Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan szóljak neki?

Hogyan szóljak neki?

Figyelt kérdés

Panel, felettünk lakó szomszéd.

Napi 3x porszívózik, közben bútor tologatás, este fapapucsban járkál 2 órán keresztül. Ez még önmagában nem probléma... Viszont van egy 1 éves kislányom, aki ebéd után is alszik és már nem 1x ébredt fel ez miatt. Ha délben teszem le alduni, délben van ez, ha délután 2kor, akkor naná, hogy akkor... Este 8kor van alvás, kedves szomszéd mikor áll neki eme tevékenyések művelésének ismét? Igen, 8kor vagy az után. Volt már este 11, vagy hajnali 1 is. (Amúgy most is...)

Nagyon kezd már elegem lenni és ha bepöccenek, amihez baromi közel állok, nem éppen finom szavakkal küldeném el egy másik világtájra.


Szóval.

Hogyan szóljak neki emberi hangnemben amikor pont helyzet van?


2016. jan. 3. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen szomszédom albérletben laktak nagyon tisztaság mániások voltak és por allergiára jöttek kifogással hogy miért porszívoznak napi 10szer

Nos a legjobb ha amikor rákezdi úgy mész fel hozzá felcsengetsz és meg kérdezed tőle hogy szeretnéd meg tudni hogy mi értelme van egy nap többszőr porszívozni és hogy MÉRT NEM ALKALMAZKODIK MERT A PANEL LAKÁSBAN NEM CSAK Ő ÉL, ÉS ALKALMAZKODNI KÉNE. Ugyanis éjszaka nem illene porszívozni ha nappal nem jön rá akkor másnapra kéne hagynia.

És elkéne neki magyarázni hogy bizony simán fordulhatnál ezzel a polgár örséghez is akikhez tartoztok ezzel a panasszal mert ez már simán csend háborítás mert éjszak és hajnalban nem hogy nem illik de a bérházi házi rend is elő írja hogy tilos hangoskodni mert a lakokat zavarja stb

2016. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia/ jo napot XY!

Lehetne egy keresem?

Legyen szíves X időpontban "hangoskodni" es 8 ora utan mar ne, mert a kislányom nem tud aludni


Amugy 8 utan elvileg nem is csinálhatna semmilyen hangos dolgot ( szerelés,porszívózás, fúrás, nyilván ha 1x fordul elő, akkor annyira nem gaz, de ha sokszor akkor az zavaró)

2016. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először mindenképpen barátságos, kérő hangnemet javasolok, mivel egyáltalán nem jó dolog a szomszéddal haragban lenni. Sőt, hogy ne legyek feldúlt, én akkor mennék fel, mikor éppen nem hallok zajokat, és elmondanám neki, hogy a kis gyerekem rossz alvó, felébred a porszívó és a papucs hangjára, tehát szeretném megkérni, hogy vagy délelőtt ettől-eddig, vagy délután ettől-eddig intézze el a zajjal járó tevékenységeket. És előre is köszönném a megértését.
2016. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Megfontolom, hogy akkor menjek fel, amikor nyugi van. Így remélhetőleg kevésbé leszek ősbunkó :D

2016. jan. 3. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van: a napközbeni porszívózás és a fapapucs miatt nincs jogod szólni. Ha ötször porszívózik, akkor ötször, ha tízszer, akkor tízszer. Egyedül az esti hangoskodás miatt szólhatsz, azt viszont tedd udvariasan, de határozottan.
2016. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam, ez önmagában nem probléma, engem nem zavar különösebben... NAPPAL. Amúgy kivan írva nálunk a lépcsőházban, hogy 12-15 óra között, ill. 20tól tilos a zajongás, de mind1.

Tegnap este 9kor szóltam nekik, hogy próbálják meg mérsékelni a zajokat este 8tól, a kislányomra való tekintettel, udvarias hangnemben.

Szerintem nem teljesen értették amit mondtam, mert ma pontban 8kor álltak neki székeket hurcibálni...

2016. jan. 6. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!