Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan segithetnék a szomszédo...

Hogyan segithetnék a szomszédokon a férjem helyett?

Figyelt kérdés
2éve új városba költöztünk a férjemmel. Az utcába ahol lakunk többnyire nyugdijasok élnek, sokuk 60+ özvegyasszony. Kedvesek az öregek, nincs promblámánk a szomszédsággal. A belváros innen kb 3kilóméterre van és csak nekünk van autónk az egész utcában. Eleinte sokáig férjem segitett bevásárolni a szomszédoknak, számlákat kifizetni, orvoshoz is elvitte őket, stb. Ki akarták fizetni a segitséget, de a férjem nem fogadta el a pénzt. Ez igy ment kb egy évig, hogy a férjem heti rendszereséggel fuvarozta a szomszédokat, majd mondta nekem, hogy kezdi unni amiért mindenki ingyen taxinak nézi. Akkor telt be nála igazán a pohár, mikor egy vasárnap délelőtt csöngetett be a szomszéd néni, hogy megkérje a párom, hogy vigye el a templomba(épp reggeliztünk). Férjem azt hazudta a néninek, hogy elromlott az autó, és nemtudja elvinni. Azóta eltelt pár hét, jöttek az újabb szivességkérések, de a férjem azoknak sem tett eleget, mondván hogy nem ér rá. Később találkoztam a nénivel, és kérdezte tőlem, hogy miért haragszik rá a férjem, mi rosszat tett, vagy mondott neki. Mondtam neki, hogy nincs mindig ideje neki, nemkell rá haragudni. Elhiszem, hogy a férjem már unja a folyamatos kocsikázást a szomszédoknak, de őket is sajnálom mert öregek, és nehezen tudják megoldani a bevásárlást. Ha lenne jogositványom akkor segitenék nekik, de sajnos nincs.

2016. aug. 8. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjasoknak ingyen van a tömegközlekedés.
2016. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amúgyis haragszik a nénire a férjem, mert történt olyan, hogy a néni eltört az autóban néhány tojást, és összepiszkolta a kárpitot
2016. aug. 8. 19:27
 3/8 A kérdező kommentje:
nálunk nincs városi buszjárat
2016. aug. 8. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a férjedet, engem nem érdekelt volna. Felnőtt emberek, oldják meg maguknak. Költözzenek olyan helyre, ahol minden elérhető. Előttetek is megoldották valahogy.


Azért az öregeknek is van pofájuk, nem is kicsi.

2016. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szívesség kérésnek is van határa. Oldják meg, ahogyan eddig is. Tapasztalatból tudom. Néha segítettem, aztán már szinte számon kérték, miért nem hurcolom őket. Most nem az öregekről van szó, hanem olyanokról, akik nem tartják tiszteletben mások szabadidejét, benzinköltségét.

Az autót meg takarítani is kell, de gondolom, arra még nem vállalakozott egyik sem.

Segítesz, neked is a fejedre nőnek, aztán két krumplipucolás közben szaladgálhatsz minden csip-csup ügyben. Kezedet nyújtod, karod kell.

2016. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
El lehetett volna fogadni a szállitásért a pénzt. Sajnos manapság nagy gond, ahol nincs a családban autó. Nálunk sincs sajnos. Ebben az esetben az arányokkal volt a gond, a férjed túlságosan jótét lélek volt a korlátlan ingyenfuvarral, a környék pedig túlságosan rászorul a segitségre. Ez a helyzet most rosszabb. mintha nem segitett volna korábban annyit. Ez a templomba fuvarozás vasárnap reggel abszurd, ez már visszaélés a segitőkészséggel, a kihasználás kategóriája.
2016. aug. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjed b**ta el. Miért nem fogadta el legalább a benzin árát a szomszédoktól? Ő se ingyen tankolja meg az autót..
2016. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Osztom az utolsó hozzászóló véleményét, nyilván nem zaklatnának ennyit benneteket ha fizetni kellene a benzinért. Részetekről már az is szívesség, hogy a saját kocsitokkal elvisztek valakit, valahová. Nézd nem az a megoldás, hogy megpróbálod a férjedet mentegetni előttük, nyíltan meg kell mondani, hogy akkor keressenek ha tényleg gondban vannak és a benzinpénzt fizessék ki mert nektek sem ingyen adják. Természetesen azt is meg kell mondani, hogy még fizetés ellenében sem fuvarozó a férjed akit bármikor megkérhetnek erre, vagy arra. Még egy tanács, abba sem érdemes belemenni, hogy valamilyen terménnyel fizessenek cserébe, ez is eldurvulhat.:D
2016. aug. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!