Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kit lehetne kihívni vagy...

Kit lehetne kihívni vagy kinek lehet bejelentést tenni a fölöttünk lakó idős bácsira?

Figyelt kérdés
Felettünk lakik egyedül egy nyugdíjas férfi akin látszik és hallatszik, hogy rossz egészségügyi állapotban van. Amióta meghalt a felesége iszik, és azt is tudom róla hogy cukorbeteg. Ami nagyon bosszantó hogy minden reggel borzasztó gusztustalan módon krákog, hörög, köhög, köszörüli a torkát van hogy az is lehallatszik hogy öklendezik a wc-be. Nagyon zavarja a nyugalmunkat hogy a szép otthonunkban őt halljuk egyfolytában és van hogy reggel az ő krákogására kelünk fel. Sajnos, nem jó a hangszigetelés a lakóházban, ezért nem hibáztatom őt, de már szóltunk neki, hogy lehallatszanak ezek a testhangok, ami a nyugalmunkat zavarja egyfolytában. Hozzáteszem nem túl kedves a bácsi és nagyon be van zárkózva. Szerintem neki is jót tenne ha valaki foglalkozna vele, és megfelelő ellátást kapna. Kihez tudnék fordulni vagy bejelentést tenni? Úgy hallottam, hogy az önkormányzatnál van erre lehetőség a szociális osztálynál. Valaki ezt megtudja nekem erősíteni? Illetve, csak rokon/ családtag tehet ilyen bejelentést? Köszönöm szépen a segítő válaszokat.

2016. febr. 23. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

HA bármilyen helyen foglalkoznának is vele, akkor is max. vinnenek neki ételt meg esetleg rendbetennék a lakást.


De az, hogy tégedt zavar, ha öklendezik vagy köhög - már ne is haragudj, de igen primitív ember, aki azt várja el mástól, hogy ha rosszul van, akkor szünjön meg, mert téged zavar!!!!!

2016. febr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Azt bejelentheted a szociális osztályon, hogy úgy látod a bácsinak szüksége van szociális segítségre, ha egyáltalán igényli. De az, hogy a krákogás miatt kinek szólhatsz? Szerintem jobban jársz, ha csendben maradsz, mert kinevetnek.
2016. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már bocsánat. Ha az embernek baja van, menjen orvoshoz nem? Ez azért intelligencia kérdése is... Amikor szóltunk neki hogy TUDOMÁSÁRA HOZZUK hogy lehallatszanak a hangok akkor azt is hozzátettük UDVARIASAN hogy megértjük hogy ez egy EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMA, de MINKET IS MEGLEHET ÉRTENI hogy nem NEM KÍVÁNJUNK az Ő HANYAGSÁGA miatt ÉLETE VÉGÉIG elviselni és hallgatni hogy Ő ROSSZUL VAN MERT NEM MEGY, NEM AKAR ORVOSHOZ MENNI! Köszönöm szépen a kioktató választ.
2016. febr. 23. 11:54
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor kérdem én, ha hangosan szexelek a párommal akkor az is elfogadható lenne nem? Mert végül is ez egy normális dolog és az élet része, hogy egy házaspár néha ezt is csinálja. Akkor ennyi erővel mi is adhatunk ki hangos testzajokat mert szex közben ez természetes.
2016. febr. 23. 11:56
 5/20 anonim ***** válasza:
Vagy köss vele eltartási szerződést.
2016. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Ne kiabálj, kisbetűvel írva is értjük.
2016. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámhoz is szociális munkás jár.

Eddig ingyenes volt az, hogy kijártak hozzá segíteni - a takarításban és bevásárlásban, gyógyszerkihozásban - de úgy tudjuk, hogy áprilisban már fizetős lesz. Nem tudjuk pontosan, hogy kiknek kell fizetni, valószínűleg, akik nagyon rossz állapotban vannak, annak megcsinálnak ezt-azt ingyen is, de ez majd áprilisban derül ki, mert nem mondanak semmi konkrétat.

Tehát, ha jelented is a szociális munkásoknak, teszem azt az öregek otthonában - nálunk így hívják, nem bentlakásos, hanem ilyen szervezet, ahonnan küldik az embereket ki, hozzájuk - akkor is az ő beleegyezése kell hozzá, hogy valaki ételt, vagy segítséget, esetleg orvosi ellátást biztosítson neki. Ami ugye ha fizetős, akkor nem biztos, hogy érdekelni fogja.

Nem tudjuk, hogy mennyi a jövedelme, megengedheti e magának, vagy ha meg is engedheti, egyáltalán akarja e ezt ennyi pénzért, akarja e ezt a herce-hurcát.

Azért nem ártana beszélni vele, mielőtt ráhívjátok a szociális munkásokat, hogy ne érje váratlanul.

Esetleg felajánlhatod a segítséged, hogy elviszed kocsival orvoshoz és elmész kiváltania gyógyszereket, ha beleegyezik.

2016. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán próbáljatok érdeklődni tőle, hogy nincs-e szüksége valami segítségre. Különben vírusos időszakban én is hallom a szomszédokat, kortól, nemtől és minden egyébtől függetlenül. Ez van, ha olyan lakásban élsz. Vagy tudomásul veszed, vagy elköltözöl. Te is áthallatszol, ha hangosabb vagy, mint amit a falak még le tudnak tompítani, csak lehet, hogy neked elnézik ezt a szomszédok, vagy jobban megszokták egy ilyen lakásnak a tulajdonságait.
2016. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Te meg ne oktass ki , amikor a legjobb indulattal teszem fel a kérdést, nyilvánvalóan a bácsi érdekében aki nem érzi jól magát. Nem azt kérem hogy halkan szenvedjen hanem az iránt érdeklődöm hogy miként tudok az ő helyzetén is segíteni ezúttal a sajátunkon is... Nem értem miért kell mindig azt feltételezni a másikról hogy rosszindulatú és primitív csak azért mert igen, bármilyen hihetetlen nektek elhinni zavaró egész nap ezt hallgatni és ezt kimerem mondani... Ez nem rosszindulatúság.
2016. febr. 23. 12:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Kéretlenül ne küldj rá senkit, lehet, hogy el is hajtanának, hogy nem vagy neki senkije.
2016. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!