Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan oldjam meg, hogy...

Hogyan oldjam meg, hogy elköltözzön egy botrányos viselkedésű lakótárs pár?

Figyelt kérdés

Lassan eljön az ideje, hogy új albérleti szerződést kössünk a főbérlővel, viszont a jelenlegi felállásban nem folytatnám, miszerint egy pár + jómagam lakunk egy lakásban, külön szobában, mivel:

-a pár botrányosan undorító kapcsolatban él, félelmetesen aljas szinten folyik náluk egymás baszogatása, megalázása

-a pár fiú tagja a lakásban szokott "dohányterméket fogyasztani", ami szerződés szerint nem megengedett

-teljesen kisajátották a nappalit saját élettérnek (a saját szobájukon felül)

-mellesleg időközben az én kapcsolatom is olyanra fordult, hogy összeköltöznék a párommal.


A helyzet:

-a főbérlőt jelenleg nem érdekli, hogy bent dohányzik-e, csak ha itthagyjuk a helyet, akkor ne lehessen érezni a lakáson/bútorokon

-a főbérlő nem szól bele a lakók kérdésébe, még az adott bent"dohányzás" ellenére sem

-ők nem akarnak menni, mert túl jó helyen van, túl olcsón a lakás

-én sem akarok menni, hasonló okok miatt

-ők nem tudnának többet fizetni érte

-én tudnék, de akkor ha én hozok új embert, akkor lehet, hogy a drágább árért már nem találok, mivel lehet, hogy a főbérlő emelni fog a lakbéren, de egyelőre még nem mondott biztosat

-nagyon feljelenteni sem akarom az illetőt, csak hogy költözzenek el

-tudni kell, hogy kiköltözés esetén, ha érződik a dohányzás/"egyéb", ugrik a kéthavi kaució (mindenkié, nem csak aki okozta)


Valami tipp? Esetleg játsszak rá a kaució elvesztésére?



2016. szept. 14. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt írod, összeköltöznél. Akkor innentől nem egészen értem a kérdést. Feljelenteni nem tudod a lakótársadat, nem követ el bűncselekményt. Itt most beleszaladtál a jóságba, csak az a megoldás, hogy te költözöl. Jogi lehetőséged nincs sajnos, ha a tulajdonos nem tesz semmit.
2016. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 JulesM111 ***** válasza:
Többedmagadal lakni "olcsó", a hátrányát leírtad. Ha van elég zsozsód, költözz új pároddal egy másik ingatlanba.
2016. szept. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!