Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valaki ellopta a ciklámenemet...

Valaki ellopta a ciklámenemet a lépcsőházból. Mit lehet ilyenkor tenni? Részletek lent:

Figyelt kérdés
Azért bánt különösen, mert már több, mint 10 éves növényről van szó, és eddig 1 tél kivételével mindig a lépcsőházban teleltettem, mert a lakásban túl meleg volt neki, és soha nem volt baj belőle, most meg kiraktam tegnap előtt és tegnapra már el is tűnt. :( Mivel viszonylag magasan lakom, szerintem vagy a mi emeletünkön, vagy eggyel fölöttünk lakhat a tolvaj, mert erről a két emeletről lehetett csak rálátni. Aki még feljebb lakik lifttel közlekedik, aki meg lejjebb, az nem jön föl idáig, pláne nem gyalog. Van néhány új lakó is ezen a két szinten. De gondolom, ha azzal csöngeteg be, hogy hagy nézzem már meg a lakásukat, nem lopták-e el a virágomat, tuti nem engednek be. Van valakinek valami ötlete? A rendőrség meg nem fog egy növény miatt házkutatásokat tartani.

2016. nov. 17. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
tegyel ki egy ures cserepet a ciklamen helyere, irj bele egy levelet, hy nem kidobtad a novenyt, csak teleltetni szeretted volna, ahogy minden evben.Nagyon szeretted es boldog lennel, ha tovabbra is itt telelne.
2016. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hosszúhajú ***** válasza:
100%
jó a fölöttem lévő! na meg írd ki a ház bejaratára, hogy jutalom a megtalálónak - vagy írd humorosan, ha annyira szeretné magának aki elvitte, akkor adsz neki belőle, hogy elültesse, csak hozza vissza.
2016. nov. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Te most komolyan ezért indítottál egy kérdést?


Szerinted mennyibe "fájhat" egy ciklámen?


Sürgősen tedd túl magad rajta, vagy vegyél be egy nyugtatót szerintem, itt a Gyk-n úgy is gyakori, hogy valaki ilyet szed.

A végén még emiatt nem tudsz aludni :)

2016. nov. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Mekkora taplók vannak itt a gyk-n! (lásd utolsó válaszoló)

Én sem csöngetnék be a szomszédokhoz, viszont az első válaszoló megoldása elég frappáns!

2016. nov. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

Ja, mekkora "taplók". Egy vacak ciklámenért jár a taplóság, de az a hajléktalan akinek a léte függ, ha kérni merészel, akkor leszedik a fejét és agresszívak vele és földbe döngölik. Érdekes nem? Egy ember nem jelent semmit.

Empátia nuku. Ciklámennek jár megbotránkozás, csak a szegény embernek nem.

2016. nov. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj!

De a válaszod enyhén ironikus volt, pláne a nyugtatós rész. 10 éve neveli azt a növényt, erre beszólsz, hogy hipp-hopp tedd túl magad rajta, vagy szedj nyugtatót. És te beszélsz empátiáról? Hogy jönnek ide a hajléktalanok? Ne általánosíts, én pl. annál az intézménynél dolgozom, amely napi szinten élelmezi őket.

2016. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaha neveltés is cirágokat, tudhatnád, hogy mennyire tud egy kertész a növényekhez ragaszkodni. De te már csak tudod, empátia nagymestere!
2016. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hadd segítsek, na nem a virágot visszaszerezni, abban csak drukkolni tudok sajnos... de ez a kérdés dúlta fel a 41%-os empátiakirály lelki békéjet, ezért példálózik a hajléktalan kéregetőkkel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2016. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Virágot TILOS a lépcsőházban tárolni.

Lehet h a közös képviselő vitte el, nehogy a lakókat megbüntessék.

Amúgy: a mi a lépcsőházban van, az KÖZÖS, tehát nem csoda, ha valaki elviszi... :/

2016. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Pár éve valóban bevezették, hogy tilos tárolni növényt a lépcsőházban, mert akadályozhatja például a mentősöket, ha hordágyon kell lehozni valakit, mert mondjuk nem működik a lift. (Ez az 1 tél volt a kivétel, amikor bent teleltettem, de nemhogy nem virágzott, éppen csak túlélte a telet.) De később módosították ezt a szabályt úgy, hogy amennyiben nem korlátozza a növény a közlekedést, tartható a lépcsőházban, és a ciklámenjeim az ablakkilincseken lógtak magasan ("csak" az egyiket lopták el, a másikat behoztam, és holnap beviszem a munkahelyemre, mert ott be tudom tenni a két ablak közé. Remélem ott békén hagyják).
2016. nov. 17. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!