Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki milyen korán költözött a...

Ki milyen korán költözött a szüleitől? Mi a normális?

Figyelt kérdés
Irjatok kort nemet es hogy hany evesek voltatok amikor kulon hazba vagy alberletbe koltoztetek egyedul vagy akarkivel szoval amikor "elhagytatok a csaladi feszket"
2016. dec. 16. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

18 eves voltam, egy masik varosba koltoztem egyetemi kollegiumba. Anyagilag tamogattak, amugy semmibe sem szoltak bele. Nekem jo volt.


Nem hiszem hogy meg lehetne hatarozni hogy mi a "normalis". Szerintem egy felnott ember fuggetlensegre vagyik, mas meg mast gondol.


40F

2016. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakaszosan "költöztem", nem egyik pillanatról a másikra. Először csak kimaradtam munka után, aztán egy-egy éjszakára, aztán teljes rövidebb-hosszabb hétvégékre, aztán azt vettem észre, hogy több cuccom van az albérletbe, mint otthon. De mindkét helyre haza jártam. Aztán a munka úgy hozta, hogy éjjel végeztem, hajnalba keltem, nem akartam zavarni az ősöket. Volt, hogy egy hónapban csak egyszer látogattam haza 1 órára. Persze az első időkbe még mentek az sms-ek, zárjatok be, nem megyek ma, stb. Aztán már a telefonok is megritkultak. Persze a párkapcsolatok instbilak voltak, soha nem lehetett hosszú távra tervezni, így előbb-utóbb hazaestem, és kezdődött minden előröl. Fél éve jött egy betegség, az aktuális oldalbordám akkor rakta ki a szűröm (igaz, nem kimondva, csak éreztetve), amikor az intenzíven voltam. A kórházból már a szülői házba jöttem... Minden cuccom hátrahagytam, persze a fél életemmel, de a másik felét már élni szeretném - ha meggyógyulok.
2016. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 25 körül volt az első költözés, most 36 vagyok.
2016. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

30 évesen,munka miatt.

Eltelt 10 év.

2016. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen költöztem el. 19 évesen már megtehettem volna lakótárssal, de inkább megvártam, hogy a vőlegényem megszerezze a szakmáját és utána együtt költöztünk :)

23N

2016. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
20 éves voltam, barátommal és több bérlőtárssal költöztünk össze.
2016. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Már 14-15 évesen éreztem úgy hogy külön költöztem mert továbbtanuláskor kollégista lettem. Aztán ismét a szüleimmel laktam 20 éves koromig a csendes falu széli házunkban. Majd saját lakásom lett városon, ahol fősulira jártam. Ez már nem tűnt elszakadásnak a szülőktől, talán azért mert 20 évesen már szeretne az ember önállósodni. Ma 48 évesen ismét azon gondolkodok hogy visszaköltözöm a jelenleg üres szülői házba. Mert szomszédmentes, jó a levegő, természet veszi körül, stb.

Azt is helyesnek tartom ha valaki a szülői házban marad, meg azt is ha valaki külön költözik. Ha külön költözik akkor fontos hogy legalább olyan jól érezze magát az új helyén mint a szülői fészekben. Például amikor érzem a városi rosszabb levegő egészségügyi hatásait akkor erősen visszavágyom a szülői házba, mivel azt természet veszi körül. 14 évesen korainak tartom a külön válást még kollégiumba is.

2016. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

14 evesen koliba 3.5 evre, eleinte hetente, majd kesobb mar havonta jartam haza.

18-20 evesen kulfoldi melo, havonta 1 hetvege.

20 evesen lakast vettem, majd ra 2 hetre bevonultam sorkatonanak. Igy konkretan 21 evesen koltoztem el egyedul. A mi a normalis meg nagyon tag fogalom.

2016. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, az a normális, amikor már meg tud állni a saját lábán valaki és igényli mindkét fél a költözést.


Én magam 18 évesen kerültem Bp-re, évekig voltam kollégiumban, majd albérletben, igaz nagy részét a szüleim fizették.


Én "igazi" elköltözésnek azt tartom, mikor már képes valaki önállóan, saját keresetből is boldogulni.

2016. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat en meg mindig gaznak erzem hogy 20vagyok es itthon lakom de nincs penzem elkoltozni
2016. dec. 17. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!