Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik szomszéd mérgezhette...

Melyik szomszéd mérgezhette meg a kutyánkat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Édesapám és én falun élünk.Ő rokkant nyugdíjhas én meg vele vagyok ápolásidíjon.Minden szomszédal rendben van minden kivéve kettővel.A mögöttünk lakó egy cigány család,a szemben lakó meg egy idős néni.Mindkettő gyanús ! Az idős néni egyedül él,sosem volt gyereke,és az anyám halála után volt pár húzása... Apámat és engem remetének nevezett,és egy távoli rokonunkat informált rólunk.Azzal bukott le,a néni,hogy amikor a rokkonál jártunk az azt mondta,hogy hát a szomszéd Kati nénivel sem beszéltek,úgy éltek mint egy remete.Hoppá mondom ! Ez nem lehet véletlen,hogy az is remetének nevezett minket,meg ez is,és pont akkor amikor róla beszélt.De amikor anyu meghalt a temetése után 3-4hónap múlva elkezdett nem vissza köszönni.Amikor már untam,és megkérdeztem,gyakorlatilag arról akart meggyőzni,hogy ne járjak templomba,és ne hidjek istenben,és ne gyászoljam az anyámat ! Legutóbb meg pár falevélért szólt,hogy húzzam össze mert átfújja a szél a kapuja előtti utca területre.De amíg anyám élt egyszer sem szólt ilyenért ! Amikor meg azt mondtam neki,hogy megcsináltam,és még holnap folytatni akarom azt mondta,jól van szólni akartam már régebben ,csak most jöttél be a csőbe...Ő az egyik gyanúsított,mert most már a kutya megmérgezését is eltudom képzelni róla.A másik a cigány család.Azok féléve költöztek a szomszédságunkba,és nem igazán köszöngetünk.Lakott már a szomszédunkban cigány család azok köszöntek,és semmi gond nem volt.Ezek nem köszönnek,és az egyik kutyájuk közel van kötve a kerítésünkhöz.Mondjuk úgy 1 métere lehet a kerítéstől.Az a kutyánk amelyiket megmérgezték az attól a kerítéstől kb 3méterre volt.Simán át dobhatott valamit.És az is gyanús,hogy a cigányasszony.Most ezen a héten amikor beteg volt a kutyánk,és apámmal oda mentünk a kutyához,meg jelent 3x is ez a cigányaszony.Előtte fél évig egyszer sem találkoztunk azon a részen de akkor 3nap alatt 3szor.Oda ment a kutyájukhoz,és azt mondta mi van ? Mármint a kutyájuknak.Az is érdekes,hogy amikor a kutya elpusztult és a kutya házát talicskára tettem azt látta a Kati néni.Pont akkor jött haza,és egy szót sem szólt ! És a másik is látta hogy a kutya házát a talicskára teszem (mármint a cigány asszony) és amikor elhoztam onnan,és az ólhoz vittem a kutya házát,hogy szét üssem a kutya ólat.Ugyanis a kutyát,csak így lehetett kivenni a házból.Szóval amikor elkezdtem szét ütni a kutya házat a cigány asszony elment otthonról pont akkor.Csak úgy az utcáról nem mérgezhette meg senki sem ,mert ez a kutya csak akkor ugatott ha valaki a kapuhoz közel jött.Tehát azt hogy egy járókelő mérgezte volna meg azt kizárható.10éve ott volt a kutya.Amióta a Kati néni így próbál beleszólni az életünkbe,mint ahogyan leírtam,hogy ne gyászoljam anyámat,meg ne hidjek istenben,meg a falevél már most nem tetszik neki stb azóta belőle is kinézem.Már csak azért is mert egy bácsi amikor elhunyt,és a bácsi kutyája egyedül maradt,s ő meg enni adott a kutyának,és én megkérdeztem tőle,hogy nem fogadja be a kutyát ? Erre azt mondta,hogy nem kell neki kutya.Egy hozzá csapódott macskája van,de azt is mocskolja.Hosszú lett az írás elnézést kérek.De meg szeretném tudni,hogy melyik lehetett,vagy hogy hogyan lehetne rájönni.Ebben kérném a segítségeteket.

2015. dec. 19. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bérelj magánnyomozót ! :D
2015. dec. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes, ha csak pár falevélről volt szó, akkor miért tartott két napig az összegereblyézése? Te túl komplikáltan veszed, ha neked valamit mondanak. Nincs abban semmi, ha azt mondják, ne legyél remete, járj társaságba (ne csak a templomba), lehet, ő nem vallásos. Ezt nem kell ennyire zokon venni.

Egyébként nem hiszem, hogy a Kati néni volt, miért tette volna? Bárki lehetett a faluban, akit zavart, hogy megugatja a kutya. Olyan lehetett, aki félt tőle.

Inkább próbáljál jóba lenni az emberekkel. Eléggé magadnak való lehetsz, ezt a fenti írásból szűrtem le. Ne várd, hogy előre köszönjenek a cigányok, ha te fiatalabb vagy, és fiú, akkor nyugodtan köszönhetsz előre bárkinek, még a nálad fiatalabb nőknek is, akár cigány, akár nem.

Azt hiszem, a te viselkedésedben lehet valami, ami az embereknek nem tetszik. Nem vagy kedves, közvetlen, általános dolgokról nyugodtan lehet beszélgetni, a falu dolgairól, a politikát és a magánéletről nem fontos, de ha valaki azt javasolja, hogy menjél társaságba, ne csak a templomba (mert biztos így értette, bárhogy mondta is), annak nyugodtan üsd el valamivel a kérdését: Jó, majd megyek. Vagy: megszoktam, hogy templomba is járok, de majd megyek máshova is. Vagy: egy év a gyászév, addig engedjék meg nekem, hogy gyászoljam az anyámat, illetve addig, ameddig úgy érzem, hogy erre szükségem van. Vagy: majd ha találok egy megfelelő nőt, akkor elveszem feleségül, de hogy ez mikor lesz, ki tudja, - és nevess hozzá. Ne sértődjél meg mindenen. Ha megváltozik a természeted, lehet, a kutyát sem fogják megmérgezni. Valakinek valami csúnyát mondhattál. Nem?

2015. dec. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ettől az írástól még az egy mondatos bérelj magánnyomozót író válasza is jobb.Az a válasz hasznosabb volt ! Ez nem ! Sőt még szinte engem okol amiért más rossz érzésű ember megmérgezi a kutyánkat..."Mi az utólsó kérdése ? Valakit megbántottál.NEM ?" Drága jó Istenem ! Ha valakit megbántunk,akkor arra az a válasz,hogy megmérgezzük a kutyáját ?! Bármikor ugyanezt tehetném a szomszéd cigánycsalád kutyájával,de én mégsem teszem.Mert az állat nem tehet arról,hogy milyen gazdálya van ! Ha nem gond a válaszát jelentem az adminisztrátornak,mert a válasza provokatív !
2015. dec. 21. 20:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megmérgezték?

A cigány asszony lehet csak azért bámészkodott mert kiváncsi volt, de kérdezni nem akart, mivel nem szoktatok beszélgetni. Az idős néni is miért bántaná a kutyát, csak azért mert "remeték vagytok"? Nem volt valaki a környéken akit zavart a kutya?

2015. dec. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha most lenne 200ezer forintom minden más lenne.Lenne állatorvos aki felboncolná a kutya tetemét,lenne bizonyíték,és el lehetne indítani az ügyet.A cigány asszony máskor is dobált át az udvarunkra.Amit eddig át dobált.Egy nájlonszatyor krumpli héj.Egy döglött varjú.Egy tyúk tetem darab.Egy CD lemez.Egy Kubu üdítős flakon.Ez egy vándor madár nő...Minden gyereke más apától van.Ebbe a faluban egy év alatt már a második pasival lakik.Ezzel a pasival is ő állt össze.Ez a cigány férfi előtte is a szomszédunk volt.Lassan 10éve a szomszédunk a psija.Egyszer sem volt baj a kutyával.Sőt amikor a nő gyerekei kutyaviadalt csináltak ez a pasi kiment és lekevert nekik egy egy fülest.Magyarul a pasi normálisabb mint ez a nő és a gyerekei.Most is petárdáznak.Bizonyítékot is tudnék csinálni a rendőrségnek.Elég lenne kint hagynom a mobilomat és az udvarukra állítani.Csak tudja egy rossz szomszéd nem jó.Mert ha elmegyen a rendőr utána még "cigánykodnak"...Ezeknek kukájuk nincsen,pedig kötelező.Ez a nő egyébként olyat is csinált,hogy amikor a hátsó udvaron volt dolgunk akkor kijött,és hangosan szólt a fiainak hogy hol a bicikli.De közben meg ott volt.Apámmal egyből levettük hogy ez felakarja hívni magára a figyelmet.Azt hogy köszönjünk neki ! Csak tudja Ő költözött a szomszédunkba és nem mi az ő szomszédjába.Normális helyen így szokás hogy neki kellene bemutatkoznia.Egyébként más szomszéd sem szereti őket...Csak ghyávák lennének ellenük tanúskodni ! A két fia pl lop.Tőllünk kaszát loptak.Ebben a faluban sok cigány lakik,és a szomszédunkban is lakott több cigány család is,és a Kati néni mellett is cigányok laknak.Egy másik család.Azokkal nincsen gondunk sem nekünk sem a Kati néninek.Sőt ők beilleszkedtek a környezetbe.
2015. dec. 22. 07:17
 6/12 A kérdező kommentje:
A Kati néniről: Ő azért tart minket "remetének" mert nem informáljuk a dolgainkról.Ő ugyanis szeret mindenkiről mindent tudni...Én skypolni is szoktam,meg telefonon beszélgetni másokkal stb.El is szoktunk menni itthonról,csak ő nem tudja hogy hova.Ugyanis mint fent leírtam rólunk adott le infót egy távoli "szemtelen" rokonnak.Kár hogy itt az interneten és a gyakorikérdések.hu oldalon nem látja egymást a másik ember.Csakis írásban tudom kifejezni magamat.Nem tudom,hogy hogyan nyomatékosítsam,hogy EZ A KÉT EMBER jöhet szóba.Én élek itt ! Én látom,és én érzem ezeket ! Tilos petárdásni is ! De ennek a cigányasszonynak a fiai szemét égetéskor is beledobták a sprés flakont a tűzbe.A sprés flakon is át repült a mi udvarunkra.Ha rájuk lenne álllítva a telefonom klamerája és fel lenne véve egy napjuk már hívhatnám is a rendőrséget,és mutathatnám,hogy tessék.Itt a memóriakártyán a videón,5 petárdát dobtak.Ezek szerintem szilveszterkor is ordenárézni fognak.Féléve laknak a szomszédunkban.
2015. dec. 22. 07:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Kint elszívtam egy cigit.A hátsó udvari kerítésen is át másztak a fiai többször.Egyszer már helyre állítottam.Most egy másik helyen van lemászva a kerítés ! Mert játszottak és át jött a frizbi...Csak ez bírtokháborítás kategória,még ha kiskorú akkor is.A polgármester nem akar cigányokkal konfrontálódni.Ezért nerm lehet szólni neki.
2015. dec. 22. 08:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Megvan a megoldás csak utánna mi lesz ?!...A megoldás az hogy szólni a rendőrségnek.Hiszen még mindig le van mászva a kerítés.A döglött varjú teteme is ott van.Simán át mehetnbe a rendőr hogy na ez hogyan van ?! Már a kutya mérgezésekor szólnom kellett volna.Hogy nézze uram,nagyon valószínű hogy ezek voltak ! Csak nincsen bizonyítékom a mérgezésre.HOPPÁ ! Csakis ők lehettek ! Öszeállt a kép ! Mástól vártam a megoldást,de meg van ! Hiszen a döglött varjú is pofátlanság ! Nem csak úgy döglik meg az a varjú,és merő véletlen nincsen tőlle fél méterre egy csírke tetem sem.
2015. dec. 22. 08:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves X.Y.! A válaszából látszik, meg abból a három levélből, amit nekem címzett, hogy az Ön egyéniségével lehet egy kis baj. Valószínűleg nem a kutyával volt problémája bárkinek is, hanem Önnel, ez már az első kiírt kérdésből látszik, a válaszából, meg hogy az adminisztrátorral "fenyeget", abból még inkább. Én csak arra próbáltam volna rávenni, hogy kicsit könnyedebben fogja fel az életet, a szomszédait. Ha pedig átdobálnak mindenfélét a kertjébe (persze lehet ennek is valamilyen személyes ellentét az oka, bár nem akarom a cigányokat védeni, ismerem őket, legalábbis a nagy többségére elmondható, hogy nehéz velük kijönni), akkor azt jelenteni kellene az önkormányzatnak, de előtte persze figyelmeztetni az illetőt, hogy ilyet többet legyen szíves ne csináljon, nincs kukájuk? Ezt is meg kellene kérdezni az önkormányzattól, hogy tőlük egyáltalán elviszik-e a szemetet? De ha nem akar több haragot a szomszédokkal, akkor - még ha nem is szívből jön - valahogy barátságosabban kellene a szomszédokkal ellenni. A válaszából azt szűrtem le, hogy nagyon nehéz természete lehet Önnek.
2015. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
illetve nem is nehéz természete, hanem nagyon sértődékeny, érzékeny.Persze egy felnőtt nem tudja megváltoztatni az alaptermészetét, de még egy gyerek sem. Mindenki olyan, amilyennek született, az a cigány asszony is, a szomszéd is, Ön is. - Nem akartam megbántani, és most sem akarom, ha azt írom, hogy vannak lelki tanácsadó telefonos szolgálatok, próbáljon inkább oda írni. Ha beírja a booglé-ba, hogy lelki tanácsadás, akkor kijönnek olyan linkek is, ahol pszichológusok segítenek, válaszolnak. Küldje el az első levelét, amit kiírt, valószínűleg használhatóbb választ kap, mint az enyém.
2015. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!