Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Inkább bozgor romániában,...

Inkább bozgor romániában, mint b*dös oláh magyarországon. Szerintek ezel mit akar mondani?

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Talán azt, hogy Magyarországon annak tartják sokan.
2016. aug. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A korlátolt románok bozgornak csúfolják az erdélyi magyarokat. A korlátolt magyarországiak büdös oláhnak csúfolják az erdélyi magyarokat.

Ő arra utalt, hogy inkább tűri a románoktól, mint a magyaroktól.

2016. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Én szégyellem magam azok miatt is, akik így beszélnek magyar honfitársaimról. Szégyellem magam azok miatt, akik azon a gyalázatos 2004 es szavazáson nemmel szavaztak. Én első szavazóként igennel szavaztam és óriási csalódás volt a végeredmény.
2016. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszadóval kell egyetértenem. Eljöttem Budapestre hogy itt végezzem egyetemi tanulmányaim, de nagyon sok embertől megkaptam hogy minek vagyok itt, takarodjak vissza...Persze volt pozitív kivétel, de azóta minden embernek úgy mutatkozom be, mint egy budapesti...
2016. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
4-es, elég szomorú, hogy el kell titkolnod a származási helyed, eddig még nem volt erdélyi magyarokhoz szerencsém, de igen nagy megtiszteltetésnek venném,ha találkoznék eggyel is.
2016. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
94%
Ez az eredménye az etnikai diszkriminációnak. Mint felettem írták is, korlátolt, aki ez alapján ítél meg másokat. Egyébként arra utalt, hogy egy másik néptől jobban elviseli a lenézést, mint a sajátjától.
2016. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

#5

Ezt hívják pozitív diszkriminációval. Te kiváltságként élnéd meg, ha szóba állna veled egy erdélyi magyar? Mert? Tán jobb ember, mint az, aki Magyarországon él? Ha meg csak látványosságként tekintesz rá, akkor ne csodálkozz, ha furcsán fog nézni rád.


Azt akarta ezzel mondani, hogy bazi nehezen viseli, hogy a nép, amihez tartozónak érzi magát, kiközösíti. És ha már választani kell, ki utálja, akkor inkább a románok legyenek azok. Valahol megértem, és örülök, hogy nem vagyok ilyen helyzetben.

2016. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
diszkriminációnak*
2016. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
5. ös vagyok, igen, sokra tartom az erdélyi magyarokat, mert rengeteget olvastam róla, hogy mit kellett kiállniuk a magyarságuk miatt. Ha ezt pozitív diszkriminációnak tartod, akkor tartsd annak.
2016. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Majd egyszer beszélgess is eggyel, ne csak olvasgass róluk. Utána meséld el, miket tapasztaltál.
2016. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!