Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt kiköthetik a házirendben?

Ezt kiköthetik a házirendben?

Figyelt kérdés

Felbukkant egy új házirend a panelunk földszintjén. Nem tudom ki és miért rakta ki, nem volt gyűlés mostanában. Megakadtam egy ponton. Hétköznap 8.00 - 18.00 kívül, szombat 12.00 után és vasárnap teljesen tilos zavaró hangos dolgokkal zavarni egymást mint pl....és itt szerepel a porszívó és a mosógép is. Kicsit kiakasztott, mert én mindig hétvégén takarítok. Nyilván nem reggel 7-kor porszívózom és nem is vasárnap este 8-kor, de azért nehogy már ne tehessek be mondjuk szombat délután egy mosást, mert zavaró, hogy 5 percen keresztül centrifugázik a program végén (én pl nem is hallom a fenti szomszédét).

Ezt kiköthetik, szabályos? Az oké, hogy pl fúrni/faragni ilyenkor ne lehessen, de a háztartási gépekkel járó zajokat is beszabályozhatják, hogy mikor mit szabad használni?


2016. máj. 16. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdezd meg a panelházért felelős "tulajdonost".

2016. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Írhat mindenki marhaságokat. Ha egy tilalom be nem tartásának az a szankciója, hogy a kitalálója mérgesen topog a lábaival, akkor hagy tiltson!
2016. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért egy mosógép és egy porszívó nem igazán csinál akkora zajt, hogy bárki a házban hallássérült legyen.

Közgyűlés nélkül pedig nem is hozhatnak semmilyen változtatást.

2016. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki inkább önkényesen tette azt ki, ilyen nincs, hogy ne lehessen szombat délután porszívózni. Az rá van írva, ki tette ki? Le van pecsételve vagy valami? Közgyűlésen volt erről szó?

Kicsit gondolkozz már ilyenkor, ha random papír kikerül random szabályokkal, az minden, de nem hivatalos. Mit csinálnak szeritned, ha nekiállsz hétvégén mosni vagy porszívózni? Feljelentenek? Könyörgöm... :D

2016. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ezt egy lakó tette ki aki azt hiszi ő hozza a szabályokat :)
2016. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is egy lakó volt. Érdekesség, hogy pont úgy alakult, hogy vasárnap este 7-kor porszívóztam, mert szilánkosra tört egy pohár és másnap kikerült ez a házirend. Lepecsételve, aláírva nincs, ezt leszámítva teljesen hivatalosnak tűnik (nem egy ilyen 5 soros word doc, hanem mindenféle paragrafuaokra hivatkozik)

De akkor nem foglalkozom vele.

2016. máj. 16. 12:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Paragrafusokra*
2016. máj. 16. 12:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Hivatkozzon, amire akar, az NEM hivatalos. Azzal a lendülettel kivágnám a kukába a marhája "szabályzatát". Ne törődj vele.
2016. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!