Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Havonta 110000Ft nettó fizetés...

Havonta 110000Ft nettó fizetésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Bács-kiskun megyében egy tanyán lakom. Víz és gáz számlát nem kellene fizetnem, mivel a tanyán saját kút, és vegyes tüzelésű kazán található(télen egy napra a fa 650Ft[0,5 q]). Az étkezés és innivaló napi 3000Ft. Hárman élünk a tanyán, ami azt jelenti hogy minden költséget osztunk hárommal. Tegyük fel hogy kéthavonta ruhát veszek 20000Ft-ért és négyhavonta cipőt 25000Ft-ért. Mondjuk váratlan költséget is számoljunk bele 8 havonta ami 50000Ft osztva hárommal. Szórakozni, moziba menni, nyaralni nem megyek, tehát az 0Ft. Akkor az összes költség 120000(étkezés, egész év)+19350(fűtés, egész tél)+120000(ruha, egész év)+75000(cipő, egész év)+25500(váratlan költség, egész év)=359850Ft(egész év, összes költség). Egy évben akkor az összes keresetem 1320000Ft. Akkor egy évben meg tudok spórolni 960150Ft-ot? Van olyan költség amit esetleg kihagytam? Meddig kéne spórolnom hogy tudjak venni egy jó állapotú, két szobás, fürdőszobával, WC-vel valamint egy jó konyhával rendelkező lakást, természetesen berendezve, és a házon kívül még mennyi pénzt gyűjtsek mielőtt még beköltöznék az újdonsült kis otthonomba? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)!

2016. máj. 31. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
LoL, 110 ezerből rögtön berendezett kétszobás lakást akarsz venni?
2016. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, de szerintem nem olvastad végig. Nem 110000Ft-ból, hanem több éven át megspórolt pénzből. A kérdés az, hogy hagytam-e ki valami költséget, és hogy körülbelül hány évig kéne spórolnom a fenti elméletet betartva.
2016. máj. 31. 23:36
 3/15 anonim ***** válasza:
10 ezerből enni havonta? Na ne! (120 e/év)Napi 300? Máshol meg meg napi 1000-et írsz, ha jól értelmezem, hogy a 3000-et is el kell osztani hárommal. A napi ezer is elég szűkreszabott! Mellesleg úgy mosakodni, mosni, takarítani esetleg?
2016. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
bitch please. 47 ezerből is simán meg lehet.
2016. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kézpénzért nem tudsz lakást venni az így összespórolt évi kb hétszázezerből (ha a fentiek szerint korrigálom.)Egy lakás kb 15 millió, ahhoz 20 évig kéne spórolnod. Néhány millió kezdőtőkével (az is vagy 5 év) nyugdíjig tartó törlesztéssel lehet. Szóval nyugdíjig minimálbérből vegetálni nem egy ideális jövőkép.
2016. jún. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Szia a költségek számításánal kihagytad a közlekedést és a kommunikációt. A lakás ára attól függ hogy melyik településen veszed. Vidéki kisvárosban szerintem 5millióért már kapsz egy kétszobásat 15ért meg pesten külvárosban. Amúgy a legegyszerűbb módja a költségek számítására ha írod a költéseidet. A ruha és cipő keretet egy kicsit soknak találom, én másfél évente veszek cipőt, viszont a váratlan kiadásost meg kevésnek. Bár ez attól is függ hogy mennyi olyan eszközt használsz ami elromolhat és javíttatni vagy cserélni kell. Én a helyedben elgondolkodnék egy tanya felújításán is, mert városban jelentősen csökken a szabadságfokod. Az előttem szólók közt soka hitetlenkedve vették a számokat amit írtál,mert a városi létben a 110 ezres fizetésed 70%át elköltöd létfenntartásra. Áramszámlát számoltad?
2016. jún. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Komolyan nem hiszem el, hogy komolyan gondolod, hogy havi 30 ezer forintból meg tudsz élni.
2016. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Becsülendő, hogy előrenézve gondolkodsz!

De egy-két nagyon nagy "baj" van a gondolatmenetedben,

1. hogyan is lesz azután miután megvetted a lakást?

Meg fogsz tudni élni a rezsi és egyéb költségek mellett is?

2. és ezt látom nagyobb problémának. Mikor fogsz élni? Tudom, hogy 110e nem sok pénz (megkeresni annál nehezebb) és nehéz félretenni belőle. De ha aszkéta módon csak spórolsz, bele fogsz fásulni lesz értelme? Nem írsz kort, de arra figyelj, hogy mindennek megvan az ideje! Nem lehet átélni 40 évesen azt, amit nem éltél meg huszonévesen.

Nem írtál kort, nem tudjuk mik a lehetőségeid (tanulás, képzés), de egy lazábban megvalósítható tervet kellene kitalálni. Hosszú az idő addig míg összejön a lakásra a pénz, addig még a körülmények és te is változni fogsz.

2016. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Inkább keress többet.

Csak ausztriáig mész 500-at bármivel megkeresel.

Két-három évig megéri kenyéren-vízen élni egy lakásért 10 évig nem.

2016. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sarkitva szamolsz. Sajnos en is igy szamolgattam hogy majd keresek mondjuk 52000 forintot meg 50000 ft a diakhitel es hu az 102000 ft abbol csak 12000 a rezsi ram eso resze es mennyi penzem maradt. Hat a gondok ott kezdodtek hogy nem mindig 50ezret kaptam fizukent es nagyon sok egyeb kiadasom volt: pl. tisztitoszerek, gyogyszer, most ez romlott el, megkivantam egy sutit, nem tudtam hazamenni ebedelni stb. Mindig rahagyassal kell szamolni es akkor nem ernek meglepetesek.
2016. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!