Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan, aki szeret Pécsen...

Van olyan, aki szeret Pécsen élni?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat lehet hallani, de ott szeretnék továbbtanulni, csak kicsit elbizonytalanodtam...

2016. aug. 22. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon valószínű, hogy van olyan, aki szeret Pécsen élni.
2016. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem élek Pécsen, így talán nem releváns a válaszom, de nagyon szeretem a várost és szívesen élnék ott. Szerintem szuper hely.
2016. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsen élek.

Mit hallottál, ami miatt elbizonytalanodtál?

2016. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen van. Van minden, ami kell, nagyon szép a város, szép a környék. Jó a közbiztonság is (bár sokan próbálják ennek ellenkezőjét terjeszteni, ennek oka főleg az, hogy az elmúlt 5 évben volt pár nagyobb visszhangot kapó eset). Pl. a 100 ezer lakosra jutó bűncselekmények száma alacsonyabb, mint Budapesten, Szegeden vagy Debrecenben.

[link]

Jó a közlekedés, éjszaka is bárhova el lehet jutni busszal. Az egyetem is nagyon jó, így továbbtanulásra csak ajánlani lehet. Az ipar épp gyengélkedik, így ha Pécsen akar valaki elhelyezkedni ezen a területen, akkor leeht valóban nem a legjobb választás. De ameddigre végzel, ez még változhat is.

2016. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as: médiából, interneten (akár ezen az oldalon is) sok negatívumot lehet hallani a rossz közbiztonságtól kezdve a kevés munkalehetőségen át a "kulturális hanyatlásig". Ez utóbbi alatt nem tudom, pontosan mit értenek, de ilyet is olvastam.

(Na meg itt van a 49 sikertelen állásinterjús jogászlány is :D)


4-esnek köszönöm, kicsit megnyugtattál :)

2016. aug. 22. 15:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Emiatt ne bizonytalanodj el.

Más városokban is történik ez-az sajnos. Pécsnek nyilván vannak olyan részei (keleti városrész), ahol éjjel nem igazán kell egyedül mászkálni, de a többi része teljesen rendben van.

A belváros nagyon szép (Széchenyi tér, Szt István tér, Sétatér, Király utca). Szuper beülős helyek vannak, meg rendezvények.

A közlekedés is tényleg jó! Pár éve változtattak és már 1 busszal eljutsz a város egyik feléből a másikba. Éjszakai járatok is okésak. Van Taxi 900, ami tényleg 900, hacsak nem a Mecsekre mész pl.

Munkalehetőség tényleg nem sok van, de ez most téged nem érint. :)

Én alapból jól elvagyok itt. :) Az nem tetszik csak, hogy picit kihalt lett a város... 5-6 éve még nagyon nagy élet volt, ez már csak nyárra korlátozódik. Meg a munkahely... Nekem most jó helyem van, de ha vmi történik, akkor passz, hogy mit csinálok. :)

Szerintem ne aggódj, jól megleszel itt. :)

2016. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyanokat, akik szeretik.
2016. aug. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek Pécsett élni. Itt születtem, itt jartam egyetemre is, itt is dolgozom. Egyik magyar varosban sem élnék szívesebben, persze azért van pár dolog, amin megérné változtatni.
2016. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rossz dolgok, valóban.

Vannak no-gone zónák, de van ma olyan város, ahol nincsenek?

Van szórakozási lehetőség, a helyi tömegközlekedéssel én elégedett vagyok (persze vannak fanyalgók, akiknek semmi se jó), egyedül a közmű díjak sokkal magasabbak az országos átlagnál. Víz, csatornadíj és távfűtés, hát nem olcsó.

De szép hely, gyere nyugodtan.

2016. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen születtem,és járok jelenleg is iskolába.

Most leszek végzős a gimiben.

Én alapjába véve szeretek itt élni,csak nekem már kezd kicsi lenni,de lehet csak azért,mert már szinte minden szegletét ismerem :D

Közlekedés a személyes kedvencem,tényleg csúcs! Soha nem költöttem még taxira hazafele buli után,mert olyan sűrűn járnak az éjszakai járatok. De ha esetleg taxira is vetemednél,lazán meg vagy egy ezresből.

Szórakozóhelyek hagynak némi kivetnivalót maguk után,de azért élvezhetőek. Sőt,tesóm PTE-s hallgató,az összes karnak vannak külön szervezésű bulijai,még hozzá elég gyakran. Ő imád a PTE-n tanulni. Ehhez kapcsolódóan van élet a városban éjszaka is. Ha például hajlani 3-kor megkívánod a gyrost,felülsz egy buszra,és kapásból találsz hármat,ami non-stop.

Közbiztonságot jónak mondanám,14 éves korom óta élem az éjszakai életet,soha nem esett bajom.

Nyilván itt is vannak társadalmi rétegek. Meszest a lehető legmesszebbről kerüld el,még nappal is. Gazdagék a Mecseken laknak,középosztálybeliek uránvárosban,és kertvárosban + van ugye az egyetemvárosi rész,na az tele van egyetemistával értelemszerűen. Ha a koli nem jönne be(nem tudom ott fogsz-e lakni),akkor tudom ajánlani a Szigeti úti albérleteket,olcsó és jó is!

Ha beülős helyre vágysz,akkor abból van bőven,garantáltan nem fordulsz meg az egyetemi éveid alatt egy helyen kétszer. Vannak nevesebbek is,pl. Coffee Shop,Café Frei stb.

Árkád a csomópont,ott rengeteg minden van. Van még egy pláza kertvárosban,de azt csak a mozi és a kajáldák tartják fenn,más nem nagyon.

Ha kikapcsolódásra vágysz,nem messze van Orfű,Malomvölgyi-tó,Wakeboard pálya.. Estig sorolhatnám.

Ha bármi egyéb kérdésed van,kérdezz nyugodtan,szívesen válaszolok!!

2016. aug. 26. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!