Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan allithatnam le a...

Hogyan allithatnam le a hazmester no kotekedeset?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy amiota kutyank lett az alberletben, a haz kozos kepviseloje es egyben hazmestere folyamatosan megjegyzeseket tesz, ha meglat minket a kutyaval. Valoszinusitem, hogy mi miattunk raktak ki a lepcsohazban a "kutyat tilos az udvaron setaltatni" cimu dolgot, amite igaz, higy reszemrol egyszer volt csak pelda. A kutya nem kakilt, nem pisilt a lepcsohazba soha, semmi vizet nem zavar, de a ket oreg mindig kotekedik a "gyerek" miatt. Probalunk nem figyelni rajuk, beszeltunk veluk es semmi, de nagyon idegesito minden nap gyomorideggel elndulni kutyasetaltatasra, hogy most mibe is fognak belekotni.... Mit tehetnenk? Van valami megoldasa a dolognak, hogy ez abbamaradjon?

2017. márc. 5. 15:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Van. Az, hogy nem foglalkozol velük.
2017. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérdés, hogy mi van a házirendben a kutyatartásról.
2017. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hinnem, hog polgarpukkaszto modon tartanam a kutyat. Nemregiben epp mostak felfele a lepcsot es direkt kezben vittem le a kutyat. Persze akkor sem birtak ki, hogy ne jarjon a szajuk.
2017. márc. 5. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Én majd' 16 évet csináltam ilyen lakóközösségben végig megboldogult kutyámmal, még az ellenségemnek sem kívánom.
2017. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Biztosan szereti az irodalmat. Így nyert ügyed van, mert idézhetsz neki a János Vitézből;

„Hanem most már elég, hallja-e kend, anyjuk? Fogja be a száját, vagy majd betapasztjuk."

2017. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

"kutyat tilos az udvaron setaltatni"


Gondolom ez van a házirendben és a házirendet megszeged ami írtó nagy parasztság, hiába van nagyon cuki kiskutyád, másnak nem cuki mert nem az övé.

2017. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Ez már zaklatás amit művelnek.

Fogj egy vagy két kopasz, kigyúrt barátodat, csöngessetek be a házmesterhez és kérdezzék meg tőlük mosolyogva, hogy mi a gondjuk a kutyával? Egyből le fognak kopni rólatok, ezt ígérem. :)

2017. márc. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet, hogy a kutyaugatás zavarja őket? Vagy félnek tőle?

A házirend állattartásra vonatkozó részét feltétlen olvasd el. Ha betartod a szabályokat, nincs mitől tartanod. (Nálunk pl. csak akkor lehet kutyát tartani, ha az összes lakó beleegyezik.)

2017. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Rosszindulatú szomszédok meg sajna mindenhol vannak. Ha nem ezért, akkor másnap valami másért kötnek beléd. Jobb meg sem hallani, nem odafigyelni, akkor majd megunják.
2017. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Én is társasházban élek és annak ellenére, hogy nagyon szeretem az állatokat megértem az ottlakókat.

Nyilván most Te a saját szemszögedből írod le a helyzetet és számomra kitűnik az a leírásodból, hogy nem vagy képes más fejével gondolkodni és figyelembe venni az ő jogaikat, esetleges problémáikat.

Nálunk például a lakók takarítanak a lépcsőházban és az itteni 4 kutya jelentősen növeli a koszt, nem csak a kakiról meg pisiről van szó, de a kutya folyamatosan hullajtja a szőrét, nekidörgölőzik a falnak, embereknek ahogy közlekedik a lépcsőházban. Ha esik az eső a kutyák lábmancsaitól sárosak a folyosók, a földszinten főleg eléggé rondán szokott kinézni a járólap.

Az is előfordulhat, hogy valamelyik lakó allergiás a kutyaszőrre, tehát neki is ezzel megkeserítheted az ottani életét.

Annak is lehet vele problémája, akinek kisgyereke van és félti a gyereke egészségét (jogosan) tekintve hogy ők még sokszor elesnek, másznak a földön, nem csak a cipőjük talpával érintkezik a járólap.

Nálunk is van olyan aki megáll az ajtó előtt és hagyja, hogy idepisiljen/kakáljon a kutyája, mert ugye kutyát tartani addig jó amíg nem kell csinálni semmi megerőltetőt. A pisi nyilván ott marad és szaga lehet, az ürüléket ha felszedik is azért abból mindig marad belőle valamennyi ott és nyilván ez unhigénikus és nem hiszem hogy ezt akárkinek is tolerálnia kéne.


A lakásos-kutyásokkal sokszor az baj, hogy nem veszik észre magukat és hogy milyen plusz tolerancia szükséges a velük való együttéléshez. Nyilván nem várhatod el azt, hogy a kutyád több jogot élvezzen az ott lakó emberekkel szemben és ha bajuk van a kutyatartási módszereddel, neked kéne változtatnod. Én is szeretnék kutyát amióta élek, de beláttam azt, hogy ez nem társasházba való állat. Nekem akkor nem lenne problémám az itteni kutyákkal, ha a gazdájuk az ajtótól kintig ölben hozná/vinné őket és a dolgát is füves helyen végeztetné el, nem a házak előtt, nálunk amúgy kb. 10 méterre van egy füves rész ahova kivihetnék a kutyákat és senkit se zavarna de még így se képesek addig elmenni velük. Nálunk is mondta a házmester hogy a következő lakógyűlésen ez téma lesz pont emiatt. Én olyat is szoktam látni az utcában, aki hagyja a kutyáját autóra!! vizelni, szóval sok a bunkó kutyás és azért mert valaki szól még nem biztos hogy kutyagyűlölő, csak tudod mindennek megvan a módja meg a helye.

2017. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!