Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megérné rögtön érettségi után...

Megérné rögtön érettségi után Amerikába költözni (többi lent)? 18/f

Figyelt kérdés

Van ott egy haverom, akit még neten keresztül ismertem meg annak fényében, hogy gyakoroljam az angolt. Már van belőle egy felsőfokú nyelvvizsgám, nyáron tettem le és ez a bizonyos barátom is mondta, hogy ténylegesen jól megy, úgyhogy a nyelvvel nem lenne gond. Ő egy viszonylag nagy városban lakik és mondta, hogy tudna nekem munkát ott, ahol ő is dolgozik és segítene nekem mindenben. Elvileg tudok mellette egyetemre is járni, mivel elvileg az egyetemisták részére kedvező időtartamban kell majd dolgoznom, szóval erre figyelnének. Legalább is azt mondta, hogy neki utolsó éves egyetemistaként nagyon jó időbeosztást adnak.


Utánanéztem minden dolognak, hogy hogyan mennek a dolgok és a haveromtól is sokat kérdezgettem. Mindent saját pénzből csinálnék, szóval szüleimnek gyakorlatilag semmit nem kell tenniük, az ő támogatásukat is megkaptam.


2016. nov. 27. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Majd szólj, ha felébredtél!
2016. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Roppant komoly feltételei vannak a vízumnak, így turistavízumon kívül mást nem nagyon fogsz kapni ,hacsak nem vagy űrkutató, vagy nem házasodsz össze a haveroddal.

Hol fogsz lakni? Többhavi kauciót szoktak kérni a bérbeadók. Amerikán belül hol? Nem megy mindenhova közvetlen repülőjárat! Van többszázezer forintod?? A tandíj sokkal magasabb, mint itthon - meg úgy átlag minden többe kerül.


Nyilván jól megél már az alsó középosztály is, de te nem leszel rögtön az! Ráadásul a nem-fekete munkához érvényes vízum, vagy állampolgárság kell.


Azt meg ugye nem gondolod komolyan, hogy egy vadidegenre bízod az egész életedet, akit még csak nem is láttál??!!


Ha kalandvágyó vagy, menj egyetemre Nyugat-vagy Észak-Európába. Ugyanis ehhez nem kell vízum, az oktatás pedig számos országban ingyenes EU-állampolgároknak. Ekkor UK-t kivéve valószínűleg kapsz kolit, kedvező áron + mehetsz mosogatni,újságot hordani nemrossz pénzért.


Azért, amit leírtál, az iszonyatosan naív. Nem bántani akarlak, de a világ rég volt olyan idillikus, mint amilyennek te hiszed.


24f

2016. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy menj ki 2-3hetes nyári nyelvtáborba.
2016. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
előttem leìrtàk hogy ez miért csak àlom kategória.
2016. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik országba szeretnél költözni?
2016. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Tanulói vízummal tudsz kimenni de ezzel meg ugye nem dolgozhatsz. Mert írtad hogy tanulnál.

Jelentkezni kell egy ottani felsőoktatási intézménybe és ha felvesznek akkor letenni a nem kevés tandíjat.

[link]

2016. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vizum az ami egy kib...szott nagy sz...pas. Amugy ha meg tudod valahogy oldani, menj. Amerika klassz hely.

Melyik varosban el a haverod?

Esetleg megdobhatnal egy privivel

2016. dec. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!