Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Joga van hozzá a szomszédnak?

Joga van hozzá a szomszédnak?

Figyelt kérdés
Társasházhoz tartozik egy közös osztattlan kert. A fsz. lakó kitalálta, hogy csinál magának egy teraszt oda. Amugy fűves terület. Nem lebetonozta, hanem fából csinálta. Könnyebben bontható. Nem kellet volna engedélyt kérni a többi lakótól?

2016. febr. 29. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Magának nem, a közösségnek építhetett, de csak közös akarattal.
2016. febr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Minden lakáshoz tartozik egy mini balkon, loggia(ki hogy hívja). A fsz. levette a saját korlátját, hogy könnyebben kitudjon menni a kertbe. Most ehhez rakta a dobogóból készült teraszt. Szóval a lakásból közvetlenül a teraszára lép.

Én ezzel nem értek egyet, mert dohányosok. Jön lassan a jó idő, így én se nyithatom ki az ablakot akármikor, vagy teríthetek ki mert ők kint cigiznek vagy az ablakom alatt ülnek.

2016. febr. 29. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A kozos teruletekre tartozo kerdeseket elvileg a kozgyulesen meg kell szavazni. Szoval, ha egy masik lako pl lebontja a teraszt, vagy o is hasznalja, akkor a lakotars nem szolhat semmit. amugy meg ilyenkor hol van a kozos kepviselo?? Ezt neki kellene eligazitania.
2016. febr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az éves közgyűlés most lesz. Én is így gondoltam. Csak tájékozodni szerettem volna, hogy egyáltalán jól gondolom vagy nem. Köszönöm a megerősítést.
2016. febr. 29. 11:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha mobil teraszról van szó, akkor is kell a beleegyezésünk?
2016. febr. 29. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt gondolom hogy osztatlan, közös rész használatáért használati díjat lehet megállapítani. A közös képviselő ha nem a házban lakik, addig nem fog tudni az esetről, amíg azt nem jelzik neki. Javaslom, hogy a közös képviselő felé tegyen észrevételt és lehetőség szerint a soron következő közgyűlés egyik napirendi pontja legyen ez.
2016. márc. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem a közösképviselővel(nem tulajdonos). Őt megkereste a lakó. Szerinte mivel mobilterasz, így lehet, de ő se biztos benne teljesen, de azért igent mondott rá.

Én nem pénzt kérek érte, hanem hogy ne sajátítsa ki magának a területet.

Állítsa vissza az eredeti helyzetet.

2016. márc. 1. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!