Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérlet-kérdés. Pestiek, mit...

Albérlet-kérdés. Pestiek, mit mondtok?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a tanulmányaim miatt rövodesen Pestre költözöm, ahol iszonyatosan magasak az albérlet árak. Koleszba a migrénem miatt, valamint a hónap "azon" része miatt, mikor ömlik belőlem a vér, nem szeretnék menni.

Viszont arra gondoltam, hogy valami Pest környéki kisvárosban/faluban találhatnék jó áron albérletet és képes vagy 1 1,5 órát utazni naponta.


A szüleimet nem szeretném megterhelni a havi 60+ rezsi költséggel, én pedig akkor nem fogok tudni dolgozni, viszont addig igen és meg is teszek mindent.


Járható lenne ez az út? Melyik várost/ falut ajánljátok erre a célra?

Esetleg egyéb hasznos tanács a témához kapcsolódóan?


Köszönöm előre is. 18L


2017. jan. 24. 06:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pesti, de azért írok pár gondolatot, ha nem probléma.

Az a baj, hogy sokan gondolkodnak úgy, mint te, és ezért a környéken sem olcsóbb a lakhatás.

Illetve országszerte probléma, hogy iszonyatosan felmentek az albérlet árak.

Én kb. 45 percnyi vonatútra lakok, ennyi idő alatt bent vagyunk a Déliben, aztán hogy onnan mennyit és merre kell még utazni, az ugye a sulitól függ.

Nálunk is 60-80 között van az albérlet, akár panelt akarsz kivenni, akár egy kisebb településen családi házat.

Tehát próbáld magad lelkiekben úgy edzeni, hogy jobban jársz, ha vagy bérlőtársakat is keresel, vagy mész a koleszba. A migrénednek az se tesz jót, ha négyen laktok egy két szobás albérletben, nehéz napok pedig minden lány életében vannak, ha csak nem esik teherbe az gólyatáborban, szóval senkit se fog érdekelni a tiéd sem. :)

Viszont amit esetleg nyersz az albérlettel, azt könnyen bukod a bejárási költségen. Nem szólva arról, hogy a tömegközlekedés sosem a megbízhatóságáról volt híres. Ha esik fél centi hó, 100 perceket késik a vonat és a busz, ha meleg van, ha esik, ha erős szél fúj, akkor is. Ha egyik se, akkor ellopják a felsővezetéket, vagy baleset miatt csúszik a menetrend.

Szóval az elméletben egy órás út miatt nem kizárt, hogy két órával előbb fogsz otthonról elindulni, hogy időben be tudj érni, "plusz az apró": még helyben is el kell ám jutni az állomásig, ami kistelepülésen simán jelenthet fél óra sétát a vasútállomásra, esőben, hóban, és 40 fokban is.


Kétszer is gondold meg, mert ha nem jól döntesz, akkor a következő hónapokban jól kitoltál magaddal, és nem olyan egyszerű változtatni, hogy jó, hát akkor holnaptól kolis leszek.

2017. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a 60 + rezsi Pesten egy szobáért reális kb. (bár láttam barmot, aki egy 10 nm-es szobát 85-ért akart kiadni...), önálló albérletet pedig nem fogsz ennyiért találni Budapest 40 km-es körzetében sem, maximum ha nagyon lepukkant vagy olyan környéken van. Sajnos tapasztalat, a főváros vonzáskörzetében lakom saját házban, és alig van itt egyáltalán albérlet, az is 80 + rezsitől indul a távolság ellenére. Ahol 60 alatt van az albérlet, az pedig nem 1-1,5 bejárás, hanem egy óránál több vonat és valamelyik pályaudvarról még BKV, tehát jóval több... Nem tudsz jól járni.


A tanácsom az, hogy vagy kollégium, vagy pedig saját szoba egy albérleten belül, amit nagyon ügyesen kifogsz.

2017. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Gödöllő? Vmivel olcsóbb és vonaton és HÉV-en is elérhető Pest. De azért itt sem úszod meg szerintem havi 60 alatt.

Szoba bérlés?- esetleg? Hogy lenne saját szobád olyan 20- 30 ezerbe kerül nagyjából, de többen lesztek együtt.

Esetleg barátnőkkel kivenni közösen egy albérletet?

2017. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

60+rezsiből nem tudsz lakást bérelni Pesten, kezdődik itt.


Nem 1, 1,5 órát utaznál, hanem jóval többet, ha csak nem 1 útra gondoltál és nem oda-vissza.

2017. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllőről csak egy út 1 óra 10 perc pl. a BME-ig, és ez úgy számolva, hogy Gödöllő közepén laksz és nincs semmi közlekedési mizéria.

Nyugodtan számolj napi 3 óra utazással napközben, éjjel meg még rosszabb a helyzet, ha bulizni mész.

2017. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindegy, hogy melyik egyetemre, Budapesten belül hova fogsz járni. Én budapesti vagyok (a családommal élek még), mégis utazok simán 1-1,5 órát a suliba.


Egyébként egyedül nem sok esélyed van, nagyon drága egyedül fenntartani egy albérletet, bárhol is. Mindenképp úgy érné meg, hogy összeállj valakivel. Szerintem kezdeni kéne valamit azzal, hogy ennyire elviselhetetlen szerinted veled élni, mert aztán később a párod sem fog akkor ezek szerint tolerálni?

2017. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%

Nem elkeseríteni akarlak, de a válaszolók többségének igaza van. Én a Dunakanyarban élek egy kis településen. Igaz, a közlekedés jónak mondható (25perc alatt benn vagy a nyugatiban), de ilyen-olyan okok miatt késik a vonat épp órákat vagy kimarad egy... Nem feltétlenül lehet apellálni rá, hogy időben beér az ember.

Nálunk is kevés albérlet van, amikre rögtön le is csapnak kb és 70-80 alatt itt se kapsz, pedig nem is városról beszélünk. Illetve amit többen is írtak már: az utazási költség és hogy nem mindegy hova kell bejárnod. Pesten belüli közlekedés is simán lehet 1-2 óra.

2017. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kisvárosban lakom Pesttől nem messze, kb. 1 óra távolság, de én nem bírtam az ingázást. Programot szervezni suli utánra, színházat, bulizni nem tudtam, mert rohanni kell a buszhoz, állandóan bekuncsorogni magam valakihez meg értelemszerűen nem volt pofám.

Plusz szerintem most már a környező településeken sem olyan olcsók az albérletek.

Ha muszáj költöznöd, akkor vagy az van, hogy megpróbálod legyűrni a koli iránt érzett ellenszenvedet vagy megpróbálsz dolgozni a suli alatt is...

2017. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt nalunk Szabolcs megyebe, Nyiregyhazan kezdodnek az alberletek 60+ rezsitol...
2017. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

az a baj,hogy Pest környékén ahol olcsóbbak az albérletek,az fos környék.Lehet,hogy Szigetszentmiklóson találsz,de tele van rézbőrűekkel.

ha meg jó helyet akarsz,az drága.

egyébként az ingázás kocsi nélkül nagyon megterhelő lesz.

2017. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!