Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erre mi a megoldás? Esetleg...

Erre mi a megoldás? Esetleg jogi háttere van-e?

Figyelt kérdés

Szüleim külön élnek, és bátyámmal a nagyira maradtunk (18-at betöltötte), aki most azzal fenyeget hogy szól a lakbéresnek hogy mi már nem fogunk itt lakni.. azzal a jelzővel illetve bennünket, hogy "mehettek ahova akartok".. anyám a pasijánál lakik, ott ott van az anyós is, aki nagyanyám 2 kb. Sakk-matt, apumhoz meg esélytelen. Na most ha nem csak szájkaratézik, hanem ténylegesen szól (nem sok esélyt látok rá, de attól érdekel, hogy jogilag milyen következménye lehet, ha van-e) a 18-at én még nem töltöttem be..


Szóval az érdekelne, hogy van e ennek az egésznek bármilyen jogi háttere...


2017. márc. 13. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen dolgokat írsz. Ki/mi az a lakbéres? Mit akarsz megtudni? Hova vagytok bejelentve, milyem lakdcímre? Kié ott a tulajdonjog? Efy biztos: nagymama bármikor kitehet titeket a saját házából, hiszen nem ő a felelős értetek, hanem apátok és anyátok.
2017. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Elöször nem ártana megtamulni magyarul, mert igen érthetetlen, amit írsz.


2. 18 éves korodig az a szülö köteles eltartani, akinél a váláskor le lettél helyezve.


3. A nagyszülö nem köteles téged sem eltartani, sem engedni, hogy az ö lakásában élj. SZóval bármikor elküldhet téged.


4. A szüleid kötelesek 18 éves korodig lakhatást biztosítani, ha nem velük élsz, akkor fizetni egy szobát valahol.

2017. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kapkodtam. Nem saját háza, hanem tanácsi lakás.. és úgy tesz, hogy ezt majd visszaadja és kap egy másikat, persze lakásigénye nincs beadva..

Lakbéres: lakbért ugye csak kell fizetni.. ezt viszont én sem értem teljesen, hogy ő hogy jön ehhez az egészhez.. hogy majd kijelent minket innen és azt a lakbéresnek mondja majd meg..

2017. márc. 13. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Azt tudtad, hogy 18 év alatt nem kerülhetsz utcára, mert ha senki nem vállal, intézetben helyez el a gyámügy. Ilyesmi a helyzet.
2017. márc. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezt nem bírom :D

"mehettek ahova akartok" --> ez nem egy jelző! inkább ezzel a mondattal illetett benneteket

"kb. Sakk-matt" --> lol :D ezt a sakk nevű játékban használják, gondolom nem ismered ezek szerint. Amire te gondolsz az a cakkpakk.


Nagymamád hivatalos gyámotok egyébként? Ha nem, akkor kitehet benneteket simán, akár egyik napról a másikra. Ha hivatalos gyámotok, akkor csak a bátyádat teheti ki, aki már elmúlt 18.

Apukádhoz költözni miért esélytelen? Anyukátok pedig miért sózott rá titeket a nagymamátokra, ahelyett, hogy felelősséget vállalna értetek, mint minden normális szülő? Sajnálom egyébként a helyzeteteket, biztosan nem lehet könnyű. A helyetekben én megpróbálnék középiskola után azonnal függetlenedni a hozzátartozóitoktól, ha már így a gondotokat viselik és szeretnek benneteket...

2017. márc. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!