Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretsz vagy nem Budapesten...

Szeretsz vagy nem Budapesten élni? Indoklás?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 14:48
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
65%
Felig egyetemvarosban elek (ket helyen is voltam),eredetileg budapesti vagyok. Ugyhogy tapasztalatbol mondom hogy budapest ezerszer jobb hely minden mas varosnal minden szempontbol. Sosem koltoznek kisebb varosba, maximum nagyobba kulfoldon.
2016. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
38%

Nem szeretek. A pestiek álomvilágban élnek. Azt hiszik sokan hogy a hús a gyárban készül. Nem tudják mi a cefre, mi a disznóvágás. Fitbalanszoznak, meg konditerembe járnak. A vidéki ember dolgozik (már amelyik), földet művel (már amelyik) és sokkal felvilágosultabb (már amelyik) mint akármelyik nyers pesti.


A pestiek azt hiszik ha már vidékről beszélünk akkor földművelés, állattenyésztés és mindenhol lócitrom van.

2016. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
84%

Szeretek. Sok a lehetőség minden téren, szórakozásra, vásárlásra, tanulásra, általánosságban véve jó az infrastruktúra, magyar viszonyok között a közlekedés is egészen normális. Falura semmiképpen nem költöznék innen, városba is csak nyugatra (akár Mo., akár külföld), esetleg Szegedre.


Persze nem azt mondom, hogy csak jó oldala van az itt élésnek, a sok ember miatt nehéz nyugodt környezetet találni, a levegő sem túl tiszta, és az emberek általában kevésbé figyelmesek, mint más településeken.

2016. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%

Budapesten születtem, nőttem fel, és itt is szándékozom maradni. Egy jó közlekedéssel ellátott külvárosi részen élek, ahol van zöldövezet is, de jó a tömegközlekedés, ami abból a szempontból fontos, hogy nincs jogosítványom. Én szeretem Budapestet, a programokat, azt, hogy sok üzletből tudok válogatni, ha kell valami, és így széles a választék ár-érték arányban, nem kell mindenért futárköltséget fizetni, egy barátnőmnek pont nemrég tudtam besegíteni, aki agglomerációban él, és telefontöltőre volt szükségük, csak a környékükön egy helyen tudná megvenni, méregdrágán, Budapesten pedig annak az árnak töredékéért találtunk, csak ha nincs itt ismerőse, ő pedig nem mindig tud bejönni Budapestre, futárköltséggel már nem érte volna meg. Élni a belvárosban nem élnék, egy jó tömegközlekedésű külvárosi rész nekem tökéletesen megfelelő, onnan pedig nagyon sok helyre eljutok.


off: Vannak falun élő rokonaim, gyerekkoromban voltam disznóvágáson is, sokáig segítettünk a nagyszüleimnél a hatalmas kertben iskolaidőn kívül, most már idősek, nem bírják, kiadták bérbe, nagyapám és nagybátyám házi pálinkája klasszisokkal jobb, mint a bolti löttyök. De nem cserélném fel Budapestre azt az életformát. Itt van munka, a nagyszüleim falujában pedig csak a földet lehetne művelni, de kisemmizik a kisgazdálkodókat, fillérekért vásárolják fel a terményeket.

2016. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
52%
Nem szeretnék. Évi néhàny napot töltök el ott, mindig arra gondolok, hogy hogy lehet itt élni...
2016. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim válasza:
62%

Imádom Budapestet. 4 kontinens több mint 130 városában jártam, néhol hónapokig éltem Londontól Hong Kongig, de Budapest továbbra is messze a legjobb hely. Ez a város a legfőbb oka, hogy még Mo-n élek.


#2 bocs, de akinek a pálinkás cefre és a disznóvágás jelenti a kultúrát, annak szerintem a kutya sem vágyik a megbecsülésére...

2016. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm az eddigieket, nagyon érdekeseket írtatok, mindenkinek a véleménye, elképzelése érdekel!


Írjatok sokat! :-)


Minden előny, hátrány (illetve ilyennek vélt jellemző) jöhet!

2016. máj. 4. 15:34
 8/46 anonim ***** válasza:
92%

Én szeretek. Hosszabb távon ugyan nem éltem máshol az országban, max. 2 hetet, de amit eddig láttam, nem költöznék el.

- viszonylag jó a tömegközlekedés

- több munkalehetőség van, mint máshol

- változatos a kulturális élet (én szeretek színházba járni, nekem nem elég az, hogy a szomszéd nagyváros színházában nézzek meg minden darabot 3x, pl.)

- mindenféle boltból nagyobb a választék

- nagyobb a választék iskolákból, egyetemekből

- én nem vagyok egy ilyen mindenkivel nagyon közvetlen, kvaterkázós típus, szóval engem nem zavar, hogy a 3 lépcsőházzal arrébb élő ember, akit nem ismerek, nem köszön oda, meg hogy nem dumál hozzám senki a metrón, nem szeretek vadidegenekkel beszélgetni, ha nem olyan a kontextus

- szeretem a szecessziós épületeit

- mindent, ahova el szeretnék menni, el lehet érni gyorsan a városban, de ha távolabb szeretnék utazni, ahhoz is kiváló központ (ugye van 3 pályaudvar, repülőtér, távolsági buszok, minden)... nem kell az ország egyik feléből a másikba mennem, ha messzebb akarok utazni belföldön

- itt él a legtöbb szerettem és barátom is

2016. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ezt a kérdést tök egyszerűen meglehet válaszolni.

Aki szereti a nyüzsgést, pörgést, a nagyvárosi környezetet, annak jó Budapesten élni.

Aki viszont szeret elmenni sétálni a közeli erdőbe, szeret túrázni, bringázni, fotózni, nyugalomban lenni barátságosabb emberekkel találkozni, annak a kisváros lesz a tökéletes.

2016. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
56%
"Aki viszont szeret elmenni sétálni a közeli erdőbe, szeret túrázni, bringázni, fotózni, nyugalomban lenni barátságosabb emberekkel találkozni, annak a kisváros lesz a tökéletes." - Ezzel most azt mondod, hogy Budapesten ezeket nem lehet megtenni ugyanúgy. Elárulom neked, hogy ezeket itt is meg lehet tenni, csak a megfelelő környéket kell megtalálni hozzá. Budapest nem csak a zajos és forgalmas belvárosból áll. És barátságos emberek itt is vannak, csak a sokkal nagyobb létszám miatt nem fog mindenki mindenkit ismerni, mint mondjuk egy faluban. Ami mondjuk nem is akkora baj, itt is vannak ugyan pletykafészkek meg térfigyelő kamerákat megszégyenítő idős nénik, de nincs az a frusztráció, hogy az egész falu olyat vél tudni rólad pár napon belül, ami nem is igaz. Persze, nem mondom ezzel azt, hogy minden falu olyan, de egy nagyváros ezt a problémát jobban kiküszöböli. A kisvárosok meg inkább azoknak valók, akiknek van autó.
2016. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!