Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek a kutya ugatáshoz...

Szerintetek a kutya ugatáshoz való joga felülírja az ember pihenéshez való jogát? Nagyon rossz ember az, aki megmérgezi a szomszéd folyton ugató és nyüszítő kutyáját, amitől se aludni, se nappal nyugodtan lenni nem tud?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 14:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Állatkínzó. Böri jár érte! Amúgy a kutya ugat. Ez van. Joga van másnak kutyát tartani. Az ugatást pedig ha neveléssel lehet is korlátozni megszüntetni nem. Ezt vagy elfogadod(felfogod) vagy hülye vagy. Bár ha meg akarod ölni a kutyát egy aljas szar utolsó senki vagy!
2016. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Kutyás kérdésekből mindig hatalmas viták szoktak kerekedni. Nem gondolom hogy több joga van ugatni, mint mondjuk egy dolgozó embernek aludni. Megmérgezni ezért biztos nem mérgeznék meg egy kutyát. Szomszéd mit mond?
2016. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Igen, nagyon rossz, ráadásul ha kiderül a tettes, letöltendő börtönbüntetést kaphat, az új állatvédelmi törvény értelmében.

Egyébként vidéken a kutya "fogyóeszköz", ha megmérgezed (lelked rajta!) jön a következő és az fog ugatni, mert nyilván tartási gondok vannak a szomszédnál.

Beszélj a helyi jegyzővel, az majd intézkedik a felelős kutyatartás értelmében és elrendeli, hogy éjszakára zárják be a kutyát olyan helyre (terasz, kazánház, használaton kívüli ól, nyári konyha, magtár, sufni, stb.) ahol nem zavar másokat.

De ehhez fel kell vállalnod előbb egy beszélgetést a szomszéddal, nem pedig névtelenül, suttyomban mérgezgetni a szerencsétlen kutyákat.

2016. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
2, a szomszéd egy ostoba alkoholista idióta, nem lett említve neki, mert utána nyilván aki szól, az lesz az első számú gyanúsított. A viselkedése annyi, hogy kb. hetente 1x megsimogatja a kutyát, meg ad neki enni, más módon nem törődik vele, csak eszközként, házőrzésre használja. Kertes házról van szó, a kutya a szenvedő fél ablakától 3 méterre ugat és nyüszít éjjel-nappal, úgy, hogy nem lehet tőle pihenni, és ez már az egészségre káros.
2016. dec. 27. 15:00
 5/29 anonim ***** válasza:
46%
Nem rendelheti el! Elkerített portán lehet a kutya. Nem zárathatja be senki!
2016. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Értem, ez esetben marad az a megoldás amit fentebb írtak, jegyző. Én megértelek egyébként, felénk rengeteg a felelőtlen állattartó. Legtöbbje nem rendelkezik tisztességes kerítéssel sem, ennek ellenére kutyát tart. De hidd el, a mérgezés nem megoldás.
2016. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es(és többiek), gondolkodom a megoldáson, ezért is írtam ki a kérdést. De ezt már sokáig így nem lehet kibírni.
2016. dec. 27. 15:09
 8/29 anonim ***** válasza:
77%

5-ös!

3-as vagyok

Nyilván én sem úgy gondoltam, hogy a jegyző keressen a portán egy helyet, ahova a kutyát éjszakára el lehet zárni, majd rendelje el, hogy oda kell bezárni.

Arra gondoltam, hogy a jegyző intézkedhet egy felszólító levéllel, hogy a tulaj gondoskodjon a háziállata elhelyezéséről, amennyiben az zavarja mások éjszakai nyugalmát. Aztán a tulaj majd keres és talál megoldást, különösen, ha pénzbüntetéssel sújtják az esetleges ismételt panasz miatt.


Nekem is ugatott a hálószobám ablakától 2 m-re a szomszéd kutyája, nyáron, nyitott ablak mellett azt hittem agyvérzést kapok!

Nekem a mérgezéses verzió eszembe sem jutott, mert nagy állatbarát vagyok, viszont beszéltem a szomszéddal, aki

ezek után éjszakára a kazánházban tartotta.

Lehet, hogy ott is ugatott, de azt már a fene sem hallotta.

Mindenkinek meg lehet mondani mindent, csak nem mindegy, hogy hogyan!

2016. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
13%
Ha a kutya megfelelően zárt portán belül van (a tartási körülmények is jók) a jegyző nem intézhet semmi szankciót mert ugat a kutya!
2016. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
De bizony hogy kérhet birtokvédelmet amibe beletartozik hogy a kutyát oly módon tartsa a gazdája hogy az ne zavarja a környékbeliek nyugalmát!
2016. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!