Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az új közös képviselő önkényes...

Az új közös képviselő önkényesen leszedte a tetőről és megrongálta az időjárás-állomásom! Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az előző KK javasolta, hogy "önkényesen titokban" rakjam ki, mivel a lakóközösség úgy sem járulna hozzá, mert ezek hülyék, meg mivel kis méretű eszközről van szó, így észre se fogja senki venni. 3 évig nem is volt baj, de a KK lebetegedett, és így új lett választva. Az új felment körülnézni, leszerelte, és földhöz vágta, és a lakógyűlésen a többi lakó előtt esett nekem, hogy mit képzelek, meg én teljesen felrúgom az együttélés szabályait. Nos. van lakó, aki önkényesen beépítette a lépcsőház egy részét, másiknál meg mindig balhés albérlők vannak, más meg rendszeresen összehányja a liftet. Ki is az, aki felrúgja az együttélés szabályait?

2016. máj. 27. 07:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy a múlt heti viharban megrongálódott szigetelés javításába önkéntesen beszálltam 20 ezer forinttal, mivel fontos számomra a lakókörnyezet.
2016. máj. 27. 07:31
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Megrongálta a tulajdonod, nyugodtan nyomd fel.
2016. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy rendelet értelmében tilos BÁRMIT a tetőre helyezni.

Sajnos ezt tudomásul kell venned:(

2016. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hol van ilyen rendelet? És 2 panellel odébb meg az egyik tető tele van egy rádióamatőr antennáival. Na az már tényleg gusztustalanul néz ki. Ja és mi van egy csomó panel tetőre telepített GSM toronnyal?
2016. máj. 27. 07:45
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

Az rendben van jogilag, hogy leszereli(leszerelteti inkább), de hogy tönkreteszi, földhöz vágja, és még sérteget is utána, az már nem nagyon.

Ezek alapján lehet perelni, kár értékétől függően.

2016. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Azoknak van engedélye rá, nyilván nem csak szóban kérték meg a közös képviselőt.

De nem is a közös képviselőtől kell ilyen engedélyt kérni, hanem a ház tulajdonosától, lehetőleg papír formájában.

2016. máj. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Társasháztetejére TILOS bármit is "szerelni"! A Közös képviselő jogosan járt el, amikor eltávolította. Összetörni nem volt joga. Ha megsérül a szigetelés, akkor a felső lakás beázhat. Lehet, hogy a vihar is ezért tudta megrongálni a tetőt.
2016. máj. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az lehet, de nem én rongáltam meg, utoljára 2 éve voltam kint :) Viszont az egyik fiatal albérlő "csapat" rendszeresen kijár piálni.
2016. máj. 27. 07:51
 9/22 A kérdező kommentje:
És a cucc kiszerelése _nem járt_ a szigetelés bántásával. A liftház oldalán volt kint, a rácshoz hozzá bilincselve.
2016. máj. 27. 07:56
 10/22 anonim ***** válasza:

Közös képviseletnél dolgozom.

1. Milyen kk volt az, aki arra bátorított, hogy csak úgy fogd meg és tedd ki az állomást?

Engedély vagy kgy. Határozat nélkül?

Kgy. Határozat kell róla, ha a többiek megszavazzák akkor éljen-éljen, ha nem akkor ez van.

Plusz engedélyek.

A lépcsőház beépítése hasonló eset.

De mondd, egy idióta albérlővel mit kezdjünk? Nem vagyunk hatóság se nem rángathatjuk ki őket, se nem szólíthatom fel a tulajdonost, hogy rakja ki a lakóit. Annyit tudunk tenni, mint adott esetben te, szólsz a tulajnak, hogy mekkora állatok az albérlői.

Az már morális kérdés, hogy fogta és leszedette, összetörte (Mi tértis levélben szólítunk fel), ezzel nem értek egyet.

2016. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!