Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudunk tenni ilyen esetben?

Mit tudunk tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy pusztán lakunk 9 éve. Csak 1 szomszédunk van, közvetlen mellettünk. Sosem jöttünk ki jól egymással, mivel Ők fehér magyar emberek, mi pedig romák vagyunk. Róluk pedig köztudott, hogy nem kedvelik a romákat. Az az igazság, hogy sosem volt közöttünk nagyobb vita, mert nem tettünk soha olyat, ami miatt lehetett volna. Nem vagyunk rossz emberek. Az apukám és az anyukám dolgozik, a testvéremnek érettségije van és már Ő is dolgozik, sosem hiányzik a munkahelyéről. Én pedig iskolába járok. Itt a pusztán másokkal jó a viszonyunk, és senki nem mond rólunk rosszat, mert nincs rá okuk. Sőt, mindenkitől azt hallom, hogy pozitív csalódások voltunk/vagyunk. Kertes házban élünk, és van bodzánk, amit minden évben leszednek valakik, ( akiket nem ismerünk ) de előtte mindig megkérdeznek minket arról, hogy megtehetik-e. Mi persze mindig azt mondjuk, hogy nyugodtan szedjék. Eddig nem is volt ebből probléma. Viszont ma is jöttek, és mi nem láttuk hogy mást is vittek volna.... De a szomszédunk megvádolt minket azzal, hogy a ROKONAINK meglopják Őket. Gondolom nem akarták nyíltan kimondani, hogy cigány-cigány, egyforma. Ha értitek mire gondolok. De ezt nem értem, mert Ők is tisztában vannak azzal, hogy soha nem volt velünk semmilyen probléma. Nem lopunk senkitől, a rokonaink pedig nem is járnak hozzánk. A bodzaszedőket meg nem is ismerjük. Ok nélkül vádolnak minket, és ezt nem is úgy közölték velünk, hogy átjöttek és megbeszéltük volna, hanem mindenki előtt kiabáltak velünk, ezzel kellemetlen helyzetbe hozva minket. Ráadásul meg is fenyegettek, hogy hoznak embereket, akik majd "kifüstölnek" minket innen. Így fogalmaztak. Apa pedig nem akart vitatkozni velük, így nem szólt vissza. De ez annyira bosszant, miért nem tud kiállni magáért és értünk ? Egyáltalán honnan veszik, hogy a rokonaink voltak ? Nekem már nagyon elegem van ebből. Köszönni sem tudnak, nem tudnak illendően viselkedni. A szülőket még megértem, mert mindig a fiatalabb dolga, hogy köszönjön. Na de a fiuk.... Állítólag van az esetről videójuk, és mi ennek örülünk is, mert ezzel azt bizonyítják majd, hogy nem mi voltunk. De azt ezzel hogyan bizonyítanák, hogy a rokonaink voltak ? Meg vannak őrülve vagy micsoda ? Nem is értem. Hívjuk Mi ki a rendőröket és tisztázzuk magunkat ? Mit tegyünk ? Mármint én, mert az apám rájuk akarja hagyni.... De ez engem idegesít, nekünk miért kéne hagynunk magunkat ? Akkor vádoljanak ikyesmikkel, ha van bizonyítékuk, nem pedig csak azért mert a bodzások is romák és mi is.....


17/L



2016. aug. 9. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberek a külsőségek alapján sokszor előre ítélkeznek anélkül hogy egy szót beszéltél volna velük. Őket nem vagy csak nagyon nehezen lehetne megváltoztatni szerintem.
2016. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az olvasottak alapjan Te es a Csaladod sokkal ertekesebb es kulonb es jobb emberek vagytok mint a most hogy fogalmazzak hat akik nem roma szarmazasuak. En se vagyok roma szarmazasu sima magyar vagyok. De ilyenkor en szegyellem magam helyettuk.. Es mivel ti rendesek vagyok azert sajnallak titeket mert eloiteletek szulethetnek veletek szemben, azert mert sok mas roma nem rendes. Hat azt tudom javasolni hogy eloszor probaljatok meg beszelni, ha ez nem megy akkor a legkozelebbi varos vagy telepules rendorsegehez fordulni. Illetve javaslom hogy egy ket rejtett kamerat szereljetek be eldugott helyre ami idot rogzitve figyeli azokat a reszeket ahol ha akarna at tudna menni valaki a szomszedhoz.. Igy ha sajat maga a szomszed krealja a "lopast" akkor a felvetellel sajat magat egeti le. :)
2016. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a szomszédnak nincs felvétele a lopásról csak benneteket akar mások előtt bemocskolni és így szeretné a hazugságát hitelessé tenni. Ha egy ilyen ember kezében bizonyíték lenne már régen feljelentést tett volna. Lehet, hogy meglopták a bodzaszedők és ő rajtatok tölti ki a mérgét. Én valahol az apukádat is megértem, bizonyára oka van annak, hogy nem szállt vitába, ilyen emberekre én sem pazarolnám az időmet, nem látom értelmét. Hagyd ezt a dolgot az apukádra, majd ő eldönti mit kell tennie. Sajnálom én is, hogy megvádoltak benneteket de talán a többség nektek hisz és nem a hazug szomszédnak. Ne keseredj el és ne mérgelődj ezzel csak magadnak ártasz, bízz apád döntésében.
2016. aug. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én tisztában vagyok azzal, hogy a romák többsége bűnöző, de vannak köztünk normális emberek is. Ők is nagyon jól tudják, hogy sosem tettünk ellenük semmi rosszat, sőt.... Senki ellen nem tettünk soha semmit.

Gyanítom, hogy nincs semmilyen felvételük, mert ha engem valaki meglopna és lenne bizonyítékom az elkövető ellen, rögtön hívnám a rendőrséget... Ők viszont nem tettek semmit. Ha találkozom majd velük, meg fogom kérdezni, hogy meg akarják e tartani emlékbe azt az állítólagos felvételt vagy még is mi a szándékuk vele, ha már feljelentést nem hajlandóak tenni ?! Valamint meg fogom mondani, hogy vagy Ők hívják ki holnap délután 17:00-ig a rendőrséget, vagy mi. Mert tisztázni szeretném a dolgokat. Ha Ők is így, mi is így. Erősen gondolkozom a feljelentésen is, rágalmazás és fenyegetés miatt. Mivel amit tettek az rágalmazás. Jogom van feljelenteni Őket. És meg is fogom tenni. Nagyon felbosszantottak, és nem fogom annyiban hagyni a dolgokat. Nem többek nálunk, csak azért mert nem romák! Kíváncsi leszek, hogy milyen bizonyítékaik vannak ellenünk. Ők fenyegetnek minket, aztán még mi vagyunk a rosszak. El sem hiszem, komolyan...

2016. aug. 10. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!