Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd kutyája állandóan...

A szomszéd kutyája állandóan ugat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Éjjel-nappal ugat, ráadásul a semmire. Foxi szerű, ráadásul tipikusan az a kutya amelyiknek az ugatása inkább visításnak mondható. Nem tudok úgy elmenni vagy hazajönni hogy ne süketüljek meg tőle. Már az is esélytelen hogy valakivel beszélgessünk a ház előtt mert végig ugat ránk. A szomszéd meg persze nincs itthon mert hajnalban elmegy este meg hazajön. A másik szomszéd már feljelentette egyszer a gaz meg paré miatt, de azóta meg a kutyás szomszéd szopatja őt... Mit ajánlotok? Beszélni nem tudok vele mert annyit mond hogy "erre van a kutya hogy ugasson őrzi a házat" ha meg feljelentem akkor meg elkezd hisztizni meg károgni és csak még jobban fog minket is szopatni...?

2016. júl. 22. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Ne feljelentéssel kezdd, úgy nem lehet rendezni egy vitát. Kezdd szép szóval, és utalj rá, hogy a kutyát le lehet erről szoktatni.
2016. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Próbálj meg összebarátkozni vele, adjál neki jutalomfalatokat pl. Szerintem akkor egy idő után nem fog megugatni.
2016. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagy állat a szomszédod (nagyobb, mint a kutyája).

A kutya társas lény. A társa lehetne a gazdája. De ha hajnalban elmegy, este hazajön, akkor szegény kutyus egész nap magányosan van. Szerintem emiatt is ugat idegbeteg módjára.

Ha adsz neki enni és összebarátkoztok, akkor nemcsak téged nem fog megugatni, de talán oldódik a magányérzete is, és eleve nem lesz olyan ugatós.


Mondjuk föl nem foghatom, minek a kutya egy olyan embernek, akinek se kedve se ideje foglalkozni vele. :-(

2016. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Egy idegbeteg gyógyós kutyát ki kell fárasztani. Pl. macskanyávogást játszol le neki és annyira fog ugatni hogy ki fog fáradni.
2016. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem is, adjál neki egy kis kaját, amikor elmész mellettük. Szegény kutya! Inkább sajnáld. Azért ugat, mert fél egyedül.
2016. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem már megszokott de attól még ugat mindenre és mikor hajnal 1-től hajnal 4-ig ugat, nem tudom annyira sajnálni
2016. júl. 23. 09:49
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem azért ugat,mert fél egyedül,dehogyis. Azért,mert sosincs vele foglalkozva,gondolom sose sétáltatják (ha nincs is otthon egész nap ez az észlény),ráadásul ha foxi jellegű, azoknak nagyobb a mozgásigénye.Azért ugat állandóan,mert baromira unatkozik. Ha éjjel is ugat,az csendháborítás, elméletileg azért fel lehetne jelenteni.Ha fenyegetőzik,akkor azért is,akár a többi szomszéddal összefogva,hogy visszavegyen az arcából. Marhára nem értem,minek neki a kutya...
2016. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Miért kellett lepontozni azt a választ, hogy ne rögtön a bírósággal kezde? Ki az az észlény, aki szerint ez nem jó?
2016. júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
87%
Nekem is volt egy ilyen ugató kutyás szomszédom. Korábban, amikor szóltam, akkor a válasz az volt, hogy nem ugat egész nap. Már cédulát is ragasztottam az ajtajára, de semmit nem használt.Felhívtam az illetékest, de azt a választ kaptam, hogy gyűjtsek aláírásokat, aztán adjam be az Ingatlankezelőhöz. Nem tettem, mert ki a fene írta volna alá. Senki. Aztán már amikor másodszor akarta a dög megharapni az unokámat, akkor elordítottam magam, hogy -a fene enné meg ezt a dögöt, akkor meghallotta a szomszédasszony. Szerencsém volt, mert már másnap nem volt ugatás. Addig meg a szomszédék minden reggel elmentek otthonról, és csak este jöttek haza. Addig a kutya szinte megállás nélkül ugatott, néha még éjszaka is.
2016. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Reménytelen az eset. Megpróbáltuk a normális beszéddel, de az sem ért semmit azóta is megállás nélkül ugat. Kezd már g*ci lenni velünk amiért már többször szóltunk. Nem akartam feljelenteni de lassan az lesz a legjobb..
2016. aug. 7. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!