Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A magyar városok közül Miskolc...

A magyar városok közül Miskolcon él a legtöbb roma származású ember?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 14:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
igen, ezt én is így tudom
2017. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Határozottan nem.

Se arányaiban, se abszolút értékben.


Arányaiban sok más várost lehetne mondani, ahol jóval több él. Hogy a nagyobbak közül mást ne mondjak, Ózd.


Abszolút értékben vitán felül Budapest viszi a pálmát, érdekes is lenne másképp, 1,7 millió embert ha szembeállítunk a miskolci 150 ezerrel, még ha van is némi aránybeli különbség, a több mint 10-szeres szorzó bőven biztosítja, hogy többszöröse legyen a fővárosban.


Ha a lakosság arányát, meg a terület nagyságát nézzük, akkor igen, eléggé az élmezőnyben lehet.


Kb ugyanúgy, mint mondjuk Kaposvár, vagy Székesfehérvár.

2017. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Első, hát ezt csúnyán benézted...


Budapesten kis túlzással majdnem annyi cigány él, mint Miskolc teljes lakossága, mindenestől. És azért abban megegyezhetünk, hogy Miskolcon max minden 10. ember cigány.

2017. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

"Ha a lakosság arányát, meg a terület nagyságát nézzük"


Igen, ezt elfelejtettem kifejteni, de így gondoltam. Mert az egyértelmű, hogy számszerűleg Budapesten van a legtöbb.


Arányaikat tekintve melyik városok tartoznak az élmezőnybe? Ahol nem csak a környező településeken, hanem a városon belül is sokan vannak?

2017. jan. 28. 14:47
 5/26 anonim ***** válasza:

Hát mi számít nagynak, Magyarországon alapvetően szerintem alapból 1 nagyváros van...


De nem akarok szőrszál hasogató lenni, azok közül, ahol jártam, a leírtak vitték a pálmát.


Ózd, Miskolc, Kaposvár, Székesfehérvár, Nyíregyháza.


Szerintem Ózd az első, utána nem tudok sorrendet tenni.

Azért nehéz, mert városon belül itt-ott is vannak, de sokszor van 1-1 lakótelep, vagy csak annak is egy része, ami full cigány, utána meg 1-et se látsz.

Így nehéz megítélni.


Van mondjuk egy 10 lépcsőházas 10 emeletes panel monstrum, ez önmagában 400 család.

És mondjuk 90%-ban cigányok lakják. Az ilyenek megdobják az arányt, de emiatt nehéz is összehasonlítani pontos adatok nélkül, csak így "ránézésre".

2017. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én Nyíregyházán élek, de nem tapasztaltam, hogy nagyon sok lenne belőlük.
2017. jan. 28. 14:57
 7/26 anonim ***** válasza:

De amúgy kisebb városokban totál vegyes a szórás, megdöbbentően gyilkos helyzet van néhol.

Ilyen belső somogyi, meg baranyai megyékben van olyan, hogy szerintem a lakosság 1/3-a cigány.

2017. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

basszus én is nyíregyi vagyok?

hallod te hol laksz?


tele van cigánnyal nyíregy :D

főleg a búzatér+ korzó+ végállomás közelében

2017. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
jaj a kérdőjel nem kell oda hogy nyíregyi vagyok :D
2017. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen, onnan sokan elköltöztek Pestre. Miskolcról meg vagy külvárosi részre, vagy falvakba, vagy szintén Pestre. (kitelepítették a fészekrakósokat).

De mondjuk egy 15 évvel ezelőtti helyzetet nézünk, szerintem Nyíregyen több cigány volt, mint Miskolcon.


Miskolcon a kilakoltatások miatt javult a helyzet, Nyíregyen meg azért, mert fejlődik, kulturálódik a város.

Gondolom ott is volt a város részéről valami intézkedés ellenük.

2017. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!