Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok melyik jobb...

Mit gondoltok melyik jobb hosszútávon?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és lassan költözés előtt állok. A szüleimmel élek egy kis város szélén egy kertes házban. Mindig itt éltünk. A barátom nem messze, egy pici faluban lakik, ahol max 650 ember él. Sajnos majdnem mindenki cigány és nem a dolgos, rendes fajta. Buták, lusták, tanulatlanok, sokan ragadós kezűek és gyerekgyárasok. Mindent csak lerombolnak és megrongálnak. Mindenki rokon mindenkivel de szó szerint. A családom másik része nagy városban lakik, illetve Budapesten ami tőlünk messze van. A költözést illetően vegyes érzéseim vannak. A falu felé jobban hajlok és bizonyos szempontokból előnyben részesítem de a lakosság miatt kételyeim vannak. Szerencsére a barátom olyan utcában lakik ahol élnek más magyarok is. Ha vásárolni szeretnénk akkor be kell menni abba a városba ahol jelenleg élek. Van ott is egy kisbolt de nagyon kicsi a választék és katasztrofális a helyzet. Ezeket leszámítva viszont csend és nyugalom van egész nap, kis forgalom a főutcán is, a falun kívül szép a természet, jó a levegő, nincs büdös, nagy udvarok vannak, nagyon jó földek amiben sok minden megterem. Gyereknevelés szempontjából is jó lehet faluban élni. Igaz nem a helyi iskolába járatnám, de amelyikben én jártam rengeteg lehetőség van és a megye egyik legjobb iskolájának szavazták. Hátránya még, hogy helyben nem sok munkalehetőség van sajnos.

Viszont sokkal kényelmesebb lenne egy nagyobb városban ahol bármit meg tudok venni, bármikor el tudok menni akár egy moziba, színházba, talán okosabb emberek vesznek körül mint a falusi cigányok. Több munkahely közül választhatok mint itt, bár ez az ország nincs túl eleresztve munkalehetőségekkel amúgy sem. Nagy valószínűséggel a falut fogom választani mert alapból közelebb áll hozzám és a párom nem szeretne városba költözni, neki ez az élete.

Csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, hogy ha belegondoltok mindkettőbe és mérlegeltek, akkor melyiket választanátok és miért.


2017. ápr. 18. 13:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy falun lényegesen olcsóbbak a házak errefelé. Nekünk nem lenne lakás és autóhitelünk sem. És még csak albérlet sem. Ez lényegesen csökkenti a stresszt. Városban valószínűleg azon stresszelnék, hogy hogy fogom kifizetni a hitelemet vagy a lakbéremet, plusz a rezsi.
2017. ápr. 18. 13:02
 2/6 anonim ***** válasza:

A faluba semmiképpen nem költöznék. Nincsen munka, nem járatnátok oda iskolába a gyerekeket, nem éppen ideális a lakosság. És egy ilyen kis helyen általában a lehetőségek idővel még rosszabbak lesznek. Nagyon ritka, hogy egy kis falu, amely hátrányos helyzetben van, jelentősen tudjon fejlődni. Ha ott vesztek házat, lehet, hogy odakötitek magatokat egy rossz helyzetbe, hiszen azt majd nem lesz egyszerű eladni.

Amíg fiatal vagy, addig kell próbálkozni. Addig egyszerűbb pl. albérletbe menni, amíg nincs gyerek, család. Akár egy lakás felét is bérelhetitek, nem muszáj rögtön egy egész lakást bérelnetek. Persze ez nem ideális, de valahol el kell kezdeni.

Az nem opció, hogy nem is falu, nem is nagyváros, hanem a te városodban, a kisvárosban éltek? Ott van munka? Vannak egyéb lehetőségek? Színház, mozi, stb?

2017. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem költözünk olyan helyre, amiben nincs perspektíva, ami döglődik, pusztul. Olyan helyre költözünk, ahol az ingatlanunk jó áron, bármikor eladható, ahol megfelelő az infrastrukturális ellátottság, számos munkahely közül lehet választani, vannak színházak, éttermek, szórakozási lehetőségek, jó az orvosi ellátottság, a közlekedés, a közbiztonság, és a többi.


Soha, senkinek nem visznek munkahelyet a fatornyos falujában az utca végére.

2017. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Faluba minek?


Okés, hogy nem kell hitelt fizetni - fővrosban SEM, csak normális munka kell -, de nincsen kiugrási lehetőség, nincs rendes meló, messze van mindentől (autó-jogsi ALAP, a kórház miatt is), szar a közlekedés, ha van iskola, az csoda, de ovi nem mindenhol > anya vagy apa nem tud dolgozni míg kicsi a gyerek, stb.


Kizárt!

2017. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendben, de azt gondoljátok meg, hogy tudni fogjátok-e biztosítani a gyereknek a megfelelő kulturát, vagy az egyetemet (albérlet, koli) finanszírozni tudjátok-e, főleg, ha téged gyes után nem fognak visszavenni dolgozni - ami fővárosban is előfordul, hát még falun.

Én szeretem a kis falvakat, de ott élni megőrülnék, mert SEMMI nincs.

Természet, okés, de semmi kultúra, semmi, egy zsák az egész, szar munkahellyel, és idióta emberekkel.

2017. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha én lennék a helyedben, arról a környékről viszonylag gyorsan elköltöznék. Szeretném, ha a gyerekeimnek normális barátai lennének, több szórakozási lehetősége/ünk stb.

Agglomerációra nem gondoltatok esetleg?

Én pl. Budától 5 km-re lakom egy csendes zsákfaluban (lakosság kb. 3500 fő). A forgalom nagyon kicsi, de az ideköltözők nagy része értelmiségi, bűnözésről vagy hasonlóról itt nem is igazán hallani. Rengeteg gyönyörű kirándulóhely van a környéken, a házak után sokszor már egy erdő jön stb.

Nyilván az ingatlan árak jóval magasabbak, de ha ki tudjátok spórolni, az agglomeráció egyesítheti magában a város közelének a kényelmét és a falu kellemes gyereknevelését.

2017. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!