Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyedülálló, panelban lakó...

Egyedülálló, panelban lakó emberek költségei?

Figyelt kérdés
Mennyiből lehet kijönni, ha az ember egyedül akar panelban lakni? Mi mennyibe kerül tételesen? A legalapabb dolgok, semmi luxus, csak megélhetés, rezsi, bérleti díj. Egyedülálló vagy nem egyedülálló, de egy főre jutó költséget megbecsülni tudó emberek költségei érdekelnének. Köszi!
2016. máj. 21. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem egyedül lakom, de tegyük fel, akkor egy főre 50-60 között albérlettel midnennel együtt, (hozzátszem ismerős miatt mi elég keveset fizetünk a lakásért) ezen felül kaja meg a többi
2016. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pesten 30-80 közé esnek a reális bérleti díjak (nyilván nem 120 nm-es új építésűbe költöznél) és ha nagyon meghúzod a nadrágszíjat és csak magadnak csinálod a napi kaját, akkor 1500/nap és 800/nap minden másra. (szolgáltatások, közös költség, akár tollak, ilyenek is mindig kellenek)

Rezsi 15-50 között

2016. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol élsz.

Pesten jóval drágább, mint vidéken.

Meg a megélhetés is változó, van aki megeszi a farhátot, van aki meg nem. Szóval az igények se mindenkinek ugyanazok.

Van aki naponta 2x fürdik, van aki 1x.

Meg hasonlók.

2016. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyedül élek és ugyan a cégem állja a lakbért de tudom, hogy a lakásért havi 35 ezret kérnek (vidéki nagyváros).


Ez egy kisebb 55 m2-es lakás, ami egy 4 emeletes, blokktéglából épült házban van. A nyílászárók ugyan újak, de nincs leszigetelve még az épület (le akarták, csak a nyuggerek megvétózták). Konvektorokkal és ilyen falibaba szerű szarokkal lehet fűteni, télen rohadt hideg van (főleg, hogy egyedül a nagyszobában fűtöttem, máshol nem), nyáron pedig megsülök.


Év végén az E-On-tól kaptam egy 30k körüli csekket a gáz miatt és azóta kb 7000 forintot kell perkálnom a gázra havonta. A villanyszámlám olyan 3500-4000 forint körül van, a közös költség 12000 forint körül van vízzel együtt (ebből a víz olyan 1200 forint, 2 m3) és mellé jön a 6000 forintos internet.


Havi szinten ez lakbérrel együtt olyan 61-65 ezer forint körülire jön ki és egyedül lakom. Viszont a lakás nem a legtutibb, a bojlerből ömlik a víz ha megnyitom a vízcsapot és télen rohadt hideg van, még ha fűtök ezerrel, akkor is. Ja, és bútorozatlan, tehát arról is nekem kellett gondoskodnom.

2016. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Budapest, de olcsó panelra gondolok. Nem cigánytelepen, de olcsóra.
2016. máj. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!