Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Határon túli magyarok helyzeté...

Határon túli magyarok helyzetéről mit kell tudni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 1. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az országhatáron kívül helyezkednek el.
2017. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
A kormányunk többet törődik velük, és többet ad nekik, mint az itthoniaknak.
2017. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1%

Előre szólok, itt sok van belőlük.

Ők nem igazi magyarok. Nem a mi kultúránk szerint nevelkedtek (agresszívak és műveletlenek, mint a legtöbb szerb, román és hasonlók) és a nyelvünket is ügyetlenül, tájszólással beszélik, sok roma jobban tud magyarul.

De sok hasznot húznak belőlünk, rendes dolgozó magyarokból.

2017. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban van itt egy pár határon túli magyar.

Mire vagy kíváncsi konkrétan? Úgy könnyebben tudnék neked írni, mert így ennyiből nem igazán tudom, hogy mit szeretnél megtudni.


Kedves harmadik válaszoló! Nagyon remélem, hogy csak trollkodsz. :) Ha nem, akkor viszont csak annyit tudnék elmondani rólad, hogy látszik, hogy nem volt túl sok szerencséd eddig határon túli magyarokhoz. Emiatt szeretném kielemezni az állításaidat, remélem sikerül megértened, hiszen a "nyelvedet" ügyetlenül, tájszólással beszélem szerinted.

1. "Ők nem igazi magyarok" --> Remélem azért ilyet élőben senkinek sem mondasz, mert egy határon túli magyar számára ez elég nagy sértés. A te állításoddal ellentétben, pont hogy a határon túli magyarokra az jellemző, hogy nagyon a szívükön viselik ezt a magyarság dolgot, és nagyon büszkék a magyarságukra és az őseikre. (persze ez inkább a kb. 40 felettiekre vonatkozik)

2. "Nem a mi kultúránk szerint nevelkedtek" --> akármennyire is nehéz ezt neked elhinned, de igenis magyarok vagyunk, és magyar kultúra szerint nevelkedtünk. De ha nem is így lenne, az európai kultúrák között akkor sincsenek szembetűnők különbségeket, olyanok pláne nem, amelyek problémákkal járhatnának, ha mi vademberek megpróbálnánk hozzátok hasonló szocializált teremtményekkel vegyülni és társalogni.

3. "agresszívak és műveletlenek" --> az agresszivitást emberfüggő, nem lehet ráhúzni egy egész népcsoportra. Igen, vannak itt is agresszív emberek, mint ahogy Magyarországon is. A műveletlenséggel ugyanez a helyzet.

4. " a nyelvünket is ügyetlenül, tájszólással beszélik" --> van, aki igen, van, aki nem, ez is teljesen ember- illetve neveltetésfüggő. Azt azért megjegyezném, hogy Magyarországon belül is elég cifra tájszólások vannak azért egyes helyeken, főleg a keleti részeken. A tájszólással egyébként nincs semmi baj, színesíti a nyelvet. Itt pedig, ahol én élek véleményem szerint elég enyhe a tájszólás, sokkal közelebb áll a standard pesties beszédhez az itteni, mint pl. a Szeged környéki, vagy még inkább mondjuk a Nyíregyháza környéki. Ami más, és számotokra érthetetlen, azok az ország nyelvéből származó jövevényszavak, melyek akaratlanul is beépültek a beszédbe. De ki tudja, talán ez a trianoni békeszerződés előtt is így volt már, hiszen a határ környékén akkoriban is elég vegyes volt a népesség. (ami azóta a betelepítéseknek "hála" még vegyesebb)

Ahol én élek, a lakosság 80%-a magyar származású, magyar óvodába, általános- és középiskolába jártam, magyarul tanultam minden tantárgyat, ugyanazokat az irodalmi műveket tanultam magyarórán, mint te, középiskola végén többek között ugyanúgy magyarból érettségiztem (nem pedig az ország nyelvéből), mint te, ezért nem érzem azt, hogy a magyar nyelvtudásom bármivel is különb lenne, mint egy magyarországi magyaré. Valamint hozzád hasonlóan magyarul gondolkodom és álmodom én is. Miért is vagyok szerinted én rosszabb akkor?

5. "ok hasznot húznak belőlünk, rendes dolgozó magyarokból" --> ezalatt meg nem is tudom mire gondolsz. Az fáj neked, hogy az állam támogatja a határon túli magyarokat, vagy mire gondolsz mégis?


Még annyit hozzátennék ehhez a kisregényemhez, hogy belegondoltatok már abba, hogyha ti ilyen ellenszenvet éreztek irántunk, akkor mégis mit gondol rólunk az itteni nem magyar lakosság? Szerintetek ők bennünket magukhoz hasonlóan románnak/szlováknak/szerbnek/ukránnak tartanak? Szép is az, mikor az embernek valóban nincsen hazája, mert mindenhol azt éreztetik vele, hogy ő nem tartozik oda...

2017. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kérlek most fogd már rám, hogy nem tudok magyarul írni, mivel voltam olyan ügyetlen, hogy elgépeltem egy-két helyen :D
2017. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 viki_orban válasza:
100%

Kénytelen vagyok egyetérteni az előttem íróval, mivel én is határontúli "kultúrálatlan" magyar vagyok. Csupán annyi hozzáfűznivalóm van még hozzá , hogy addig senki se vádaskodjon efelől, míg nem tudja alátámasztani azt, amit állít.

Visszatérve az eredeti kérdéshez, a válaszom a következő:

A helyzetünkről annyit kell tudni, hogy elnyomnak minket, s Ukrajnában már elakarják törölni a kisebbségi nyelvek használatának, tanulásának lehetőségét. Sőt, még tüntetést is szerveztek a napokban Kijevben.


(2017.02.02)

2017. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!