Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jó hely Székesfehérvár?...

Jó hely Székesfehérvár? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van-e kulturális élete, és hogy vannak-e olyan helyek, amik jók fiataloknak, vagy gyerekeknek? Van-e természetközeli hely?
2016. jan. 3. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes egy hely Fehérvár. Fiataloknak szinte semmi programlehetőség, el is megy a nagy részük innen. Kulturális élete a nyári hetekben kimerül, év közben semmi érdekes nincsen. Viszont közel van a Velencei-tó, ami tényleg nagyon jó, lehet strandolni, túrázni, enni stb. Gyerekeknek épült a Koronás Park, amit nagy dobra vertek mostanában, az elég szép. A város elég modern képet nyújt, talán még munkalehetőségek is jónak mondhatók, de az emberek stílusát szokni kell.
2016. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem mennek el, mivel máshol alig van munka. :) És egyébként sem nulla a programlehetőségek száma a városban a fiatalok számára. Mivel az egyetemi élet még csak most indul ott be, így nyilván nincs olyan sok szórakozóhely, de a város nagyon sok eseményt szervez.
2017. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A "kultúra" alatt az ember nem a diszkót érti... de ha neked a tuctuczene, az eszetlen piálás,a drogozás és az okádás kultúra, akkor ok. Jártam én is ilyen helyekre (Fehérváron is), és szerintem a kultúra mást jelent...
2017. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
De elmennek. Én is eljöttem és az összes volt osztálytársam is, mert a hétvégéken kívül semmi érdekes nem történt, nem is vágyok vissza, csak ha kis nyugira vágyok. Egyetemi élet??? Őőő jólvan, az a párszáz hallgató (ha van egyáltalán annyi) elveszik a városban. A fiataloknak való programok kb. a Fezen és a Lecsófeszt, ez nem sok bárhogy is nézzük. Nincs semmi bajom Fehérvárral, de azt be kell látni, hogy elég lagymatag hely úgy általánosságban.
2017. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Én is Fehérvárra jártam középiskolába. Egy éve volt a 10 éves osztálytalálkozónk. A fehérváriak szinte mind helyben maradtak. Kb 20 fehérváriból azt hiszem, 2-en mentek Pestre, 2-en külföldön vannak, van, aki agglomerációbeli településbe költözött (tehát tul.képp maradt fehérvári). Egy valaki ment még egy másik vidéki nagyvárosba.

14-en voltunk vidékiek, tőlünk többen költöztek be Fehérvárra, és arányaiban többen mentek külföldre is (azt hiszem, talán 4-5-en). Egy ember ment Pestre. Én még mindig ott lakom, ahová születtem (Fehérvártól 20 km).

Az a helyzet, hogy a diszkóélet pangásának több oka van: nincs igazi egyetemi élet, közel a főváros, a Velencei-tó és a Balaton.

Viszont van remény, a felsőoktatás nagyon gyorsan fejlődik most, szerintem 10-20 éven belül egy nagyon jó önálló egyeteme lesz a városnak.

3-4 ezerre tehető az egyetemi és főiskolai hallgatók száma a városban, ha jól tudom (Kodo kb 1500, ÓE AMK 2000, Corvinus 3-400).

2017. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha az ember elmúlik 20 éves, már nem nagyon érdekli a diszkó. Azon kívül pedig Fehérvár az egyik legjobb hely az országban, tele lehetőségekkel.
2017. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Egyértelmű, hogy Fehérvár egy nagyon jó hely. Idióta, aki másként látja, vagy legalább is félművelt. Nézzen körbe az országban, és utána írjon le marhaságokat.
2018. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 7-es! Nem gondolnám sem idiótának, sem félműveltnek magamat és láttam már más magyarországi vidéki nagyvárost is. Össze se hasonlítható például Szegeddel. Családdal, gyerekekkel valószínűleg ideális, de fiatalként egy álmos, nyugger városnak gondolom. Azonban tiszteletben tartom, ha valaki másként gondolja.
2018. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, nem marad az ember mindig 17-18 éves. Akarom mondani 14-15, aki ma annyi, manapság már 18 éves korára kiéli magát, nem nagyon akar bulizni hetente, de még havonta sem. Innentől kezdve senkit nem érdekel, milyen szórakozási lehetőségek vannak egy városban a tizenéveseknek, sokkal inkább az lesz mérvadó, hogy mennyi lehetőség van és mennyit lehet keresni...

Fehérváron is egyre több diszkó van egyébként, mivel nő az egyetemi élet, szóval van reális esély a fejlődésre. De az életet természetesen nem ez fogja meghatározni.

2018. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!