Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erkélyen dohányzóktól kérdezem...

Erkélyen dohányzóktól kérdezem. Ha a felső szomszéd jelzi, hogy az összes füst hozzá megy be, máshova mentek cigizni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 10:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
39%
Csak kérdezem, hogyha a saját lakásomban dohányzok, és szellőztetek és az összes füst hozzád megy be, akkor a szellőztetésről is letiltasz???
2016. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
35%
Azt tudom javasolni, hogy ha észreveszed, azonnal csukd be az ablakot. Mivel joga van az erkélyen dohányozni, a lépcsőházba gondolom nem akar, sok helyen nem is lehet, így más választása nem sok van.
2016. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
1# sajnálom ha túl bonyolultan írtam ki a kérdést és nem sikerült értelmezned.
2016. jan. 19. 10:44
 4/38 A kérdező kommentje:
2# valóban nem szívesen zavarom a cigifüsttel, ezért érdekelt volna más hogy oldja meg.
2016. jan. 19. 10:46
 5/38 anonim ***** válasza:
68%

De van más választása. pl. Esetleg kimehetne a házból. Vannak füstszűrő készülékek is.

Sokszor nálam se lehet szellőztetni mert jön be a cigifüst az alattam levőktől.

2016. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
31%

Nem mennék máshova. Hiszen nincs hova mennem. Menjek ki egy tér közepére? Ott meg az embereket zavarhatná :)

Utcán nem dohányzom, lakásban sem, marad az erkély.

Ahhoz meg azért nagyon sokat kéne dohányozni, hogy az valóban zavaró legyen a szomszédok számára. Ráadásul a füst nem egyenesen pont a szomszédhoz száll. Össze-vissza ki a térbe. Szóval ha ilyet mondana a szomszéd, akkor biztosan arra gondolnék, hogy kötekedni akar. Mert ilyenbe belekötni, azért már túlzás.

2016. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%

Mivel tudom, hogy a felső szomszéd nagyon megtudja keseríteni az életem ha akarja, így természetesen figyelembe veszem. Mi abba maradtunk, hogy nyáron nem dohányzom ott, mivel akkor egész nap nyitva van az ablak/erkély.

Ilyenkor meg nem zavarja mert nem megy be hozzá olyan töményen a füst. Beszéljétek meg.

2016. jan. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon zavaró, ha bejön a füst éppen, amikor szellőztetés céljából van nyitva valakinek az ablaka. A szomszédot teljesen megértem, de én is dohányzom, én is utálom a bűzt és az utcán dohányzást is. Leszokni pedig nem akarok. Ez marad: erkélyen, ablakban. Régen még a munkahelyeken is rá lehetett gyújtani, azt is utáltam dohányosként is. A nem dohányzók nyilván értetlenül állnak ezen kettősség előtt. Ez ilyen.
2016. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
61%

6-os Márpedig egyértelműen jön be a füstszag. Ha nyitva van én egyből megérzem ha valaki rágyújtott az erkélyen. Volt amikor direkt megnéztem ki dohányzik és 3 szinttel alattam lévőtől is megéreztem. Csak azért nem jeleztem még az alattam levőknek mert annyira azért nem rendszeres.

Nem azt mondom, hogy láthatóan száll befele a füst de a szaga érződik. Ez meg amikor pl pont szellőztetni akarsz duplán bosszantó. Azt még hozzátenném, hogy a közvetlenül alattam lévő szerencsére nem dohányzik az erkélyen.

2016. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

9#

Tudom, hogy nagyon zavaró nekik, ezért is írtam ki a kérdést, mert nem tudom ilyenkor mi a "szokás". Nem akarok veszekedni velük...

2016. jan. 19. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!