Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gy-M-S megyébe szeretnénk...

Gy-M-S megyébe szeretnénk költözni, mert itt ahol lakunk nincs munka. Ahol ingyen szállást igérnek, mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Állítólag nem munkásszálló,két pár lakna egy kétszobás házban.

Gyűjtjük a pénzt albérletre,szóval nem sokáig kellene közösködni,de mégis félek.

Van itt olyan köztetek,aki így él most?


2016. márc. 13. 05:55
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

A 21.századi rabszolgaságba készültök, hát nem tudom.

A cégnél ahol dolgozom sok bérdolgozó él így. A munkaközvetítők jellemzően távoli falvakban kibérelnek évek óta üresen álló házakat és ott szállásolják el az embereiket. A dolgozókat több millió kilométert lefutott buszokkal szállíttatják az akár 50-80 kilométerre lévő üzemekbe. A szállás olcsó vagy ingyenes és a busz is ingyenes, de ennek megfelelő a fizetés is. Van aki penészben, hidegben él, de van aki egész jó lakást kap. Sok bérdolgozó azért nem is akar saját dolgozó lenni, mert a fizetéséből nem tudna magának albérletet fizetni a környéken. Gondoljátok át alaposan, mert ilyen kiszolgáltatott helyzetből nehéz lesz továbblépni.

2016. márc. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

"A 21.századi rabszolgaságba készültök, hát nem tudom. "


Ingyen szállás, saját ingyen utaztatás mióta rabszolgaság?

2016. márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem értem,miért rabszolgaság?

Azért mert adnak szállást?

Van pénzünk,de még gyűjteni akarunk hozzá,a 2-3 havi kaució miatt.

Milyen béreket kaptok?

2016. márc. 13. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom összeszerelő munkát ajánlanak. Én azt látom, hogy a munkaközvetítők vezetői, tulajdonosai cserélgetik a több milliós autóikat a gyárban dolgozó embereiknek pedig sokszor a fizetés előtt már kajára sincs pénzük. Persze lehet, hogy ezek az emberek , többnyire fiatalok nem tudják beosztani a pénzt , mert néha látom őket a Mekiben vagy a moziban, szórakozóhelyeken. A fizetésük olyan netto 100-120 körül alakul a 3 hónapos próbaidő után, addig sokkal kevesebb. Ilyen munkakörben bérdolgozóként ha csak az a fontos, hogy van hol aludnod, van mit enned, cigire, telefonra ,kávéra is jut és kéthavonta hazajutsz akkor lehet spórolni , de amúgy felejtős. Szerintem ez elég kiszolgáltatott helyzet, azért írtam, hogy rabszolgaság, de ezek szerint vannak akik nem is vágynak többre.
2016. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De többre vágyunk,nekem két szakmám van,a páromnak három,majd kialakul,de ugródeszkának jó.

Köszi a választ!

2016. márc. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!