Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ikerházi kertben ehhez mi joga?

Ikerházi kertben ehhez mi joga?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ikerházban élünk osztott kertel. Vettünk a gyerekeknek egy trambulint 2m 60cm a magassága. Sajnos a szomszédom felsőbbrendűnek hiszi magát(egy nőről van szó) és abban a tévhitben él, hogy ő irányít és amit mond annak úgy kell lennie. Nem engedélyezte hogy én a trambulinomat berakjam a kertbe, mert hogy őt zavarja, hogy a reggeli napozásában mivel kitakarná elméletileg a napsugarakat, illetve hogy 3m-nél magasabb nem lehet a társasági szerződés szerint ( ez utólag lemérésre került és 2,6m)

Igazából én nem foglalkozom ezzel, nem tudom mit képzel magáról, ennyierővel meg engem zavar a 10m-es fája mert nem látom napnyugatakor a kapun csillogó napsugarakat. Szerintetek ezt ő megteheti? Csinálhat akármit ha én berakom a saját kertrészembe a trambulint? Próbáltam harmóniában élni vele, de egyszerűen mindenből elefántot csinál. Köszönöm a válaszokat.


2016. ápr. 21. 19:21
 1/3 hell-ikon ***** válasza:

Na, tegyük ezt kicsit rendbe, mert nekem kissé zavaros...


Most akkor ikerházról vagy társasházról van szó?

Miféle társasági szerződre hivatkozik? Ezt így (bár én nem vagyok ügyvéd csak ikerházban lakom) ebben a formában sehogy sem tudom értelmezni.


Azt viszont már elképzelhetőnek tartom, hogy megosztási állapodás lehet(ne) köztetek (ikerház esetén), de abban meg ilyesmi nem szokott szerepelni (még a kerítés magasságát is a helyi építési szabályzat szokta rendezni)... és az nem szerződés hanem csak egy ügyvéd által ellenjegyzett irat arról, hogy miben állapodtok meg a telek használatát illetően.


Ha ténylegesen osztott kertről beszélünk, kerítéssel leválasztva, akkor szerintem jó esetben is csak kérheti, hogy helyezd át a trambulint máshova, de nem akadályozhatja meg a felállítását(tippem szerint).


De szerintem jobb lenne erről itt érdeklődni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog

2016. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
szerezz neki egy vastagf..szú négert, azzal majd elfoglalja magát
2016. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mond neki hogy a trambulin marad ,ha nem tetszik akkor pereljen be ,és ezzel a témát részedről lezártnak tekinted.
2016. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!