Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szegeden ki lehet jönni 110....

Szegeden ki lehet jönni 110. 000 ft-ból?

Figyelt kérdés

Most itthon lakom vidéken, de már nagyon váltani szeretnék, vissza szeretnék menni Szegedre, ott tanultam 4 évig. Itthon ugye nem fizetek lakbért,, kaja is olcsóbban jön ki, nem kell pl helyi közlekedésre költeni stb... így viszonylag jól tudok spórolni. Kérdés, hogy 110.000 ft-ból, ki lehet-e jönni úgy, hogy az alábbiakat kell fizetnem:

- albérlet (nem egyedül laknék, de saját szoba kellene) + rezsi + közös költség

- étkezés (kis étkű vagyok)

- helyi közlekedés, bár munkahely függvényében ezt lehet, hogy állják, plusz jó időben bicikliznék és télen tömegközlekednék főleg.

- egyéb költségek (orvos, gyógyszer stb.)

- szórakozás, havi 1 mozi, kávézás, sütizés

- tisztálkodás (tisztálkodószerek, mosópor stb...)


Van olyan, aki hasonló összegből jön ki, és ugyanezeket kell fizetnie?


2016. okt. 8. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak egy szobát bérelsz, akkor szerintem igen, mert az most kb. 40-45ezerből kijön (pár éve mikor én laktam albiba akkor még csak 30-35 volt az átlag, de azóta felmentek az árak)
2016. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a hazajárást azt kihagytad, kérdés, milyen messzire laksz? mert az is költség. amúgy sztem ki lehet jönni egy hónapban, de hosszabb távon nem éri meg, mert semmit sem tudsz félrerakni, de ez az én véleményem.
2016. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hazajárás minimális összeggel járna :)
2016. okt. 8. 19:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy anyagilag nem éri meg, de itt már nem érzem jól magam :( Kérdés, mi a fontosabb, nem érzem jól magam a bőrömben, de tudok félretenni, vagy nem tudok félretenni, de van társasági életem, kikapcsolódási lehetőség, és jobban érzem magam.
2016. okt. 8. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:

- Ha jó albit sikerül kifognod akár 30 (ez azért ritka) de 40ért már tutira lehet mindennel együtt jó albérletet találni, nézelődni kell azért de arra ott a Szegedi Albérlet 2014 csoport. Egy sima szobánál többet nem is érdemes kibérelni szóval erre 40nél többet nem igazán szánnék.


- Havi tömegközelekedési 7000ft azt hiszem (persze ha munkáltató segít akkor már nem ennyi).


- kaját azt neked kell tudnod, de szerintem ha tényleg keveset eszel napi 1000 ftból el lehet lenni vagy lehet kevesebből is. Én azért nagyétkű egyetemista vagyok és ennyiből kijön nekem (reggeli,vacsora általában valamilyen hideg étel pl szendvics vagy néha rántotta, tükörtojás, ebéd meg meleg étel) Szóval szerintem ez is 30ezer max.


- Nem hiszek a gyógyszerekben szóval erre nem tudom a választ.


- szórakozás 10ezer


- tisztálkodás 3000? :D


Ez ha jól számoltam 90ezer ft.


Szóval ha még 10et félre is tudsz rakni amit ugye illik azért a fizetésed 10%-át elrakni meg + a váratlan költségek még 10% akkor pont annyi, de ugye lehet van bérlettámogatás, olcsóbb albérlet meg lehet az étkezésen is tudsz spórolni. Ha már elmész egy pizzériába ott már 130-140 körül tudsz is keresni és még legtöbb helyen tapasztalat sem kell.

2016. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!