Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasház udvarát elválasztó...

Társasház udvarát elválasztó sövényt a szomszéd oldalára eső részen kinek kell levágni, ha a sövény az én telepítésem?

Figyelt kérdés
Nem akarok rosszban lenni, és nem tudom, van-e erre szabály, hogy csak az én oldalamon kell rendben tartanom, vagy az ő oldala is az én feladatom, hisz a sövény tetejét is én vágom. Köszönöm a tanácsot!

2016. júl. 8. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
te telepítetted. ha nem kérdezted meg erről, a te dolgod mind2 oldal.. de beszéld meg vele.
2016. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legokosabb lenne megbeszélni a szomszéddal, hoyg neki mi a véleménye. Elvileg a te sövényed, de sok esetben a szomszéd nem feltétlen díjazza, ha az ö telkén sövényt nyírsz.
2016. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te telepítetted, te dolgod.
2016. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, az udavrokat ez választja ek, mert akkor teljesen egybe lenne. Tehát, területelválasztás miatt lett régen telepítve. a másik szomszéd is így "választja el magát", de az kisebb, könnyen nyírható sövény. Ő úgy csinálja, levágja örökké mindkét oldalon. Eddig én is ógy csináltam, mert leutánoztam a másik szomszédot. Azért köszi a véleményt, majd megkérdezem. Viszont, a helyében, kényelmi szempontból, lehet, sokan azt mondanák, ő ugyan nem fogja vágni. Hát, akkor ez van, aztán nyírom én továbbra is
2016. júl. 8. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez már régen lett telepítve, amikor ide jöttek, így vették meg a lakásukat. A sövény, már ott volt
2016. júl. 8. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, akkor viszont ők beleegyeztek, hiszen azért is költöztek oda. Sőt, ne is mond nekik, hogy te ültetted, nem kell tudniuk róla.
2016. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
úgyis tudják, mert egymás szájában vagyunk, csak a szerencsétlen sövények választanak le képletesen. akár, egymás tányérjába is be lehet nézni. kb, mint egy közterület........a lényeg, hogy nekem kell vágni, szar ügy, de megcsinálom...köszike midnekinek
2016. júl. 8. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!