Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet külföldön? Hol...

Milyen az élet külföldön? Hol a legközvetlenebb a társadalom? Külföldön szeretnék dolgozni, szerencsétpróbálni

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, kicsit elkeseredve érzem magam, ugyanis nem úgy sikerült az érettségim, ahogy kellett volna. Úgy gondoltam, ha leérettségizek szerencsét próbálok odakint.


Az érdekelne, hogy milyen munkát tudnék végezni szakma nélkül?


És a világ melyik területén érdemes új életet kezdeni?


Előre is köszönöm, ha segítséget nyújtasz a válaszoddal :)


2016. máj. 31. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az amerikaiak a legszimpatikusabbak, pedig kb 20 országban jártam már.
2016. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért pont ők? :)
2016. máj. 31. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert ők a legközvetlenebbek :D Ha írsz privit kifejtem, de nem akarom itt teleoffolni a kérdést.
2016. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Írtam, és ment a zöld pacsi.
2016. máj. 31. 13:04
 5/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Az amerikaiak valóban nagyon közvetlenek. A skandinávok viszont szerintem nagyon zárkózottak (főleg a svédek, az izlandiak mondjuk elég jófejek).
2016. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal Ausztriában élünk, de nem érezzük jól magunkat, pedig sejtettük, mibe jövünk ide ki (korábban a határ mellől ingáztunk). Nem bírjuk az itteni mentalitást (minden legyen 120%-ig tökéletes, főleg az, amit a külföldi rabszolgák csinálnak, a helyieknek meg minden el van nézve). Rengetegbe kerül a megélhetés, ugyanúgy túl van minden adóztatva, mint Magyarországon, az élelmiszer (főleg a hús és a zöldség-gyümölcs), a szolgáltatások, a lakhatás, az autófenntartás, minden egy vagyon. Csak annak éri meg kijönni, akinek abszolút semmi más esélye nincs otthon boldogulni, egyébként nem ajánlom. Több magyar ismerősünk is csalódottan kullogott már haza ezek miatt, van aki inkább dolgozik otthon harmad annyi bérért (ő maga hagyta ott Ausztriát), csak vegyék emberszámba és legyenek normális munkakörülmények (mivel itt semmibe nézik a magyarokat és ki is használnak minket rendesen, sok helyen ugyanúgy nem tartják be a munkajogi előírásokat, mint otthon). Ráadásul a hangulat sem valami túl jó (egy déli országhoz képest határozottan búskomor a hangulat), az emberek pedig általában csak a felszínen tűnnek rendesnek, valójában ugyanúgy kikaparnák a másik szemét, mint otthon. Én ha megyek még máshova, az inkább egy déli ország lesz, mondjuk Spanyolország, jóval emberibbnek tűnik.
2016. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az írek is nagyon közvetlenek, szinte bárhol vagyok, mindig van valaki, akivel eldumálok, villamoson, boltban, pubban, utcán, nagyon szeretem :) Na meg ide könnyebb is kijutni, mint EU-n kívülre (nézz utána a vízumoknak, ha EU-n kívül gondolkodsz, nem könnyű), ha beszéled a nyelvet és van szakmád/munkatapasztalatod, akkor munkád is biztos lesz, és nem a kulimunkára gondolok. Irodai munkám van, a kollégáim nagy része spanyol, olasz, német, de van magyar is, lengyel is, litván is, nem diszkriminálnak nemzetiség alapján, sőt, szeretik a külföldi munkaerőt, mert az ír munkamorál.. háát, absztrakt fogalom, na :D


Azért azt vedd figyelembe, hogy sima érettségivel azért nem könnyű sehol új életet kezdeni. Nekem is csak az van, de beszélek 4 nyelven és van releváns munkatapasztalatom, így nagyon könnyű volt jól fizető, jó állást találni, de simán csak érettségivel ez biztos nem ment volna. Talán magyar nyelvű ügyfélszolgálaton (elég sok helyen van), de nem lehet erre alapozni.

2016. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2016. máj. 31. 15:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy piacképes (ott piacképes szakma) és nyelvtudás nélkül Észak-Amerikába nem jutsz ki munkavállalás céljából.


Ha már külföld, én elsőnek Angliát javasolnám. Oda sok magyar ment ki dolgozni, szakma nélkül is el lehet helyezkedni.

2016. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Új életet kezdeni mindenképpen az EU-ban érdemes, mert szerintem a fekete munka nem éri meg.

Szerintem a legközvetlenebbek a spanyolok és az olaszok.

Meglepődtem hogy írták Amerikát. Szerintem ők borzasztó felszínesek és álszentek. Inkább mosolyogjanak rám kevesebbet de az a mosoly legyen őszinte. De ez csak az én véleményem.

Sokan mondják az osztrákokra/németekre hogy ők rideget, de szerintem egyáltalán nem, csak jobban odafigyelnek az emberekre és ezért több idő után alkotnak csak véleményt rólad. Szóval hogyha tudsz németül ajánlom őket is. Ott főleg a babysitterkedés és az idősgondozás a népszerű. A tengerparti helyeken pedig lehet jelentkezni úszómester félének, de ahhoz tanfolyamot is kell végezni, és ott csak szezonban van munka.

2016. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!