetőn, megnéztem a kökörcsines hegytetőt, ha épp az az idő volt)...


Azért az nem rossz, hogy Székesfehérvár itt van huszonpár km-re, van motor, autó, bicikli, közelebbi helyek eléréséhez láb is :) Néha egyszerűen kellenek speckóbb boltok... A falusi Coopba nem is megyünk kb. soha, mindig Fehérvárott vásárolunk, kivéve a tojás és a zöldségek egy részét.


A levegő a falunkban pont nem jó fűtésszezonban, ahogy hallom. Itt, ahol 100 méteres körzetben 2 másik ház lakott, igen jó :)

2015. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy bájos 20 ezres városkával én is kiegyeznék ;)
2015. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes, én is ez a típusú ember vagyok, mint te, viszont én pont ezért a várost preferálom. :D Lehet ez nálunk valójában azon múlik, hogy hol nőttünk fel, hol van tágabb értelembe vett kuckónk, ismert területünk stb.


Azt azért megjegyezném, hogy Debrecent, ha már végletekről beszélünk nem feltétlen kellett volna nagyvárosként felhozni. New York, az nagyváros... :D Valami, amin kényelmesen át tudsz sétálni szó szerint, az nem az. :)


Szerintem az emberek olyanok, amilyennek engeded őket. Nálunk is van szomszéd aki bele akar szólni dolgokba, átjön stb, de engem nem nagyon találnak meg, a szobámba nem jön fel senki, nem állok le beszélgetni akkor sem, ha a másik szeretne. Valószínűleg itt én vagyok a tartózkodó városi. :) Azt viszont nem mondanám, hogy általánosságban mindenki. Bár nyilván más, ha látásból se ismersz valakit. Ami a problémákat illeti, külvárosban nincs zaj sem, a levegő is ugyanolyan. Viszont még mindig elérhető minden 20 percen belül. :) (konkrétan Debrecen) Na egy igazi nagyvárosnál már tényleg nagy a zaj fényszennyezés, szmog stb. Viszont én pl agyonlőném azt a kakast, ami hajnalban kukorékol. Feketerigók hangjával ki lehet kergetni a világból... Úgyhogy köszi, jó nekem itt, még itt is több természet van, mint kéne időnként... főleg hajnalban, mikor aludnék. :D

2015. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!