Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ausztriában élők vagy ott...

Ausztriában élők vagy ott dolgozók! Milyen most Ausztriában a helyzet? Érdemes mostanában ott dolgozni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az ausztriaiak hogyan fogadják a jelenlegi helyzetben a magyarokat?


Amikor a menekültek elkezdtek áramlani, úgy hallottam, hogy voltak helyek Ausztriában, ahol a magyar dolgozókat sem nézték jó szemmel.


Most mi a helyzet ez ügyben? És a menekültekkel?


Tudom, hogy átfogó a kérdés, de ha lehet, kérlek, írjatok tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy Ti mit láttok, milyen az élet, milyen a magyarok fogadtatása?


És az ottani "menekült helyzet" is érdekel.


Inkább érdekel az, amit Ti személyesen megtapasztaltatok, mint amit hírekként a média nyom.


Köszi!



2016. szept. 22. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

A magyar dolgozókat sosem nézték jó szemmel itt, én úgy látom, hogy még a boltban is furcsán néznek az emberre, ha meghallják, hogy külföldi, hogy akcentusa van.

Menekült nem tudom, mennyi van itt, mert eleve az emberek 30-40%-a arab vagy kínai vagy néger, így fogalmam nincs, ki honnan és hogyan vagy mikor jött.

Mi jövő hónapban költözünk haza Magyarországra, onnan fogunk kijárni, nem éri meg itt kinn élni. 1 év bőven sok volt itt ezekből.

2016. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Párom szeretne ott dolgozni. Még nem 100%.


Amennyiben mennénk, 2 lehetőséget látunk, az egyik az, ha határhoz közeli városba költöznénk és ingázás a munkába, vagy eleve odaköltöznénk.


Akkor #1, Te nem ajánlod az odaköltözést? Milyenek a magyarokkal?

2016. szept. 22. 13:34
 3/13 A kérdező kommentje:
Szabad kérdeznem, hogy te melyik városban dolgozol vagy laksz?
2016. szept. 22. 13:36
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem.


Nem is arra vonatkozik a kérdés. A helyzetre. Az emberek hogyan érzik magukat? Ilyesmi.


Egyébként, ahol élek, abszolút nincsenek arabok, stb, de amúgy sem vagyok rasszista.


Láttam egyszer, hogy úttorlaszokat csináltak az osztrákok, hogy a magyarok ne tudjanak ingázni. Vágod?

2016. szept. 22. 13:52
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

A helyzet ugyanolyan mint 5 vagy 10 eve, nem valtozott semmi.


Ha nem beszeled a nyelvet akkor nyilvan nagyon kilogsz, es ha nagyon kilogsz akkor lesz akinek nem tetszik, de ezert nem fognak inzultusok erni.


A legjobb biznisz egyebkent valoban az hogy a hatar melle koltoztok es ingaztok, a problema akkor van ha lezarjak a hatart.


Ausztriaban elni nagyon draga, sokkal dragabb mint Magyarorszagon.

2016. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-10 éve is építettek úttorlaszt az osztrákok, hogy a magyarok ne tudjanak ingázni?
2016. szept. 22. 14:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy drága-e Ausztriában élni.


Kérem, hogy akik tudják a kérdésre a választ és SZÍVESEN válaszolnak, van kedvük segíteni tapasztalataikkal, ők írjanak, köszi!

2016. szept. 22. 14:06
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"5-10 éve is építettek úttorlaszt az osztrákok, hogy a magyarok ne tudjanak ingázni?"


Hol epitettek ilyen uttorlaszt?

2016. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ausztriában.


Első, köszi a választ!

2016. szept. 22. 17:35
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Adj mar erre egy forrast mert nekem nem ugrik be.
2016. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!