Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van lenézve Borsod-Abaúj...

Miért van lenézve Borsod-Abaúj-Zemplén megye? Máshol tejjel mézzel folyó Kánaán van?

Figyelt kérdés
Pàr éve dolgoztam Vas megyei emberekkel Ausztriàban de én voltam a borsodi c...Én főiskolàra jàró , azt benem fejező de 8osztàlyos gimnàziumban érezttségizett ember vagyok. Nem vettem magamra. De szerintük itt bűnözők és alja romàk laknak akiken a milliomos maffia romàk élősködnek. Van itt ilyen ember nem kevés tény és való! De rengeteg szép tàjunk, hìres helyünk van Monok,Széphalom Nìvós egyetem Miskolcon. Az orszàg két lagnagyobb vegyi üzeme itt van. BC (Bvk) Mol Petrolkémia (Tvk) Berente orszàg leggazdagabb települése. (Tudom Csenyéte a legszegényebb) Rengeteg hìres embert adtunk az orszàgnak. Gönci barackot és pàlinkájàt. ....

2017. febr. 5. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Petőfi is megmondta, hogy milyen pofásak a hegyek, de ő ide nem jönne...
2017. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%

Semmi köze a megyének ahhoz, hogy te csak érettségit

szereztél és még egy főiskolát sem fejeztél be.


Az ország leggazdagabb települése Telki.


Nem kell dobálni a felkiáltójeleket.


Ismerem Borsod megyét. Vannak szép hegyek, mint az ország ezer más vidékén, van egy fb egyetem, mint egy csomó más városban, meg van két db üzem. És egyetlen színház. És szegénység. Lepusztultság, kilátástalanság, lehetőségek teljes hiánya, semmit nem érnek az ingatlanok és teljes a nihil.

Soha nem fektetnék ott be pl. ingatlanba, mert nem tudnám árában eladni. 2 vendéglő van az egész megyében, ahol normálisan lehet enni, nem csak rántottat mirelit krumplival.


Barack ezer helyen terem. És akkor mi van?

2017. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
sztm Pest Megyén kívül meg GYMS-megyén kívül minden megye levan nézve... és ez baj!
2017. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom azért, mert ezt a területet érintették leglátványosabban a rendszerváltás utáni privatizáció káros folyamatai. A rendszerváltás előtt sokkal több gyár, üzem volt, működött a mezőgazdaság, könnyűipar stb. Ezekben a romákat is alkalmazták szép számmal, ezért volt az, hogy rengeteg roma az országnak erre a területére ment. Szóval abban az időben még volt munka.


A rendszerváltás után viszont a külföldi cégek felvásárolták a nyugaton konkurenciát jelentő állami magyar üzemeket, majd bezárták őket. Így az egész vidék igazából munka nélkül maradt, és mára ha bemész egy átlag roma faluba, akkor ott nyomort, segélyből tengődő embereket, munkanélküliséget, maffiát és bűnözést látsz.


Persze ez a dolog az ország más területeit is érinti, de Borsod megyét a leginkább. Itt a legmagasabb a munkanélküliség és a legalacsonyabb a GDP a statisztikák szerint is. Persze ez biztos nem azt jelenti, hogy sivatag az egész terület, szóval vannak ott városok, cégek ma is, de ennek ellenére a statisztikák szerint ez a legszegényebb területe ma Magyarországnak.

2017. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
szép helyen élsz nagyon, de tény, hogy tele van cigóval. bár ha te magad nem vagy az, akkor nem tudom minek cseszegetnek???
2017. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Megértem, hogy rosszul esik, ha téged azonosítanak egy átlagemberrel, vagy egy átlag alatti emberrel és rosszat mondanak arról a helyről, ahol felnőttél és azzal azonosítanak téged. Ez nagyon személyes és álnok általánosítás. A tetteid és valódi kvalitásaid szerint kéne megítélniük.


Ám nehéz ellentmondani annak, hogy mi van Borsodban. Lehet néhány kirívó példát találni, ami ellensúlyozza az ottani helyzetet. De ha csak ezeket emeled ki az mazsolázgatás és nem a valóság.


A valóságba az IS beletartozik, hogy:


Emberek átlagfizetését tekintve a 4. legszegényebb megye. [link]

Ebbe a megyében lakik a legtöbb cigány. És sajnos gettósodnak - nehéz integrálni őket. (Nem rasszista vagyok, kimondtam az igazat.) Az állításokat igazolja a valóság, a KSH és a Wikipédia [link]

www.ksh.hu/nepszamlalas/docs/tablak/teruleti/05/05_1_1_4_1.xls



Borsodban a tanulmányi átlag elég rémisztő számokat produkál.

1000 Borsodiból:

- 8 nem is látta még az általános iskolát

- 70 nem végezte el a 8 általánost

- 491 nem jutott el az középiskola befejezéséig a 8 általános után, összesítve 569 nem szerez középiskolai végzettséget. (43%nak sikerül csak, kevesebb, mint a fele!) Ez a szám a 70es években 293 volt, 1990-ben 455, 2001-ben 522. A bányák bezárásával és a munkahelytelenséggel ez erősen összefügg.

- 142 volt képes csak elvégezni legalább egy főiskolát.


Az, hogy te a 14.2% tagja vagy, nem jelenti azt, hogy a maradék 85.8% veled egy kvalitású, vagy több. Pont azt jelzi, hogy kevesebb.



'Berente iparűzési adó miatt gazdag. Mivel levált 'Barcikáról, azért lettek gazdagok. Területileg náluk helyezkedik el a Borsod Chem nagyobb része. Ugyanakkor menj odébb 3 falut és mond, hogy ugyan az a helyzet, hogy gazdagok az emberek és a települések. Nem fog menni. Berente nagyon kivételes példa. Sokkal-sokkal radikálisabb példa, mint azt mondani, hogy Borsodban nívós egyetem van, ami jellemzi a megyét, amikor borsodiak egy része nem is Miskolcra jár felsőfokú iskolába és még így is kevesebb, mint a lakosság fele végzett el egy középiskolát.


A szegény réteg a "Hülyék paradicsomában" is megjósolt módon szaporodnak és veszi el tőlük a gyámügy Berente környékén a gyerekeket, mert ha nem tettnék, azzal halálra ítélnék a csecsemőt. Míg azok, akik tehetősebbek, várnak, amíg biztosított az életük és csak utána kezdenek gyerekbe, ezért egyre jobban butul el Borsod.


Vannak szép részei Borsodnak. Igen.

Csak ferdítés azt mondani, hogy azért, mert szép a táj, van néhány nagyon gazdag település, vannak kő-gazdag emberek 40 milliós terepjárókkal és te elvégezted az egyetemet, azért jó ott élni a vegyi üzem mellett és ott dolgozni papíron betartott szabályokkal, amik valóságban néhány embernek idegmérgekkel való munkát jelent, ami meglátszik a dolgozókon és nem mindenki kap veszélyességi pótlékot és rendszeres orvosi szűrést.


Borsodban volt a legnagyobb a légszennyezettség az elmúlt hónapban. 800%os egészségügyi határt lépte át a szennyezés pont 'Berente környékén. Autógumi, hulladék, vizes fa égetés - ezekre van ott pénz.


Ugyanakkor néhány értelmes és jólelkű ember is él Borsodban. Kétség kívül. Fantasztikus emberekkel találkoztam ott és nem kevéssel! Nem kellett hozzá iskolázottság, hogy jó ember legyen valaki.


Amikor én nyomorban éltem és erős hatalmi elnyomás volt, a társaimmal összetartottunk és számítottunk egymásra, bíztunk egymásban, mert szükségünk volt erre a túléléshez. A nyomorban sokszor jó emberek élnek amiatt, mert a segítség adás-fogadás nélkül, egyedül nem képesek élni.


Az biztos, hogy nem lehet azt mondani, általánosítás és anekdotikus bizonyítás útján, hogy minden Borsodi egyforma.

2017. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Kihagytam az oktatási számoknál azt, hogy 1000 munkaképes borsodiból...
2017. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit találtam: [link]


Magyar ÁTLAGtól BAZ 3 legjobban fizetett települése 21-23%al van elmaradva. Miközben az üzemanyag, a rezsi ott a legdrágább. Miskolcon 25-30 forinttal olcsóbb az üzemanyag literenként, mint Berente környékén.

2017. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Érdekesek az adatok....irta valaki,sok Miskolci nem Miskolci Egyetemre jár...nos kb fele fele arányban vannak megyeiek és nem megyeiek külföldiek.

Én nem statisztikai borsodban élek:)) Sokkal jobb körülmények közt.

2017. febr. 5. 15:52
 10/24 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jó körülmények között élsz. Ez nem jelenti azt, hogy a statisztikák hazudnak, nem jelenti azt, hogy csukott szemmel azt lehet mondani, nincs mélyszegénység BAZ megyében.

Ha neked és az ismerőseidnek átlag feletti fizetésük van, akkor az azt is jelenti hogy te növeled/növelitek az átlagot és nálad sokkal rosszabb helyzetben élőkből több van a megyében. A Saját példád nem jelenti azt, hogy mindenkinek olyan jó a helyzete, mint neked. Ahogy a Barcikai Járási Hivatalból személyesen vett információim sem jelentik azt, hogy mindenkinek olyan rossz a helyzete, mint azoknak, akikkel ott találkoztam.



Félre értesz, vagy félre magyarázol valamit:

"írta valaki,sok Miskolci nem Miskolci Egyetemre jár..."

ezt te írtad és értetted félre. Az a valaki azt írta, hogy

"borsodiak egy része nem is Miskolcra jár felsőfokú iskolába és még így is kevesebb, mint a lakosság fele végzett el egy középiskolát."


Ez azt jelenti, hogy vannak olyan borsod megyei lakosok, akik elvégzik az egyetemet, mégsem Miskolci egyetemre járnak. Továbbá az, hogy az egyetemre mennyien járnak és milyen szintű, nem a megyét gazdagítja szürkeállomány szempontjából, hanem az odajáró hallgatókat. Hiába van Mikolci Egyetemnek 14 ezer valahány-száz hallgatója folyamatosan az elmúlt 16 évben, ha ezek az emberek nem Borsodban fognak élni, akkor nem a megye fog velük fejlődni.


Teljes borsodi munkaképes lakosság 14%a végzett egyetemet, az azt jelenti, hogy 16-65 éves korig benne van mindenki, aki BAZ megyében lakik és dolgozik.


Ettől az egyetem lehet nívós. Ettől az egyetem lehet híres. Ettől az egyetem lehet külföldiekkel félig töltve. Akárcsak az egyetem Debrecenben.



Ha osztrákoknál és vasmegyében dolgozol, akkor valóban nem (a statisztikai) Borsodban élsz. Ellenben, aki Borsodban él olyan színvonalon, ahogy te, az növelni Borsod színvonalát. Akár jelenthez büszkeséget is.


Nem helyes továbbra sem az, hogy lenéznek azért, mert Borsodban nőttél fel és ott tanultál.


Kicsit arra emlékeztet az eseted, amikor a kövér gyereket csúfolják a társai, mert nem akarnak kövérek lenni és a kövérség félelmet kelt bennük és csúfolással tudják leküzdeni azt.

Ám híresen sajnálatos, hogy sokkal nagyobb törekvéssel sem képesek átlagos színvonalat elérni Borsodban, amíg máshol kevesebb törekvéssel jobban élnek az emberek. Ez a sajnálat egy fokú félelmet is kelthet azokban, akik szembesülnek azokkal, akik ilyen környékről érkezetekkel kell dolgozniuk. Mivel nem tetszik neki, ezért próbálnak elzárkózni és ennek hangot adnak, lenézik és megvetik a másikat, hogy biztosítsák, nekik nem lesz ilyen sorsuk.

Aztán lehet nem ez van mögötte. Ám gyerekek (és gyerek szinten gondolkodók) csúfolkodásában ez a motiváció megfigyelhető.


Ha érdekel, hogy mi a legalja Borsodnak, egy szociális munkást, vagy egy gyámhivatalost keress meg és hívd meg egy italra, hogy meséljen a mindennapi tapasztalatairól.

2017. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!