Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dohányzó szomszédok! Te mit...

Dohányzó szomszédok! Te mit tennél?

Figyelt kérdés
Nyár van, meleg van és ha kinyitom az ablakot bejön a dohányfüst a szomszédoktól. Csípi az orrom, prüszkölök, büdös és idegesít a nulla tudatossági szintjük! Elköltözni nem fogok, mert saját lakás, ők albérlők. Ötletek hogyan hagyhatnám 0-24 nyitva a saját ablakom?
2016. máj. 31. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Szólj nekik, hogy zavar a füst vagy nyiss ki más ablakot. Sajnos mást nem tudsz tenni.
2016. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ha tekintettel lennének másokra, nem cigiznének ott - nekik és nekem is minden ablak egy oldalra nyílik, ezt gondolom ők is tudják - úgyhogy nem hiszem, hogy attól leállnának, hogy szólok érte, sőt.
2016. jún. 1. 00:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is cigiztem, de KINT! ahol kutyát sem zavarok, vagy ha mégis, nem sértődtem meg, ha felszólítottak, hogy álljak odébb, stb.


A koleszban hasonló volt. A 4.emeleten laktunk, nem volt lift, maradt a lépcsaő. Sokan nem mentek le,hanem a zuhanyzóban vagy a folyosón,szobába gyujtottak rá. Én utálom a fülledt cigiszagot,sosem cigiztem bent, nem is fogok. Az összes ruhám csupa cigiszagú lett, a törölközőm, az ágyneműm. Totál kiborultam, befenyítettem a szobatársakat,az emelet többi lakójával sajnos nem tudtam mit kezdeni.


Végül vedtem egy szagelfedő bizgerét a 100foritnosba, és ha kinyitottuk az ajtót egy pillanatra,akkor sem volt cigiszag bent.


Szóval

1.feladat: Kérd meg a szomszédokat szépen. Ne követelőzz, ne fenyegetőzz, kérj! Legyél kedves, nem biztos hogy rossz szándékúak. Kommunikálj szépen,lazán! Ha kinevetnek, vagy flegmáznak, akkor mond azt, hogy allergiás vagy a kátrányra és csúnyán feldagad tőle a torkod,ami által meg is fulladhatsz. Ha ezek után is tapasztalsz hasonlót,akkor szólj a gondnoknak vagy valakinek,akinek van tekintélye a lépcsőházban.


2. feladat Vegyél ilyen szagelszívó bizgerét a százasba.

2016. jún. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nehéz lenne szólni nekik kultúráltan?

Egyes emberek nem veszik észre magukat, csak amikor már szólnak és vannak olyanok is akik ezután nem hőbörögnek, hanem normálisan állnak a dolgokhoz. Attól, hogy te nem szólsz és csak durcizol magadban nem oldódik meg a problémád.

2016. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos, amíg nem szólsz nekik azt hihetik mást nem zavar a füst,vagy nem érzi. Eleve a dohányosoknak gyatrább is a szaglásuk ;) mint volt dohányos, azt tanácsolom nyugodtan szólj nekik kedvesen először, lehet tényleg csak figyelmetlenek de nem rossz indulatból. Mindenki követ el hibákat még ha azt is hisszük jól csinálunk dolgokat, nem mindenre figyelhetünk oda hisz nem Istenek, emberek vagyunk.

Ám, ha tudatosan csinálják, illetve egyértelmű hogy hozzá beszáll a füst, és bunkóságból, rökönyös nemtörődömségből csinálják lehet esetleg más bosszantó módszerekhez folyamodni de ez egy örökös fárasztó és felesleges harc lehet.

2016. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Beszélj velük. Mellettünk is lakott 4 főiskolás, kiálltak a lépcsőházba cigizni. Szépen megkértem őket, hogy próbálják máshol, rettentően meglepődtek, mert nem is gondoltak rá, hogy ez zavaró lehet. Attól kezdve lementek a ház elé. Az emberi szó sokat ér ám!
2016. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Szólj nekik.

Mikor én is dohányoztam az udvaron akkor fogalmam sem volt hogy a füst zavarja a szomszédomat. Szólt és én máshol cigiztem, happy end.

2016. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Én megkértem az alattam lakókat, hogy csak az egyik oldalon dohányozzanak mert akkor a másik szobába költözünk át éjszakára ( legalább éjjel ne kelljen fuldokolva ébredni). Sajnos még ennyit se voltak képesek megtenni, mert Ő jogot tanul és neki ehhez joga van... Légkondi lett a megoldás és a gyors szellőztetések. Annyi haszna lett a dolognak, hogy élvezhetem a klumpám, nyugodtan lehet aerobikozni... Stb.

Remélem a te szomszédaid normálisak!

2016. jún. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ahhoz, hogy valaki a szép szóra hallgasson, ahhoz nagyon intelligensnek kell lennie, nem a tanultságra értem, hanem egyszerűen kell, hogy valaki belássa, és ezt megértse.De sajnos ez a ritkábbik azt gondolom, mert a legtöbb dohányos nem tudja ezt elfogadni. Mert azt mondja, hogy akkor a pörköltszag, meg a bundáskenyér szag is bejön. Csak nem tudom, hogy hogy lehet ezt a 2-t egy lapon említeni, törvényben még nem szerepelt, vagy a hírekben sem mondtak soha olyat, hogy a bundás kenyér sütésre kijelölt hely, de a dohányzást azt hallom, mert valamivel csak károsabb az ember egészségére mint a bundás kenyér szag. Én is ebben élek, hogy a szomszédom megőrjít emiatt, csak én kifogtam a rosszabbik emberi természetet vele kapcsolatban. Jó volt mindenesetre olvasni, hogy vannak még rendes dohányosok is a világon,akik megértőek, és nem erőszakolják rá a másikra, aki mondjuk épp egy csecsemő, hogy passzív dohányos legyen.
2016. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogják abbahagyni. Ezért (is) költöztem el panelből.
2016. jún. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!