Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezekben a nagypolgári (régi...

Ezekben a nagypolgári (régi tégla, általában nagy belmagasság) belvárosi lakásokban milyenek a zajviszonyok, mennyire hallatszódnak át a szomszéd zajkeltései?

Figyelt kérdés
Az új téglákban állítólag borzasztó módon, de a panelekben sem jobb a helyzet sokkal. Ezekhez mérten mennyivel jobb/rosszabb az ilyen típusú házakban a helyzet?

#zaj-elviselgetőség
2016. jan. 23. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi régi nagypolgári lakásban lakunk.A szomszédból szinte semmi sem hallatszódik át.(Amikor ezeket a házakat epíteték még nem spóroltak az anyaggal.)
2016. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, ezek a házak még embernek épültek, tisztességes anyagokból, nagy műgonddal. Maximum a kiabálást lehet hallani, a felső szomszédtól is csak az hallatszik le, ha bútorokat tologatnak.
2016. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy évig éltem ilyen házban, gyakorlatilag semmilyen zaj nem szűrődött át a szomszédoktól. Egyetlenegyszer kellett szólnom a kettővel! felettem lakónak, hogy vegyen vissza a házibuliból. Amikor felmentem, gyakorlatilag üvöltött náluk a zene, plusz ugráltak, táncoltak vagy nem tudom, mi volt, többször kellett kopognom, mire meghallották.
2016. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság sokszor lakáselválasztó tégla helyett csak valami sima, statikailag még megfelelő falazóanyagot építenek csak be.


Az ilyen régi tégla épületekben viszont (szerintem) nem ritka az 52-es, vagy még vastagabb fal sem. Ennek pedig nagy a tömege így jóval kedvezőbb a hangszigetelő képessége.

2016. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ú, ezt tökjó hallani, én is ilyet szeretnék majd :)
2016. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek még jók, tömör vastag falazat nem vezeti a hangot. Akkor még nem találták ki a gipszkartont meg hasonló nagyon praktikus papírvékony vackokat.
2016. jan. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

kb.semennyire.

Laktam ilyenben fél évig, és csak nyitott ablaknál hallatszott le,hogy a felettünk lakó napi ötször porszívózik, a mellettük lakók pedig napi háromszor üvöltve-lihegve szexelnek.(Ilyenkor, gondolom, náluk is nyitva volt az ablak, nyár lévén). Ha csukva volt az ablak, semmi zaj nem hallatszott át sehonnan sem.

2016. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj a vásárlásnál, hogy vannak olyan lakások is amiket utólag egy nagyobb lakás szétválasztásával alakítottak ki és ezeknél lehetnek ilyen jellegű problémák.
2016. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

vannak a tömegházak, amelyek így épültek, és vannak a régebbiek. mi régebbi típusúban élünk (parlament környéke)

Pl. a körfolyosó nem félelmetes, hanem nagy oszlopos, nincs leesés érzésed.


A belmagasság 5 méter, emiatt finoman szólva sincs meleg télen sem. mi ezt szeretjük,mert nyáron öröm, télen pedig elvagyunk a 20 fokban, mi szerintem távhőt nem élnénk túl:)) És egy festésnek se állsz neki te magad, sőt, az ablakok is az égig érnek, ahhoz is céget kell hívni, ha le akarjuk mosni.


a szomszédok egyáltalán nem hallatszanak át, utcára néző ablakunk nincs, de a folyosói ablakokon át nem jön be zaj, ha ott jönnek el előttünk.


ami a negatívuma, hogy furcsán vannak ezek a lakások felszabdalva (nem eredetileg, hanem később politikai indíttatásból..de ez egy másik történet), ezért pl. nálunk a főzőfülkéből nyílik a mosdó és a szobák is egymásból nyílnak.


de én imádom, hogy ha a folyosón mész, itt egy cselédlépcső, ott egy régen használt közös fürdőszoba lezárva, szóval nagyon érdekes a ház:)

2016. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!