Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a magánszféra? Elköltözzek csak ez miatt?

Figyelt kérdés

Nem egy kifejezetten kicsi, nem is nagy három szobás házban lakunk. De nekem van egy ikertestvérem, így vele osztozom a szobámon. A viszonyom vele nem tökéletes, sőt... van egy bátyám vele is nehezen jövök ki. A probléma, hogy minden lében kanál emberekről van szó. Általában a nappaliban laptopozok - össze van nyitva a konyhával -, és örülök, ha van egy nyugodt félórám. Vidéki vagyok, majd tovább szeretnék tanulni, de előtte munka mellett képezném magam, mire rájövök mit is akarok. Csak skype-n lenne alkalmam magántanárral tanulni, ám erre sincs egyszerűen lehetőségem. Anélkül meg nem jutok egyről a kettőre soha! Nem tudok félrehúzódni úgy, hogy az óra közben valaki ne zavarna meg - gyakran direkt. Ugyanígy a magánéletemről sem beszélhetek a most messze lévő barátaimnak, sőt, nem is beszélhetek velük rendesen. Ha valamin elnevetem magam akkor valaki pár pillanaton belül megjelenik, akár szobában vagy konyhában vagyok, hogy mi volt ilyen vicces, és nem elég a 'semmi', gyakorlatilag katonai jelentést kér az esetről. De ugyanígy, ha meglátják, hogy laptopozok nekik muszáj megnézni a képernyőt. Ha filmet nézek - headsettel - akkor is. Ha zenét hallgatok - azt sem tudok rendesen - akkor is, sőt, ha nem tetszik nekik akkor hallgathatom a szövegelést, hogy, hogy lehetek ilyen alak, hogy ilyen zenére adom a fejem.

Sajnos az anyagi helyzetem necces, és komoly kiadásaim lesznek a közeljövőben - nem mert akarom -, de ezt egyszerűen nem bírom már. Apró dolgok, de mégis. Azon gondolkozok, hogy ez miatt megérné-e albérletbe menni pl a városba. 40k/hó átlagban csak a lakbér. Perpill minimálbéren dolgozok.

Ti a helyemben mennétek, vagy maradnátok?

20F



2017. febr. 17. 03:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Menekülés, de azonnal, még egy 1 szoba albérlet is jobb ennél. Azt magadra zárod, de ott elvileg nincs ilyesmi. Csak meg kell nézni, hova költözöl. Csak hát akkor minden kiadásod magadra kell fordítanod, így talán van valami segítséged szülőktől.

Nem nagyon értettem azokat a családokat, ahol van x darab gyerek, és betuszkolják őket egy kisebb méretű házba.

Bár így hamarabb kiröppennek a porontyok, tény és való.

2017. febr. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

régen, mikor még nem volt mobiltelefonom, csak a közös vonalason tudtam beszélni a barátommal. Anyukám ilyenkor mindig lehalkította a tévét "hogy engem ne zavarjon a tévé", nyíltan hallgatódzott, utólagosan megjegyzéseket tett, beleszólt a dolgaimba. Emiatt egy idő után szinte csak hallgatni tudtam, mikor a barátom minden este felhívott. Nem tudtam normálisan, felszabadultan kommunikálni vele, egy idő után már nem hívott minden nap, és a kapcsolatunk, szerintem részben emiatt is, megromlott.

Én is nehezen bírnám, nem tudom, nincs-e könyvtár ott, ahol laksz, az legalább a filmnézésre, chatelésre jó, ha beszélgetni esetleg nem is tudnál.

nem tudom, volna-e olyan lehetőség, hogy csak egy szobát bérelj, és az olcsóbb lennne-e a ti városotokban. Esetleg, ha úgyis elköltöznél, a városban találnál-e jobban fizető munkát.

2017. febr. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Város mellett lakok kis településen, itt nincs könyvtár, és sajnos bár nem Bp, megyei jogú város. 40k az egy szoba bérlése.

Bár nincs barátnőm, sajnos a barátaimmal - am egyetemisták - eltávolodtunk egymástól. A beszélgetések általában egyoldalúak, így nem is élvezem annyira, részükről is majd' időlopás.

Nem tudom, mi legyen:/

2017. febr. 17. 06:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél elöbb keress magadnak egy szobát és költözz külön.

Meg keress új kapcsolatokat, a régi "barátaid" nem igazán azok már, mert eltávolodtatok egymástól.


Eleinte valószínüleg nehéz lesz egyedül, de mindenképpen megéri, ha nyugodtabb helyed lesz.

2017. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak össze kell szedned magad, egy ismerősöm is ugyanígy volt, eléggé vacak helyre költözött, de vissza nem menne a szülőkhöz, inkább néz másik albérletet.

Ha egyszer ráérzel a szabadság ízére, elindulsz a fejlődés felé, meglátod.

2017. febr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szitu.. Igen. Nagyon-nagyon fontos a magánszféra. Legalábbis nekem.
2017. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ismerős, sőt volt durvább is. Egyértelműen költözz.
2017. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon félek, hogy nem bírom majd anyagilag.

Szerintem bespórolok + 150000-t, baj esetére, és belevágok! Kicsit még mindig bizonytalan vagyok, de így itthon nem jutok sehonnan, sehova.

2017. febr. 18. 06:45
 9/11 anonim ***** válasza:
ez jó ötlet + már most kezdj el keresni jobb munkát a városban. legfeljebb hamarabb költözhetsz!
2017. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Lenne rengeteg kérdésem még, de inkább feltettem egy másik kérdést.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__8444583-mil..

2017. febr. 18. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!