Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki akarok költözni Magyarorszá...

Ki akarok költözni Magyarországra, mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
Erdély déli részén élek, ahol főleg az utolsó időben nagyon elrománosodott a magyarság :(, és ez nem nekem való. Bármennyire is fájna itt hagyni szülőföldem, szívesebben teszem azt, mintsem románok között éljem életem. A következő 2-3 évben meg is szeretném valósítani ezt a tervem, de még nem tudom hol lenne jobb. Foglalkozásom mérnök, szóval egy olyan városra (vagy annak közelébe) gondoltam ahol könnyen találnák számomra megfelelő munkahelyet. Inkább Budapestről álmodozom, imádom azt a várost, de nagyon zsúfolt, a közlekedés meg na...főváros stb stb. Szerintetek hol lenne jobb? Tudom, sokan azt fogják mondani hogy maradjak csak itt mert Magyarországon sem jobb az élet(azért egy picivel az szerintem), de nem egy jobb élet miatt akarok odaköltözni, hanem azért mert úgy érzem ott boldogabb lehetek. Magyarok között szeretnék élni, magyar párt találni, magyarul beszélni. Ez nekem fontosabb mint Németországban sokkal több pénzt keresni és egyedül élni, vagy boldogtalanul. 24F

2016. dec. 20. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként akármikor találsz munkát pillanatok alatt, csak elhatározás kérdése. kiveszel egy albérletet, odaköltözöl, aztán éled az életed, megalapozod a jövődet stb.
2016. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Te BE akarsz költözni Magyarországra, így a helyes megfogalmazás.

Amúgy először intézd el a papírokat (meg adókártya stb.) aztán keresgélj. Álmodoznod meg nem kéne, annak mindig koppanás a vége.

2016. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igaz, BE akarok költözni. Azért írtam azt hogy ki- mert az itt, Erdélyben élő szemszögéből írtam és innen ki fogok költözni :D.
2016. dec. 20. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek munkát próbálj meg találni, a többi már menni fog.

Főleg olyan részeken keresgélj, ahogy vannak nagyobb ipari területek. Vagy egyszerűen átnézed az álláshirdetéseket, és bepályázol.


Budapestről annyit, hogy kis zsebkendőnyi országunk bármelyik pontjáról elérhető autóval könnyedén, legfeljebb pár óra alatt. Ha pl. havonta mész fel csavarogni, akkor nem fogod megunni. De ott élni egészen más, és nem minden utca illik képeslapra.


Ha neked úgy jobb, akkor előbb utazgass el pár városba, turistaként, körbenézni. Rengeteg szép vidéki város van, szerintem mindegyiknek megvan a szép oldala is, és a lepukkant is. :)

Akkor már én inkább azt nézném a helyedben, hogy hol mennyiért lehet albérletet vagy lakást találni, milyen a közlekedés, mennyi a munkalehetőség, van-e szórakozási lehetőség, stb.

2016. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod milyen mérnök, mert nagyon nem mindegy abból a szempontból, hogy hol van olyan munkahely.
2016. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :). Tudom, nem minden utca illik képeslapra de szerintem ez minden városban így van. Egyelőre csak Budapestet látogattam meg, de nagyon nagyon megtetszett :).


#5 - Gépészmérnök vagyok :)

2016. dec. 20. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
gépészmérnökként simán találsz munkát... Pestről nem tudok véleményt mondani, de férjem beszélgetett egy ismerősével (talán Székesfehérvári?) aki mesélte neki, hogy egyszerűen nem találnak gépészmérnököket, pedig folyamatosan keresnek... szóval vannak városok ahol hiány van belőlük pedig megfizetnék őket rendesen :)
2016. dec. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kecskeméten jártál már? Szép nagyváros, de nem olyan zsúfolt, mint Pest.
2016. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még nem volt szerencsém, de majd elmegyek. Köszi a választ :)
2016. dec. 21. 14:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Esztergomban meg Győrben is találhatsz munkát vagy esetleg Sopronban, habár az már nagyon nyugatra van.
2016. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!