Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy érjem el, hogy a szomszéd...

Hogy érjem el, hogy a szomszédom békén hagyjon?

Figyelt kérdés
Fél éve költöztünk kertes házba. A szomszéd az ültetéstől kezdve a kutyán keresztül mindenért reklamál es a jegyzőhöz szaladgál. Ma a gyerek előtt mondta, hogy elintézi a kutyát. Megmondtam neki hogy a nyaron medence is lesz es zenét is fogok hallgatni az udvaron.miért fáj neki, hogy van szomszédja? Nem ártottunk neki semmit, mit mondjak neki hogy felfogja, a saját portájával törődjön?

2016. febr. 22. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj olyan kerítést, amin nem lát át.
2016. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem tehetsz semmit. Ilyentől az átláthatatlan kerítés sem véd. Majd azért jelent fel, mert eltakarod a kilátását.


Menj be te is a jegyzőhöz és szólj a zaklatások miatt, akkor elgondolkodik a jegyző is.

2016. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk az vált be, hogy idegességemben konkrétan leüvöltöttem a szomszéd banya fejét, hogy vagy leáll az egésszel, vagy rendőrt hívok zaklatásért és én is nekiállok elég szépen megkeseríteni a hátralévő életét.

Na akkor megszeppent és abbahagyta. Az ilyenek csak ebből értenek.

2016. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mi a problémája konkrétan? Hangosan éltek és azért "bánt"? Mert ha reggel hatkor nyírsz füvet és egész nap/minden éjjel ugat a kutyád, akkor nem a szomszédban van a hiba. Szóval mi a konkrét gond, eddig mikért szólt?
2016. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Beszéld meg vele. Kommunikáció.

Ha nem normalizálható, ne érdekeljen s mond meg neki, nem vagy hajlandó beszélni vele és feljelented zaklatásért ha folytatja.

2016. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 acelsziv ***** válasza:
92%
közöld vele, hgoy ha nem fogja vissza magát, vesztek pár kaptár méhet is a kertbe.
2016. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj hogy nem képes kommunikálni. Ultettük kertbe fát. MMegbeszéltük vele, persze jo, erre egy hét múlva a jegyző szolt hogy szedjük ki a fákat. Ebbe beletört a bicskája mert azültetési távolsagba kötött bele, de mivel magról kelt fa igy 3 evig maradhat. Most azt állítja hogy a kutyák szétszedett valami óljat (nem ment át hanem a háza hátulja a mi portánk felé van) ha azt mondja megrongalta, megbeszeljuk, ha igy van meg is csinaljuk, de nem. Nekem esett - ott volt a gyerekem is-hogy kicsinalja a kutyát. Lehet én vagyok a hülye de kertes hazban nem tarthatok kutyát? Amugy meg nem is csinalt semmit, megnéztük ma. Nagy a porta, annyira hátra nem járok minden nap. Elöl meg lepisilheti a háza oldalát... De nem jár ki a kertbe nem kapar a ház oldalába. Megmondtam ma neki hogy a nyáron még a gyerekek is kint lesznek az udvaron... Ugy gondolom nem csinaltunk semmi olyat ami miatt bunkóznia kellene.
2016. febr. 22. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező nem kéne meghunyászkodni.

Jelentsétek már fel folyamatos zaklatásért, én ugyanezt tettem az alattam lakó banyával. Mikor már állandóan dörömbölt és panaszkodott, betelt a pohár. Ráhívtam a rendőrséget folyamatos zaklatásért, na akkor megszeppent. Aztán mikor összefutottam vele a lépcsőházban, közöltem vele, hogy ha még egyszer be mer kopogni, ugyanúgy kihívom a rendőrséget.


Ismerősömék is hasonlóan bántak el egy 50-es házaspárral. Ők is unalmukban mindenért jegyzőt hívogattak, nem hagyták az ismerősöméket élni a saját kertjükben, mert folyamatosan azt lesték, mibe lehet belekötni. Ismerősömék is megunták. Próbáltak velük beszélni, akkor fel voltak háborodva. Na akkor ők meg elkezdtek a rendőrség nyakára járni a folyamatos zaklatás miatt és amiatt, hogy folyton meggyanúsítja őket mindennel az a házaspár, és minden miatt rohannak a jegyzőhöz.

Kb a 3. alkalom után a rendőrség jól elmeszelte őket egy vaskosabb büntetéssel, a jegyző meg elküldte őket melegebb éghajlatra, hogy szórakozzanak mással. Azóta nemhogy csöndben vannak, de még el is bújnak, ha meglátják az ismerősöméket, nem is mernek szólni semmit.


Ha nem teszel a szomszéd ellen érdemben semmit, akkor még jobban a fejedre fog nőni, és folyton a jegyzőhöz fog szaladgálni. De beszélhetsz te is először a jegyzővel, hogy segítsen, mert mindenért alaptalanul hozzá fordul a szomszéd.

2016. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!