Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kisebb de jól felszerelt,...

Kisebb de jól felszerelt, vagy nagyobb de kevésbé felszerelt ház?

Figyelt kérdés

Üdv! Ti milyen házban laknátok szívesebben? Egy olyanban ami kb 120-150 négyzetméter, esetleg kétszintes, de azon kívül, hogy nagy és sok szoba van semmi extra. Vagy egy olyanban ami kisebb 70 négyzetméter körüli, de minden jóval fel van szerelve? Ilyenekre gondolok, hogy légkondi, hidromasszázs zuhanykabin, esetleg egy kisebb finnszauna. A konyhában mindenféle jóminőségű gépek. A nappaliban különböző kényelmi berendezések, masszázsfotel, nagyképernyős tv, házimozi stb.

Tegyük fel, hogy mindkettőnek a felépítésére fordított összeg egyenlő. Valamint a kert mérete és kinézete is megegyező, továbbá a környék is azonos. Tehát ha csak a házra koncentrálunk akkor melyik és miért? A kisebb de "luxus" vagy a nagyobb de átlagos?



2016. márc. 23. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha később mégis nagyobb kellene, akkor a falakat nehéz széttolni. A hidromasszázs kabin, masszázsfotel és egyéb marhaság meg kell a fenének.
2016. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mi házunk 150 négyzetméter, de őszintén szólva a 2 szintből szinte csak az alsót használjuk. Szerintem teljesen felesleges egy nagy ilyen nagy ház, és nem mellesleg irtózatosan nagy szopások vannak vele. Itt gondolok fentartási költégére is, mert tényleg sokkal több bárki bármit mond ,vagy egyszerre nem tűnik többnek akkor is. Akkor maga csak a külső festék ,ha azt nézzük egy 150 négyzetméteres házta 300 ezer forint egy 70 -re szerintem kb a feléből megvan, de mindennel ígyvan csak az a kérdés, hogy nagy családnak e stb..mi az előnyösebb akkor már érdemes nagyobbat.
2016. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Kisebb, de átlagos.

A légkondi még oké, bár az is egészségtelen szóval inkább valami jó szigetelés, jó elhelyezkedés, a többi szir-szar, házimozi, szauna kell az anyám kínjának... Már 70 négyzetméter sem kicsi amúgy, ha egyedül laksz. Én 1 szobás házban lakok egyedül tökéletesen boldogan, sőt még néha az is sok, amikor takarítani kell...

A 150 négyzetmétert meg ki fogja rendben tartani?? Én ugyan biztos nem szenvednék vele, azt meg nem szeretem ha idegenek másznak az intim szférámba.

Ha mindenképpen valami luxus kell, akkor már inkább egy szép nagy kert.

2016. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudtommal a légkondi sem káros ha rendesen tisztítva van. Persze ésszerűen használva, nem 15 fokra lehűteni a házat. A szauna egy elég egészséges dolog, bár aki nem szereti annak felesleges. Nyilván függ attól hány ember lakja. Mint említettem a kert egyforma, szóval az most nem szempont.
2016. márc. 23. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, nyilván számít a család "tagszáma", de egyedül, vagy a párommal kettesben inkább a kisebb. Mert a kényelmet nem az szolgálja, hogy kosarazni tudok a szobába, és a meghitt hangulatot sem nagyon szolgálja egy kihasználatlan pajta-érzés.
2016. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a 70 négyzetméteres, full extrás ház. És nem a légkondira gondolok, hanem minimum passzív házra, prémium minőségű belsőépítészeti elemekre, burkolatokra, okos alkalmazásokra (pl. központilag vezérelhető árnyékolók, hőmérséklet-beállítások stb., távoli eléréssel.)
2016. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az anyaghasználatot kifelejtettem pedig eszembe volt. Csiszolt kőburkolatok, jó minőségű fából készült bútorok (nem ilyen préselt dolgok) stb. Jófajta szigetelés, rendes nyílászárók és (ha nem is passzív ház) jó energiabesorolás. Egy 5 tagú családnak nyilván nagyobb hely kell ez természetes.
2016. márc. 23. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Az igényeidtől függ. Ha kevés a 70 négyzetméter, vagy valaha kevés lehet bármilyen okból, akkor hiába a beépített házimozi rendszer.

Másfelől pedig értékállóbb a nagy, mert ezek a cuccok igen hamar elavulnak, de a négyzetméter soha.

2016. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!