Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a pesti élet?

Milyen a pesti élet?

Figyelt kérdés
Valaki aki Budapesten élt vagy él le tudná nekem írni a tapasztalatait Budapestről? Pl. Hogy milyen ott a közösség az középiskolákban vagy a munkahelyeken(de ez másik kategória de nem tudom mindkettőbe beletenni) vagy ugye a lakóhelyeden? Sokban külnönböznek az ott élő emberek a vidéki nagyvárosokban élő emberektől? Mindenre kíváncsi vagyok akár arra is hogy a boltban hogyan viselkedik veled az eladó. MINDENRE. Előre is köszönöm annak aki válszol:) csak kívancsi vagyok.

2017. jan. 2. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Az első sok helyen igazat írt.

Viszont jó oldala meg az, hogy rengeteg munkahely van, sok szinte bármilyen bolt jó árakkal. Szóval gazdasági oldalból előnyös lehet.

2017. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az első hozzászóló egy kissé eltévesztette a házszámot és valamelyik Fehéroroszországi vagy Azerbajdzsáni településről beszél. Mindenhol vannak mindenféle emberek, de a többség Budapesten egyáltalán nem olyan mint amilyennek az elsőhozzászólásban le lett írva. 35 éve élek Budapesten, de eddig még egyszer sem léptem hányásba vagy ürülékbe. Egyszer azonban 15 évvel ezelőtt annyira részeg voltam, hogy hajnali fél egykor ki kellet hánynom a villamos ablakán a Nyugati pályaudvarnál. De hát fiatalság bolondság, szokták mondani. (Füves cigivel meg életemben először Békéscsabán kínáltak meg, ami ugye elvileg a nagymagyar hungarista-keresztény város.) Azóta egyáltalán nem iszom alkoholt és öltönyben járok dolgozni minden nap.
2017. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Én nagyon szeretek itt élni, de szerintem ehhez ilyen pörgős személyiségnek is kell lenni, mint amilyen én vagyok.

Imádom, hogyha megkívánok egy pizzát hajnali 2-kor, akkor sem jelent gondot, hogy rendeljek, hogy minden este van mit csinálni, ha mást nem, csak beülni megnézni egy filmet egy művészmoziba vagy inni egy fröccsöt egy olcsó helyen.

Nyáron még jobb, akkor ott egy csomó szabadtéri program, koncertek, vagy csak kiruccanni a Duna partra, Szentendrére.

Több a munkalehetőség is. Az, hogy milyen a közösség a munkahelyen... hát változó. Én egy kis cégnél dolgozom, itt barátságos, családias a légkör, de dolgoztam multinál is, az kicsit személytelen volt, noha folyton a csapatépítésre törekedtek. Ki kell próbálni mindkettőt.

Sok a hülye ember, de meg kell tanulni őket kezelni. Hajléktalanokon nem meghatódni.

2017. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

A pesti belváros olyan, mint a középkori Párizs. A külváros, mint az átlag magyar lakottabb vidék. Buda belseje, mintha átmentünk volna az osztrákokhoz valami dimenziókapun. Az emberek kiszámíthatatlanok, erősen hangulatfüggő. Sietnek mindig, aki nem siet, az gyanús. Az akar valamit. A gyerekek, mint másutt, a fiatal felnőttek, mint akiké a világ, a középkorúak mint a bespurizott zombik, az idősek fásultak és feszültek. Ha lenne az önzésnek egyezményes jele, az a város logója/jelképe is lehetne. Rengeteg elfeledett (ipar)telep van, az egyik sarkon még modern lakóház EU-konform játszótérrel, 50 méterrel arrébb a másikon már a cocializmus hagyatékaként figyel az elhagyott gyármonstrum a betört ablakaival. Itt-ott meglepetésszerűen előugrik egy kivilágítatlan gettó, aminek a pereméről az egységsugarú pesti polgár mandinerből lepattan. Aki nem, az tud valamit.

A tömött járművet szeretjük, nem tud közlekedni rajta az ellenőr. És ebben ki is merül a tömegközlekedés iránti bármilyen vonzalom: az összes lehetséges rajtad és a holmidon található lyukon tolvajkezek matatnak, főleg a belvárosban. Minden hónap első hétfőjén légvédelmi sziréna-próba, megszokható.

Soroljam még? Keresnék pozitívumokat, de a 2017 eddig ezt a hangulatot hozta. Látod, nálam is hangulatfüggő :)

2017. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat:) és elnézést nem tudom ki pontozott le mindenkit:( de nagyon köszi hogy valaszoltatok:)
2017. jan. 2. 16:09
 6/11 anonim ***** válasza:
A középkori Párizsban erősen tombolt a TBC és a kolera és heveny kolerajárványok tizedelték a társadalmat főként az elszaporodott patkányoknak köszönhetően. A vécézés úgy történt, hogy egy küblibe tojták ki a tartalmat, majd egy elegáns mozdulattal kirepítették az ablakon az utcára. Az utcagyerekek egymást ölték egy falat fekete kenyérért, az alacsonyabb osztályokhoz tartozó munkás férfiak többsége brutálisan alkoholista volt, a nőknek nem volt szavazati joga és szó nélkül el kellett tűrniük ha a férjük minden nap véresre pofozta az arcukat. Iskoláról egyáltalán szó sem volt, a gyerekek gyakran már 10 éves korukban munkába álltak. Sok család akinek volt fiatal lánygyermeke abból élt, hogy a lányt 12 éves korában már utcára küldték prostituáltnak. Nagyon nagy volt a gyermekhalandóság, a szegényeknek temetés sem járt, hanem egyszerűen elásták őket a város határában bármiféle fejfa vagy síremlék nélkül.
2017. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Hát most nem állok neki a belvárosi hajléktalanokon egészségügyi szűrést végezni különböző tüdőbajok és egyéb fertőzések után kutatva. A WC itt kimerül a közterületen, legyen az fa, bokor, házfal, vagy ami adódik, megfér a hányás mellett. Az utcagyerekek most nem csak egymást, hanem a felnőtteket is ölik (lásd "Maugli"). Talán az alkoholizmushoz már nem is kell semmit hozzátenni, ahogy a tizenéves prostituáltakhoz sem. Valóban, ott még nem tartunk, hogy ne temessék el a halottakat, mert az mégsem lenne EU szabvány, hogy az utcán rohadjon a tetem. Az már igen, hogy ha ezt még életében teszi.
2017. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem árulok el vele titkot szerintem, hogy a jelenlegi Budapestből és általában Magyarországból nem is csak a Gellérthegy és a Margitsziget hiányozna...
2017. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudjon senki akinek nem tetszett a válaszom.Nem lehúzni akartam de nekem vidékiként nagy csalódás volt.A középiskolás emberekről írtam a válaszom mivel én csak ennyit látok belőle.Nekem nem jött be nagyon hiányzik a természet.A lényeg hogy az utcák tényleg tele vannak kutya es ember urulekkel ebben viszont nem túloztam.
2017. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kell bocsánatot kérned senkitől ez a Te véleményed ha valakinek nem egyezik a véleménye a tiéddel akkor az majd esetleg helyesbíti és nem lehúzza:)
2017. jan. 3. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!