Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek a kutya ugatáshoz...

Szerintetek a kutya ugatáshoz való joga felülírja az ember pihenéshez való jogát? Nagyon rossz ember az, aki megmérgezi a szomszéd folyton ugató és nyüszítő kutyáját, amitől se aludni, se nappal nyugodtan lenni nem tud?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 14:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszi Chaosix, ez tetszik! :D


Birtokvédelmesek : az a baj ezzel, hogy hosszú, hónapokig tartó hercehurca, utánajárás, nagy valószínűséggel nem fog változni semmi, csak annyi, hogy a szomszédnak ellensége leszek.

2016. dec. 27. 15:57
 12/29 anonim ***** válasza:
74%

Így is az leszel, ezért imádkozz, hogy a kutyának semmi baja ne legyen, mert te vagy a főgyanúsított.

Nyilván mesélgetted már másoknak, hogy nem alszol.

2016. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%
az ilyen ügyekben elsősorban a jegyzőnél kell bejelentést tenni,aki az ügy kivizsgálása után meghozza a megfelelő döntést...amennyiben továbbra sem oldódik meg az ügy, akkor lehet jogi úra terelni a dolgot, de ez általában többe kerül időben és pénzben is, mint amennyit ér ez az egész vita, tehát jobb a személyes megállapodás. A kutya megmérgezését pedig valóban törvénybünteti a pénzbüntetéstől akár a letöltendő börtönbüntetésig is terjedhet a kínzás mivoltjából kifolyólag, ha beigazolódik,hogy te követted el.
2016. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
38%
Az mennyire primitív ember, aki elvenné az életét egy védtelen, ártatlan élőlénytől? Ha a szomszédnak gyereke születik és minden éjjel vernyákolva, hangosan sír, őt is megmérgeznéd? Gyakran érzed azt, hogy Istent akarsz játszani és mások haláláról dönteni?
2016. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
56%
A gyerek nem nyitott ablaknál vonyít és nem évekig! Egyébként is abszurd és csak az elvetemült állatvédő, embergyűlölőkre jellemző hogy egy gyereket egy kutyához hasonlítanak.
2016. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
39%
A zaj az zaj, ne dramatizáld túl. De kívánok neked egy sokgyermekes "Lakatos" családot szomszédnak, sírva könyörögnél egy magányos kutyásért.
2016. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%

Igen, nagyon rossz. Már csak az ötlet felmerülése miatt is teljes szívemből hasonló jókat kívánok neked! Egyszer eljön a te időd is.

És erre még csak az sem mentség, hogy a szomszéddal úgy GONDOLOD, hogy nem lehet ezt megbeszélni.

2016. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%
Ha tényleg így tartja az állatot a szomszédod, akkor szólj állatvédőknek. Mondjuk általában eléggé tele vannak a menhelyek, pláne most, karácsony utáni időszakban sajnos nagyon sok kutyát raknak ki az utcára. De ha több helyre szólsz, többször, akkor előbb-utóbb valamelyik állatvédő szervezet csak elviszi azt a szerencsétlen kutyát. Neki is jobb lenne ha új gazdit találnának számára. Megmérgezni egy élőlényt természetesen nagyon rossz tett. De őszintén szólva én meg tudlak érteni. A világ legnyugodtabb embere vagyok, de ha éjszakai zajongóktól nem tudok aludni akkor nagyon hamar átmegyek agresszívbe. Az alvásmegvonás kínzás, fizikailag megviseli az embert. Hosszú távon kb. meg is lehet tőle őrülni. Nemrég volt hír, hogy valami nő savat öntött az ablaka alatt hangoskodó fiatalokra. Nyilván normális lelkiállapotban nem tesz ilyet az ember. De ő egy szórakozóhely mellett lakott, évek óta egész éjjel ment a dorbézolás az ablaka alatt, és egyszerűen elpettant nála valami. Bárkivel megtörténhet hasonló. Aki azt mondja, hogy vele nem, az még nem volt hosszú távon zavarva az alvásban. Esteleg el lehet olvasni Csehovtól az Aludni szeretnék című novellát, elég jól vissza adja ezt a helyzetet. Ettől függetlenül ne mérgezd meg a kutyát, maradj ember, szerencsétlen kutya semmiről nem tehet. Szerezz füldugót esetleg aludj addig másik szobában amíg nem történik valami előrelépés az ügyben.
2016. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! 18as, igen, ez már fizikailag, egészségügyileg káros. Sajnos másik szoba lehetetlen, ott mások laknak.

17es, akkor a te ötleted felmerülése és a "jókívánságod" miatt a te logikád szerint te is megérdemelsz egy hasonló dolgot. :)

2016. dec. 28. 12:54
 20/29 anonim ***** válasza:
14%

Nekem van kutyam. Szerintem az elhanyagoltsag es szeretethiany miatt ugat a kutya. Ha nem a kutyakat utalod,hanem az ugatast,akkor mondd a szpmszednak,h fazik ejjelente a kutyaja es ezentul nalatok alszik a hazban. Adj neki vacsit,simogatast,en egy agyban alszom a kutyammal es minden ejjelem vegigalszom. Pedig belvarosban lakunk belso korfolxosos tarsashazban es amikor a lepcsohazban jon vki,akkor ugat. Mert igy kertem a kutyamtol. ( Igen,megertik,mit mondasz nekik.)


Szoval szerintem csendben es nyugalomban szunyokalna egy parnan vagy az agyadban. A szeretet mindent legyoz.



Hidd el,sokkal gazdagabb azota az eletem,amiota befogadtam egy mas altalkidobott kutyat. Hajnalonkent egyutt jarunk futni,2 naponta fozok neki, beszelek hozza,most mar idegen nyelven is: megerti. Mindig eszembe juttatja,h o sokkal bolcsebb nalam.

Az eletem legjobb fontese volt a kutyam hazavitele.

N

2017. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!