Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 500 méter miatt autóba ülni...

500 méter miatt autóba ülni nem bunkóság?

Figyelt kérdés
Falun lakom Pest megyében, és a vonatállomáson gyakran látok egy középiskolás korú lányt, amint leszáll a vonatról, beül egy autóba amivel már várja valami családtagja, majd utaznak mintegy 500 métert és beállnak a házuk udvarára. Én ezt érteném, ha esne az eső, vagy szakadna a hó, vagy ha éjjel fél kettő van, és az apuka félti a pici lányát éjszaka az utcán, hát rendben van. De kifejezetten napsütétses sétaidőben is ezt csinálják, ami engem teljesen kiakaszt, pedig nem vagyok egy mérgelődős típus, nagyon ritkán húzom fel magam dolgokon. Viszont fosszilis tüzelőanyagot égetni csak azért, hogy a kislánynak ne kelljen a verőfényes napsütésben 5 percet sétálnia, hanem helyette 2 percet autókáznak - szerintem felháborító. Mehetne biciklivel, ugyanannyi időbe kerül (ott szoktak engem beelőzni a biciklimmel, mielőtt befordulának az udvarukra, tehát ugyanannyi idő). vagy csak nekem vannak irreális elvárásaim az emberekkel szemben? Nem merek szólni nekik emiatt, mert 1) igazából nem sok közöm van hozzá, 2) akiben annyi jóérzés nincs a környezet (természet) iránt, az lehet hogy nem venné jónéven, és nem akarok konfliktust.

2016. máj. 17. 09:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nála 20kiló bőrönd?

Vagy valami romlandó?

2016. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Én nem bunkóságnak mondanám, hanem maximális lustaságnak.

Amég suliba jártam, addig vagy a busztól kellett sokat gyalogolnom, vagy magáig az iskoláig. Gimiben megtehettem volna hogy visszafele is megvárom a buszt, ami kb 3 perc alatt haza hoz, de ezt legfeljebb esőben tettem. Most is az egyik munkahelyem kb 2 km-re van, és eszem ágában sincs buszra szállni.


De sokan nem ilyenek, és még a sarki közértbe, vagy a 10 házzal odébb lakó szomszédhoz is kocsival mennek... Ez van, nem vagyunk egyformák. De semmi közünk ahhoz mit csinál a másik.

De amúgy azt sem értem amikor a pestiek futnak a buszhoz/villamoshoz ami 2 percenként jár, vagy pesten is- vidéken is, képesek többet várni a buszra, mint amennyi idő alatt gyalog oda érnének a céljukhoz. Mondjuk ez utóbbiakon már csak mosolygok.

2016. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%
írd má meg milyet szartál ma
2016. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%
Te meg pazarlod as àramot egy 0 haszonnal bíró hiszti kiíràsàra... Foglalkozzàl màr elöször mondjuk a sajàt gerendàddal a szemedben, ha lehet...
2016. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kedves Hármas! Ezt a kérdést az "Emberek" kategórában tettem közzé, és azt kutatja, hogy csak nekem vannak-e irreális elvárásaim a társadalom többi tagjával szemben. Ha nem tetszik a kérdés, vagy szerinted nincs itt létjogosultsága, akkor ne is vedd a fáradságot, hogy válaszolj, hanem haladj tovább!

Köszönjük az értelmes válaszolók és érdeklődők nevében.

2016. máj. 17. 10:13
 6/22 anonim ***** válasza:
34%
Pedig kérdező igaza van a válaszolònak. Semmi közöd hozzá hogy más mikor és mennyit utazik. Nem a te dolgod. Foglalkozz a saját életeddel, gyerekeddel. Pl én nem dohányzom de eszembe nem jutna hogy másokon agyaljak hogy ugyan minek szennyezi a levegőmet. Tudod miért? Mert szabad akarattal született ember mindenki. Valamint nem tud senki a másik helyett dönteni. Ha a wc re is autoval megy ,az is az ő dolga. Emberek-tolerancia- ha már témánál vagyunk
2016. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Valamint nem bunkòsàg csak lustaság. Részedröl pedig mintha lenne benne írígység is. Ha én nem,,nehogy már ő meg igen .
2016. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Ha mondjuk nehéz csomag van nála, megértem. Amúgy meg durván lustaságnak tartom. Megmondom őszintén, a környezetszennyezés téma ilyen szinten nem érdekel, emiatt nem akadnék ki.
2016. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%
Úristen, jobb dolgom is van, mint mások életén filózgassak, annyira meg nem érzem magam isten küldöttének, hogy kioktassak másokat.
2016. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem bunkóság, hanem lustaság. És igazad van, kérdező, abszolút. Akik meg beszóltak, azok élvezik az internet hasznát, hogy nem kaphatod ki az álkapcsukat és probléma nélkül tudnak okoskodni. Hagyjad őket. Én sem értem az ilyen lustákat, számomra mindegy, milyen idő van, mindig le tudom gyalogolni az 1 km-emet a vasútig, meg vissza is, mikor hazamegyek, ugyebár.
2016. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!