Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tudtok mondani olyan jó...

Zlaci1 kérdése:

Tudtok mondani olyan jó levegőjű vidéki települést, ahol nem lehet avart égetni?

Figyelt kérdés
Feleségem asztmás, szeretnénk jó levegőjű helyre költözni

2017. febr. 8. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pálháza, Boldogkőváralja,Sima.

Ezek nagyon szèp helyek,friss a levegő,csendes,szép hegyek veszik körül. Rengeteget lehet túrázni.

Viszont Sima nagyon kicsi település kb 25-en laknak ott. Az inkább üdülőnek való,mert ott munka nincs ,csak ha bejárnátok valahova, bolt is csak 1 van amiben nemigazán vannak alapvető élelmiszerek,inkább csak édességek a gyerekeknek,mert van ott egy ifjúsági tábor,amit most újítottak fel.

2017. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ELMÉLETBEN sehol nem lehet, illetve adott időpontra kért engedéllyel lehet.

GYAKORLATBAN mindenhol égetik...

Nincs olyan település, ahol ne égetnének, és még akkor jársz a legjobban, ha csak avarat/gallyakat, és nem műanyagot, autógumit, használt ruhát, pincsikutyát stb.

Még soha nem hallottam olyat, hogy bárkit megbüntettek volna azért, mert avart (vagy más hulladékot) éget.

Tehát sajnos egy megoldás marad, a tanya, vagy nagyon ritkán lakott övezet.

Nálunk a szomszéd öreg néni ősszel MINDEN NAP égetett a kertben ilyen avarfélét, levágott fövet stb. Pedig az önkormányzat amúgy ad zöldhulladék zsákokat, amiben elviszik a külön gyűjtött kerti hulladékot. Nem, ő égetett. Két hét után átmentünk szólni, szépen kértük, hogy ha már nem bírja ki, legalább gyűjtse össze, és egy nap égesse el mindet, és ne minden nap füstöljön órákig, mert még teregetni sem lehetett tőle, erre ő mélyen fel volt háborodva, hogy ő lakik itt régebben, ezért égetni fog, mert eddig is égetett.

Hát, röviden, ennyi :):):)

2017. febr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám nektek a nyugati határszélet. Tiszta a levegő,kultúrált, tiszta települések. Kőszeg-Velem-Narda vonalon a megyeszékhely és Ausztria is könnyen elérhető munka szempontjából.
2017. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Boldogkõvàralja tényleg szép, de ott is égetnek. :D Na meg az sem mindegy, hogy mit és hol dolgoznàtok. Ha nem sikerül helyben elhelyezkedni, vagy nincs vàllalkozàsotok, akkor onnan fàrasztó a bejàràs pl. Miskolcra.
2017. febr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tápióság :)
2017. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"ELMÉLETBEN sehol nem lehet, illetve adott időpontra kért engedéllyel lehet."

Hol van ilyen rendelet?

Mert az általános szabály az, hogy ahol nem alkottak rendelet az avarégetésre ott az tilos. (Ilyen pl. Budapest, de onnan akarok éppen elmenni.)

2017. febr. 9. 06:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, országosan nem szabályozták ezt, de minden önkormányzat "erős ajánlást" kapott, hogy rendelkezzen erről.
2017. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tilos égetni az egész országban, csak sajnos a sok f...szopó ember mégis csiálja. Komolyan, szánalmas hogy pár leesett levél ami lebomlik és táplálja a földet annyira zavarja a hülyéket hogy elégetik és rákkeltő füstöt nyomnak a levegőbe. Fel kéne állítani egy csoportot aki becsönget a levélégető ingatlanokhoz és jól szájbarúgja a tulajokat, megérdemelnék.
2017. febr. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam égetni, de csak ilyen vadrózsákat, vagy beteg fagallyakat többnyire. Az avart elviszik, vagy komposztálom. Egyszer-egyszer azért nem a világvége égetni.
2020. márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Alaposan körülnéztem azóta az önkormányzati rendeletek világában is.

Szóval valóban országosan tilos, de az önkormányzatok, az erről szóló rendeletben - sajnos nemcsak szerintem, de az ombudsmanok által is törvényellenesnek tartott módon - lehetőséget kaptak kaptak, hogy mégis megengedjék az avarégetést.

Sok településen ezt kihasználták, de Budapest mellett bőven vannak olyanok is (pl. Keszthely, Göd) ahol kifejezetten tiltják. A kis települések többsége egyáltalán nem hozott rendeletet. Ott természetesen az országos tiltó rendelet van évényben.

2020. márc. 14. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!